reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe maluszki- bilanse i zdrowie

Madzia Potwierdzam! :tak: U nas gripe water działała cuda! Ja już zakupiłam na wszelki wypadek...Jest świetna na wszelkie problemy z brzuszkiem...
 
reklama
Dzisiaj rano miałam wizytę u innej pediatry i szczerze mówiąc nigdy nie byłam tak zadowolona z żadnego lekarza. Wszystko mi omówiła dokładnie, po kolei.
Bilirubina jest wysoka, ma 8,6 ale możliwe, że będzie spadać, tak więc wyniki trzeba powtórzyć za tydzień.
Na twarzy to oczywiście trądzik, miałam rację :-) Z brzuszkiem czekamy, bo mały to wcześniak i po prostu ma niedojrzały układ pokarmowy bardziej niż inne dzieci więc jeśli nie przejdzie do następnej wizyty to coś robimy.
A co do oczka to do roku może ropieć, dopiero potem opłaca się coś robić.

Ale jestem dobrej myśli, wierzę, że z bilirubiną się wyjaśni a reszta przeminie, najważniejsze, że w końcu trafiłam na kompetentną lekarkę :-)
 
Ponko na ropiejące oczko pomaga czasem masaż kanalika łzowego (w wewnętrznym kąciku oka i poniżej, najpierw zaczynasz bliżej noska i dalej do góry, w stronę wewnętrznego kącika oka). U maluszków często się blokują i wtedy oczko ropieje.
 
Ponko to super ze znalazłas dobrego lekarza:) Bilirubina wcale nie jest duza moj miał 18.3 jak mu spadła w koncu ponizej 10 powiedzieli ze super.co s Ci polecili na tradzik? bo mi kazali przemywac szałwia i jest naprawde poprawa.
 
Ja na trądzik miałam kąpać małą w nadmanganianie potasu (fiolet do kąpieli). U nas pomogło:tak:
My mamy wizytę we wtorek,ciekawe jaka będzie nasza lekarka... Moja malutka ma na udku taką dziwną plamkę...nie mam pojęcia co to jest.Smaruję bepanthenem na zmianę z tormentiolem i nic nie znika...
 
ankusch Gripe water można stosować od pierwszego miesiąca życia...Tzn. dzidzia musi mieć skończony miesiąc. Tak jest napisane na ulotce;-)
 
Mamusie a co podajecie swoim noworodkom na problemy brzuszkowe???
Bo ja w awaryjnych sytuacjach espumisan w kropelkach po 3 krople ...chociaż jest napisane aby stosować po 1 miesiącu.
Moja pediatra tłumaczyła ze jak jest napisane w ulotce że od pierwszego miesiąca to znaczy że od 1 dnia życia a w Gripe water tak jest w ulotce a pod spodem że stosować po pierwszym miesiącu już nie czaje tego...:-(
 
Generalnie na wszystkich lekarstwach dla maluszków jest napisane, że można stosować po pierwszym miesiącu, to jest taki wentyl bezpieczeństwa. Ja gripe water podawałam dopiero w 3 miesiącu bo wtedy u synka zaczęły się problemy z kolkami...Jeżeli chce się coś podać przed ukończeniem 1-go miesiąca to myślę, że warto dopytać lekarza czy można...Albo poczytać na jakimś forum o lekarstwach dla takich maluszków. Grpie water jest bardzo delikatna więc myślę, że spokojnie będzie ją można podać wcześniej, ale warto się zorientować...
 
reklama
POnko nie przejmuj się bilirubiną mój podczas wyjścia do domu miał 10 a na początku 15, zaczął jeś z butli najadać się i zaczęło spadać.
Twój mimo , że wcześniaczek to już ma miesiąc i inaczej jego organizm walczy -podobną sytuację miała koleżanka też z córeczką też wcześniaczeki dobrze się skończyło mała zwalczyła żółtaczkę sama bez pomocy.

Co do krostek mój mały dostała uczulenie od szpitalnego rożka i kazali mi go kąpać w oilatum - kupiłam takie niebieskie oilatum lek czy coś w tym stylu i już po pierwszym użyciu pomogło.
 
Do góry