reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2017

Dziewczyny pierwszy raz się spotykam z tym że moje dziecko ostatnio zawsze przed spaniem wpada w histerię. Jest wtedy godzina do poltorej płaczu. Nie wiem czy teraz mogą się odpalic kolki? A może to skok rozwojowy? Jedyne co pomaga to na ręce i bujanie w bujaczku. Chyba że jest apogeum to nawet i to nie pomaga. Każda próba odlozenia dziecka do lozeczka kończy się histeria ;/

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny
Witamy sie z listopadowa Julka 14.11 :)

Jak ubieracie dzieci przy takiej pogodzie (lekki mroz) na wyjscie? Zastanawiam sie czy za malo czy za duzo: moja na normalne ciuszki ma kombinezon misia ocieplany i jezdzi w spiworki z welna owcza.

No i jak Wasze pociechy spia? My w nocy czeste pobudki, zdarza sie ze co 2h:-/ w dzien zupelna nieodkladalnosc, tylko cyc albo wozek/ chusta.
 
Ja w taki lekki mróz zakładam Body + polspoochy, ciepłe skarpetki, sweterek, szaliczek, kombinezon z łapkami i stopkami taki kurtkowy z misiem. W wózku mam kocyk od spodu i kocyki na wierzch. Plus ta zabudowa od wozka.

Jak dobrze wycyrklujemy z kąpielą to ostatnie jedzenie jest koło 22 i spanie o 23. Jedna pobudka między 3 a 5. W dzień je średnio co 3 godziny. Nareszcie. W pierwszym miesiącu jadł tak często, ze miałam wrażenie, ze nie podnoszę się z kanapy. Bałam się ze to nie minie. Mój maluszek się da odłożyć do wozka. Nie ma wyjścia, bo wazy 6,5kg a ja jestem raczej drobna i zwyczajnie długo nie dam rady nosić. Ale już się nauczył tak jęczeć jakby się żalił ze nikt go nie weźmie.

Najgorzej u nas ze smoczkiem. Bardzo go chce, ale nie umie go sam trzymać. Ssie mocno ale wypada. Trzeba podpierać pieluchami a głowa już chodzi na wszystkie strony to ciężko. Może się jeszcze nauczy?
 
Aaa zapomniałam. Jak jest z tym okresem? Czy to prawda ze jak się pojawia okres to znaczy ze jest mniej pokarmu? Tak mi lekarz powiedział na wizycie po porodzie. Ja tez już niestety go mam i się zastanawiam jak się to ma do karmienia

zgadza sie, mialam wrazenie ze bylo mnie ale i tak starcza. w ogole to denerwowalo mnie karmienie, ciagniecie za brodawki, jakos nawet zastanawialam sie czy by nie odstawic ale przeszlo wszystko razem z okresem.
znowu jest ok
ale trwal ponad tydzien co zawsze mialam 4 dni.
 
Hej, u nas przeziębienie skończyło się szpitalem (zapalenie pluc). Spędziliśmy tam prawie 2 tygodnie. Opieka w szpitalu wspaniała, warunki nie najgorsze. Teraz jesteśmy wszyscy zdrowi i oby tak zostało jak najdłużej. Po szpitalu został nam rozbity sen o bóle brzuszka po antybiotyku. Przez tydzień miałam duży problem z kamieniem bo miałam mniej pokarmu ale udało się wyjść z kryzysu i wracamy do normy. Przez moment byłam przerażona bo pokarmu było mało A maluch całkowicie odrzucal butelkę. Nawet nie myślałam że dziecko może całkowicie nie radzić sobie z butelką.
Co do ubierania to u nas teraz duży mróz więc ja ubieram body+ rajstopy+ bluza + spodenki+ skarpetki+ ocieplany kombinezon+ spiworek z misiem+ kołderką. Chyba ubieram najlepiej ale mój synek jest małym zmarzluchem.
Co do spania to tak jak pisałam, po szpitalu trochę nam się to pomieszalo ale wracamy do normy i w nocy jest karmienie co 3h. Na noc idzie spać około 22 i śpi do 8 z przerwami na jedzenie o 23, 2 i 5.
Super wszystkie maluszki [emoji9]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Izabella81 śliczna twoja córcia:tak:

kasiap3 współczuje szpitala, też kiedyś przerabiałam:-( :( Ważne, że już zdrowi jesteście i oby tak zostało:blink:

PannaMigotka, Klementinka już dostałyście okres?:surprised: Karmicie lub dokarmiacie mm? Ja liczę na jak najdłuższy brak :sorry2:

rudiert Mój w nocy budzi się zazwyczaj co 1,5h czasami co 2h baaaaaaardzo rzadko co 2,5:confused2::confused2::confused2:

Ja ubieram mu body + pajac, kombinezon i śpiworek jest w wózku, jak go wyciągam jest cieplutki więc nie marznie a on lubi ciepełko;-) ;)
 
A ja dziewczyny będę musiała odstawić małego od piersi. Zalecenie gastroenterologa ;( jest mi smutno z tego powodu. wątroba się nie regeneruje po cholestazie.

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
karolyn wiem, że Ci smutno ale bądź dzielna, najważniejsze żebyś zadbała teraz o swoje zdrowie! Mam nadzieję, że Twój mały szybko polubi butle i mm, kiedy odstawiasz? robisz to po trochę czy od razu?
 
Mam dwa miesiące na całkowite odstawienie. Póki co łykam ursocam aby nie doszło do zastoju zolci. Dziś zrobiliśmy probe z bebilonem czy w ogóle wypije. Problemu nie powinno być bo wypił butle. Myślę że narazie będziemy mu dawać na noc A za miesiąc zacznę schodzić powoli z piersi żeby jak skończy 5 miesięcy byl tylko na mm. I wtedy też zacznę wprowadzać pokarmy stałe

Napisane na SM-G950F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry