reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

SophieAnne25- remonty są straszne, trzeba wytrzymać kilogramy pyłu i uzbroić się w tony cierpliwości. Tylko jak to zrobić, jak człowiek chciałby "na już!" :) ale super! robicie wszystko dla siebie i pod siebie. Takie zmiany są najfajniejsze :)
We mnie chyba powoli też odzywa się syndrom wicia gniazda :) chce mi się zmian... chodzę po pokojach i szukam, rozglądam się co można by było lekko zmodyfikować i pod tuningować:D ostatnio poszłam do Rossmanna po jedną tylko rzecz, która mi była potrzebna... weszłam nie biorąc koszyka, bo po co?? dla jednej rzeczy?? zanim doszłam do kasy to z rąk wypadały mi rękawiczki gumowe i mase środków czystości :)
a Wy dziewczyny co z ciuszków bierzecie do szpitala na te kilka dni? no i jaki kombinezon na wyjście? jeszcze taki polarowy czy już zimowy? i jaki rozmiar najlepiej?
Ja mam naszykowanych na wyjście tyle rzeczy że mąż chyba będzie jechał po nas z walizą. Mam taki cieńszy polarowy kombinezon, drugi taki jak z pluszowego misia zależy od temperatury, ale też przygotowałam taki typowo zimowy, mam też bluzę z misia i polarowe spodenki gdyby było bardzo ciepło. Do szpitala biorę na początek ze 4 bodziaki, 3 pary śpiochów i trzy pajace (zobaczę co będzie wygodniejsze, najwyżej mąż zabierze zbędne rzeczy). Wezmę też chyba ze dwa kaftaniki na wszelki wypadek. Ubranka biorę na 56, a kombinezony i bluzę mam na 62.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
SophieAnne25- remonty są straszne, trzeba wytrzymać kilogramy pyłu i uzbroić się w tony cierpliwości. Tylko jak to zrobić, jak człowiek chciałby "na już!" :) ale super! robicie wszystko dla siebie i pod siebie. Takie zmiany są najfajniejsze :)
We mnie chyba powoli też odzywa się syndrom wicia gniazda :) chce mi się zmian... chodzę po pokojach i szukam, rozglądam się co można by było lekko zmodyfikować i pod tuningować:D ostatnio poszłam do Rossmanna po jedną tylko rzecz, która mi była potrzebna... weszłam nie biorąc koszyka, bo po co?? dla jednej rzeczy?? zanim doszłam do kasy to z rąk wypadały mi rękawiczki gumowe i mase środków czystości :)
a Wy dziewczyny co z ciuszków bierzecie do szpitala na te kilka dni? no i jaki kombinezon na wyjście? jeszcze taki polarowy czy już zimowy? i jaki rozmiar najlepiej?


ja mam to samo - pragnę zmian :D namawiam męża, żeby chociaż meble poprzestawiać - zawsze to trochę inaczej.

znając siebie to wezmę zdecydowanie za dużo rzeczy do szpitala :) ale też przecież codziennie mąż będzie przyjeżdżać, więc jakby coś to coś weźmie/dowiezie. Zależy ile w tym szpitalu będę....z synkiem leżałam na żółtaczkę - najpierw tydzień - wyszłam do domu - i wrócili mnie na drugi tydzień do innego szpitala :( także trochę tych ubranek się przydało. Myślę, że na wyjście dla małego to dowiozą mi później - nie będę od razu brać
 
Ja jeszcze nie wiem czy w ogóle te ubranka się przydadzą, bo wciąż nie jestem pewna czy szpital nie daje swoich. Dowiem się dopiero pod koniec miesiąca.
W każdym razie zamówiłam dzisiaj łóżeczko i materac, klin, podkład pod prześcieradło, poduszkę antywstrząsową do wózka i staniki do karmienia. No i myślę że wyprawkę mam gotową choć zostało mi jeszcze sporo prasowania.

