reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lipiec 2014

ja poki co nie kupuje nic ciążowego....mam spodnie z wysokim stanem bo takie ostatnio były ze tak powiem na topie....wiec je nosze....a jak przyjdzie wiosna lato to mam nadzieje ze sukienki się sprawdza....mam nadzieje ze nic ciążowego kupować nie będę musiala....bo nie chce....
 
reklama
U mnie z ciuchami nie ma kłopotu bo przed ślubem byłam dość tęga ( do ślubu się zmobilizowałam i sporo schudłam ) i zostało mi dużo luźnych swetrów, tunik i obecnie noszę za duże spodnie, które jeszcze mi trochę z tyłka zjeżdzają ale pewnie już nie długo.
Mam nadzieję zimę oblecieć w tych ubraniach i kupić sobie coś ciążowego dopiero na wiosnę i lato :)
 
Anastazi - mimo ze nie tu pytałaś, ale ru odpowiem. ;)

Byłam na wizycie. Jak sie okazało, moja pierwsza wizyta i wywiad. Tylko wywiad, jak sie cxuję, czy jakieś choroby, czy mam pytania.
Za tydzien 9 grudnia będę miała badania. Grupa krwi, na HIV, na żółtaczkę, na jakiś syfilis, różyczkę, hemoglobine, klamydie itp..
(I tak ze sie załamałam na za tydzien, bo to był ostatni termin.. W starym roku)
A wiesz kiedy usg w 18 tc a ja teraz jestem w 10
 
blue czyli termin porodu masz wcześniejszy niż myslalas?????????:):):) no ja tez badania miałam na osobnej wizycie...i usg tez w 18 tc.....ja miałam wcześniej bo poszlam prywatnie i zazadalam....ale normalnie jest dopiero w 18 tc.....i tak mi przyszlo skierowanie ze szpitala na 27 stycznia na USG....plus wizyta u poloznej na lekcje opieki nad dzieckiem....
 
blue czyli termin porodu masz wcześniejszy niż myslalas?????????:):):) no ja tez badania miałam na osobnej wizycie...i usg tez w 18 tc.....ja miałam wcześniej bo poszlam prywatnie i zazadalam....ale normalnie jest dopiero w 18 tc.....i tak mi przyszlo skierowanie ze szpitala na 27 stycznia na USG....plus wizyta u poloznej na lekcje opieki nad dzieckiem....

Termin wypada na 6 lipca.
Czyli podobnie jest i u Ciebie.
Ja za tydzien idę na badania.
Po badaniach (nie wiem czy wyniki odrazu, czy pozniej) będę czekać na USG, a potem wizyta..
A lekcja u położnej z opieki nad dzieckiem zaczyna sie w 32 tyg ciazy.
No ja USG pochwale sie dopiero 23.12.
Mam nadzieje ze wszystko dobrze.
 
blue ja na 23-go tez jestem umowiona na USG w Polsce:):):):) na 10:00:):):)

no ja pierwsza lekcje będę miała 27 stycznia:):)no ciekawa tego jestem jak to wogole będzie wygladac:):)lalke mi dadza czy jak??????:):):)haha


a jak się czujesz powiedz kochana....przeszly mdlosci chociaż trochę???
 
blue ja na 23-go tez jestem umowiona na USG w Polsce:):):):) na 10:00:):):)

no ja pierwsza lekcje będę miała 27 stycznia:):)no ciekawa tego jestem jak to wogole będzie wygladac:):)lalke mi dadza czy jak??????:):):)haha


a jak się czujesz powiedz kochana....przeszly mdlosci chociaż trochę???

Ja na 8.30
I mam byc z pełnym pęcherzem i naczczo.. No to jak usłyszałam ze z pełnym pęcherzem to w środku aż sie zasmialam bo jak ciężarna ma przyjść z pełnym pecherzem? Jak to jest mega wysiłek.. :D
No a wizyte udało mi sie tez na 23.12 umowic, bo taki fajny prezent bedzie to dla mnie i mojego meza.

