reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Cześć dziewczyny 😉 bardzo dawno mnie tu nie było, dużo się działo. Obecnie mamy 16tc, na pierwszym prenatalnym USG tętno maluszka wyszło 178 i lekarka zwróciła na to duża uwagę, przez to wzrosło mi prawdopodobieństwo wystąpienia trisomii 13 :( nie mogłam wykonać testu pappa i teraz Czekam na USG połówkowe za dwa tygodnie. Martwię się tym bardzo, chociaż ta lekarka powiedziała, że dziecko rozwija się dobrze i nie wydaje jej się żeby u takiego dziecka mógł pojawić się ten zespół pato... moja prowadzącą nie mówiła nic o tym tetnie, dopiero po prenatalnych jak jej powiedziałam to mówiła że faktycznie trochę podwyższone ale często jest tak że parametry są złe a później jest wszystko dobrze. Czy miała któraś z Was problem z twtnem u maluszka?
Hej . Nie wiem czemu cię tak nastaryszla , może chciał A namówić na test pappa dodatkowo płatny. Jestem w piątej ciąży i każde z moich dzieci na pierwszym prenatalnym tętno miało powyżej 170 , napewno nie poniżej lekarze na prenatalnych zawsze informowali mnie że u tak młodego płodu takie tętno jest normalne , więcej nie stresuj się na zapas . ;)
 
reklama
A myślałyście tak po cichutku, że tym razem będzie córka? Ja tak[emoji57] ale z drugiej strony z kolejnym chłopakiem pewnie mi będzie łatwiej w "obsłudze". Miałam nawet parę dni, kiedy mnie strasznie mdliło a z chłopakami nigdy tak nie miałam więc podejrzewałam dziewczynkę[emoji38] ale na USG zobaczyłam wszystko od dołu i o córce zapomniałam[emoji39]
Ja też podejrzewałam że będzie córka tym razem bo mam całkowicie inne dolegliwości niż z moimi chłopakami ale jakoś w głębi cZulam że chłopak no i tak jest ☺️
 
Ja mam trzech synów i córke;) zawsze marzyłam żeby mieć dwie córki i powtarzałem ze warsztatu nie zamknę dopóki nie będzie drugiej 😜 teraz na pierwszych prenatalnych doktor powiedziała że na 90 procent dziewczynka ,a podobno Ona się nie myli (zobaczymy okaże się niebawem) . Mimo wszystko jak usłyszę że jednak facet to już więcej nie próbuje 😅😅
 
Hej . Nie wiem czemu cię tak nastaryszla , może chciał A namówić na test pappa dodatkowo płatny. Jestem w piątej ciąży i każde z moich dzieci na pierwszym prenatalnym tętno miało powyżej 170 , napewno nie poniżej lekarze na prenatalnych zawsze informowali mnie że u tak młodego płodu takie tętno jest normalne , więcej nie stresuj się na zapas . ;)
To dobrze, bo ja już się naczytalam. Jeszcze jak mi powiedziała, że skoro Nie uda się zrobić testu pappa to może nifty albo po USG połówkowym amnipunkcje żeby wyrobić się przed 23 tygodniem ciąży, bo do wtedy można w Polsce "terminować ciążę "🙄 jakby wyszło coś nie tak...
 
To dobrze, bo ja już się naczytalam. Jeszcze jak mi powiedziała, że skoro Nie uda się zrobić testu pappa to może nifty albo po USG połówkowym amnipunkcje żeby wyrobić się przed 23 tygodniem ciąży, bo do wtedy można w Polsce "terminować ciążę "🙄 jakby wyszło coś nie tak...
Wiesz co aminopunkcja to koszt około 2 tyś.
A tak jak ci wyżej pisałam jestem piąty raz w ciąży i tętno dzidziusia na tak wczesnym etapie zawsze było powyżej 170 zresztą lekarze zawsze mówili że tym się nie martwić bo jest to normalne. Wygląda to tak jakby chciała naciągnąć cię na kasę. Jeżeli czymś się martwisz skonsultuj to z innym lekarzem zupełnie obcym ale takim co nie patrzy żeby ciągnąć od człowieka i z dobrym sprzętem . Powiem Ci jeszcze że w każdej ciąży robiłam test pappa , ale tylko dlatego że mam wykupiony pakiet medyczny z dosc szerokim zakresem usług więc prenatalne , ginekolog czy też badania tak ze pappa mam w pakiecie i tylko dlatego z tego korzystałam. Moje dzieci mające tętno powyżej 170 są całkowicie zdrowe a z testu nigdy nie wychodziły żadne wady . Więc też nie ma co brać do siebie opini jednego lekarza , mam kilka koleżanek których dzieci miały mieć takie wady że aż serce człowiekowi w momencie staje i najlepiej zrobić test Pappa i aminopunkcje dodam że test pappa też może ci powiedzieć że jest ryzyko decydujesz się na amino i okazuje się że wszystko ok wszystko to statystyka. Koleżanki nie godziny się na testy akonsultowaly to z innymi lekarzami i wszystko było ok , jak i w ciąży tak i teraz . Jeżeli się czymś martwisz oczywiście skonsultuj się z lekarzem . Podałam mój przykład w którym nigdy nie usłyszałam mając takie tętno u dzieci że jest to wskazanie do testów :)
 