Napisane na LG-M320 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja tez mysle spakowac po kilka sztuk bodziakow, kaftanikow i innych podstawowych ubranek(np rekawiczki niedrapki) Z tym ze w domu przygotuje jakies dodatkowe ubranka w razie gdyby braklo. Maz na pewno je przywiezie, z tym ze zanim znajdzie jakies odpowiednie ubranko/rozmiar to przekopie moje starannie poukladane i wyprasowane ubranka na wyjscie tez nie biore od razu tylko pewnie spakuje i podpisze zeby latwo go poinstruowac co i jak

Macie twardy/napiety brzuch w ciagu dnia? Mi ostatnio bardzo dokucza duzy rozmiar brzucha, a dzis do tego jest takiii napiety! Nawet lekki spacer nie pomogl
 
ja po wizycie. Szyjka 30 mm, zamknięta ale miekka. Dzieco waży już 3170g:szok:. po skończeniu 35 tyg mam odstawić stopniowo magnez i luteine aby w 37 tyg już nic poza witaminami nie brać i czekać na poród :):D
Karolyn wow to już konkretna waga :-) mi mój gin kazał brać progesteron do 36 tygodnia a w szpitalu kazali już po 34 odstawić, czyli za 2 dni no i nie wiem co robić, 3,5 tygodnia temu moja szyjka miała 2,5 cm, tu w szpitalu nie mierzą a nie chce już prywatnie chodzić Ale czuję już jak młoda naciska na szyjke

Ja mam laktator elektryczny Medela swing i bardzo polecam
co do stanikow do karmienia to kupiłam w h&m , w lidlu najmniejsze były miseczki c a ja mam mały biust niestety.

Witamy nową mamusię :-)

Ja wczoraj miałam szybkie usg, córcia waży ledwo 2 kg i będzie drobniutka, pomiary ma mniejsze o kilka dni a niektóre nawet tydzień
 
Ja tez mysle spakowac po kilka sztuk bodziakow, kaftanikow i innych podstawowych ubranek(np rekawiczki niedrapki) Z tym ze w domu przygotuje jakies dodatkowe ubranka w razie gdyby braklo. Maz na pewno je przywiezie, z tym ze zanim znajdzie jakies odpowiednie ubranko/rozmiar to przekopie moje starannie poukladane i wyprasowane ubranka na wyjscie tez nie biore od razu tylko pewnie spakuje i podpisze zeby latwo go poinstruowac co i jak

Macie twardy/napiety brzuch w ciagu dnia? Mi ostatnio bardzo dokucza duzy rozmiar brzucha, a dzis do tego jest takiii napiety! Nawet lekki spacer nie pomogl
Mi się właśnie ostatnio brzuch często spina, czego nie było wcześniej...
Mój szpital nie daje ubranek, więc wezmę body z krótkim i pajace i body z długim i półśpiochy. Niedrapki nie będą potrzebne bo i tak spadały, dlatego kupiłam śpiochy z wywijanymi rekawkami
 
Ja tez mysle spakowac po kilka sztuk bodziakow, kaftanikow i innych podstawowych ubranek(np rekawiczki niedrapki) Z tym ze w domu przygotuje jakies dodatkowe ubranka w razie gdyby braklo. Maz na pewno je przywiezie, z tym ze zanim znajdzie jakies odpowiednie ubranko/rozmiar to przekopie moje starannie poukladane i wyprasowane ubranka na wyjscie tez nie biore od razu tylko pewnie spakuje i podpisze zeby latwo go poinstruowac co i jak

Macie twardy/napiety brzuch w ciagu dnia? Mi ostatnio bardzo dokucza duzy rozmiar brzucha, a dzis do tego jest takiii napiety! Nawet lekki spacer nie pomogl

ja na twardniejący brzuch dopiero zaczęłam zwracać uwagę w zeszłym tygodniu, bo częściej mi dokucza, a zwłaszcza jak długo jestem na nogach i gdzieś chodzę. Przy dłuższych spacerach do tego, czuje lekkie kłucie jakby igłą tam na dole. Myślę, że na ten twardniejący brzuch można brać magnez
 
ja na twardniejący brzuch dopiero zaczęłam zwracać uwagę w zeszłym tygodniu, bo częściej mi dokucza, a zwłaszcza jak długo jestem na nogach i gdzieś chodzę. Przy dłuższych spacerach do tego, czuje lekkie kłucie jakby igłą tam na dole. Myślę, że na ten twardniejący brzuch można brać magnez

nawet trzeba ale to w porozumieniu z lekarzem :)
 
reklama
Do góry