To będziesz pisać sprawozdanie z lekcji co trochę ściągnę w późniejszym czasie. :D ;)

A mdlosci powiem Ci (odpukać, nie zapeszać) ze jakoś sie mniejsze zrobiły, no i pan K sie nademną lituje, bo tyle nie wymiotuje. Dziś miałam odruch wymiotny ale to dlatego ze pani w autobusie jechało z buzi.
A i na smak metaliczny w buzi muszę ciagle rzuć gumę. :D owocowa oczywiście, bo miętą mnie odrzuca. :)
 
a może procz USG będą ci robic jeszcze inne badania i przez to masz być z pelnym pęcherzem:):) może taki komplet wszystkich badan ci zrobia?? bo mi powiedzieli jak się zapisywałam ze to jest w cenie wizyty....

no ja oczywiście sprawozdanie zrobie wam jak lekcja wygladala hihi i czego się nauczyłam.....takich rzeczy nigdy za wiele:):):)


dobrze ze ci trochę przeszlo....wkoncu powolutku zbliżamy się do granicy drugiego trymestru wiec powinno być lepiej:):):)
 
Dziękuję kochane za przywitanie!!


A tu masz (wyszukanymi w internecie)
Opinie, wypowiedz ginki odnośnie chyba tego samego tematu.
Moze pomoże.

Tomografia komputerowa klatki piersiowej w ciąży - , Ekspert iLekarze.pl. Bezpłatne porady medyczne On-Line

I nie martw sie na zapas! Kochana. Zobaczysz trzeba wierzyć ze wszystko bedzie dobrze. :*

blueberrry, dziękuję za linka. Widziałam tę odpowiedź lekarza. Chyba jedyna pozytywna odpowiedź na ten temat. Inne są raczej negatywne. Jak tu się nie martwic :((((
 
reklama
dziewczyny, a ja mam takie pytanie - jakie spodnie nosicie i jakie ubrania ciążowe planujecie kupić?

wkurza mnie jak coś mnie uciska. noszę spodnie na gumce, albo leginsy i rajstopy, bo jest coraz zimniej. gumkę mam mniej więcej nad pępkiem i nie wiem czy tak powinno być.

planuję kupić rajstopy ciążowe, leginsy ciążowe i spodnie ciążowe. najchętniej nosiłabym to już teraz, bo mnie ciągle coś uwiera i gniecie.
poza tym przeczytałam dziś, że nie powinno się podnosić rąk do góry, zginać w pasie, kucać, schylać się :szok: przecież gdybym miała stosować się do tego wszystkiego to bym leżała plackiem i ktoś musiałby mnie przewracać czasami z boku na bok, bo jak się przewracam, muszę użyć mięśni brzucha :-)

w nocy bolał mnie brzuch i nogi. teraz troszkę przeszło. wydaje mi się, że moje reakcje są bardzo gwałtowne (zawsze byłam taka żywiołowa i jakoś nie mogę się wyciszyć :/) machnęłam w nocy mocniej nogą, zaczęła mnie boleć i postanowiłam się trochę ogarnąć :tak:

trzymam kciuki za wszystkie wizyty i czekam na relacje! :*


z tym podnoszeniem rąk do góry i schylaniem się to przesada :p
ja mam po pierwszej ciąży spodnie dżinsowe, kupię sobie jeszcze rurki, bo mi w tamtych pas się popruł trochę i się sprały, więc wyrzuciłam. na święta kupię sobie jakąś spódnicę czy sukienkę, ale taką żeby od razu na wielkanoc była. jak cię ciśnie, kup sobie już spodnie ciążowe, rajstopy wystarczą biodrówki (pas jak najniżej powinnaś mieć, nie nad pępkiem), ja przynajmniej nie kupowałam żadnych typowych ciążowych, tylko biodrówki. póki co mieszczę się w swoje spodnie, mam niskie, więc nic mnie nie uciska, chociaż pasek musiałam poluźnić o jedną dziurkę. swetry/bluzki mam niektóre trochę szersze, więc póki co będą pasowały
 
Do góry