Wiesz co aminopunkcja to koszt około 2 tyś.
A tak jak ci wyżej pisałam jestem piąty raz w ciąży i tętno dzidziusia na tak wczesnym etapie zawsze było powyżej 170 zresztą lekarze zawsze mówili że tym się nie martwić bo jest to normalne. Wygląda to tak jakby chciała naciągnąć cię na kasę. Jeżeli czymś się martwisz skonsultuj to z innym lekarzem zupełnie obcym ale takim co nie patrzy żeby ciągnąć od człowieka i z dobrym sprzętem . Powiem Ci jeszcze że w każdej ciąży robiłam test pappa , ale tylko dlatego że mam wykupiony pakiet medyczny z dosc szerokim zakresem usług więc prenatalne , ginekolog czy też badania tak ze pappa mam w pakiecie i tylko dlatego z tego korzystałam. Moje dzieci mające tętno powyżej 170 są całkowicie zdrowe a z testu nigdy nie wychodziły żadne wady . Więc też nie ma co brać do siebie opini jednego lekarza , mam kilka koleżanek których dzieci miały mieć takie wady że aż serce człowiekowi w momencie staje i najlepiej zrobić test Pappa i aminopunkcje dodam że test pappa też może ci powiedzieć że jest ryzyko decydujesz się na amino i okazuje się że wszystko ok wszystko to statystyka. Koleżanki nie godziny się na testy akonsultowaly to z innymi lekarzami i wszystko było ok , jak i w ciąży tak i teraz . Jeżeli się czymś martwisz oczywiście skonsultuj się z lekarzem . Podałam mój przykład w którym nigdy nie usłyszałam mając takie tętno u dzieci że jest to wskazanie do testów :)
Moja prowadząca gin też na to tętno nie zwracała uwagi, też sobie to tłumaczę że ja miałam bardzo dużo stresu, dzieciątko jest ruchliwe to też może mu tętno podnosi. Dziękuję, że odpowiedziałaś, jestem spokojniejsza 😊
 
Ojej dziewczyny 5 ciąża podziwiam[emoji3] ja jestem w drugiej na razie znoszę ja różnie raz lepiej raz gorzej ale już się denerwuje jak 2 ogarnę a 5 to musi być w domu wesoło.
Póki co u mnie może chłopak ale pewności nie ma bo trudno było cokolwiek zobaczyć.
 
To dobrze, bo ja już się naczytalam. Jeszcze jak mi powiedziała, że skoro Nie uda się zrobić testu pappa to może nifty albo po USG połówkowym amnipunkcje żeby wyrobić się przed 23 tygodniem ciąży, bo do wtedy można w Polsce "terminować ciążę "[emoji849] jakby wyszło coś nie tak...
Miałam amniopunkcję 6 lat temu z ostatnim synem. Na prenatalnych wyszło duuuużo nieprawidłowości. Brak kości nosowej, fala wsteczna, coś z sercem i inne. Podejrzenie ZD. Odrazu pobrali krew na PAPPa. Wyniki tragiczne. Robiłam amnio i za nic nie płaciłam a miałam wtedy 32 lata. Musiałam mieć tylko skierowania od lekarza na NFZ. Wytłumaczyli mi to wtedy tak, że jeżeli jest podejrzenie wady genetycznej te badania są bezpłatne. Dziewczyny ile ja wtedy nocy przepłakałam... Wyniki były po 5 tygodniach dopiero. Wszystko super. Na połówkowym też super. Wszystko się naprawiło. Trzymam kciuki żeby i u Ciebie było dobrze[emoji110][emoji110][emoji110]
 
Miałam amniopunkcję 6 lat temu z ostatnim synem. Na prenatalnych wyszło duuuużo nieprawidłowości. Brak kości nosowej, fala wsteczna, coś z sercem i inne. Podejrzenie ZD. Odrazu pobrali krew na PAPPa. Wyniki tragiczne. Robiłam amnio i za nic nie płaciłam a miałam wtedy 32 lata. Musiałam mieć tylko skierowania od lekarza na NFZ. Wytłumaczyli mi to wtedy tak, że jeżeli jest podejrzenie wady genetycznej te badania są bezpłatne. Dziewczyny ile ja wtedy nocy przepłakałam... Wyniki były po 5 tygodniach dopiero. Wszystko super. Na połówkowym też super. Wszystko się naprawiło. Trzymam kciuki żeby i u Ciebie było dobrze[emoji110][emoji110][emoji110]
Jej to faktycznie wyglądało nie ciekawie. Ciesze się że jednak wszystko było dobrze 😊Na test pappa i drugie prenatalne dostałam skierowanie na NFZ więc na pewno nie chodziło o wyciągnięcie kasy. USG połówkowe już tydzień i mam nadzieję, że już będzie ok
 
reklama
Witajcie mamusie. Wróciłam na to forum po 6 latach. Mam już troje dzieci (2 chłopców i dziewczynka). To moja 4 ciąża, najbardziej męcząca. Ciągłe mdłości, ciągły smak żelaza w ustach. Napinanie się podbrzusza to standard. Teraz na 70% spodziewam się chłopca. Zaczynam 15 tydzień i zastanawiam się czy tylko ja nie mam jeszcze widocznego brzuszka? Mam trochę nadprogramowych kg ale nie jestem znowu tak gruba :o A Fasolek wg USG o tydzień większy niż z OM.

Wybaczcie ale nie nadrobię tego co pisałyście przez te ostatnie miesiące ;) Mam nadzieję, że wszystkie czujecie się w miarę dobrze i wyniki z badań wychodzą prawidłowe :*

Szukam sklepu z fajną odzieżą ciążową. Głównie jeansy. I najlepiej jakby miały jakiś patent zamiast tego bawełnianego pasa szerokiego. W poprzednich ciążach bardzo swędział mnie brzuch pod tym pasem...
 
Do góry