reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

@kejti1989 wiem co czujesz. Pewnie nie będziesz spala , przynajmniej ja nie spałam . Ale będzie dobrze zobaczysz !!! Ja trzymam kciuki.
@sandyy może gdzieś pisałaś , ale ile cm ma twój maluch?
Nie wiem:(
Z dzisiejszych pomiarów jest 12+1, ale nie wiem ile ma dzidzius, bo nie powiedział, a jak oglądam filmik to jest dużo rożnych wymiarow w cm podanych. W przyszłym tygodniu mam dostać wynik pappy poczta to może tam bedzie [emoji848]
 
reklama
Ja też się boje czy wszystko ok..w 6 tyg było serce... A dopiero prenatalne w 12 tyg ehh...boje się czy coś się nie wydarzyło przez ten czas [emoji19]
Kochana ale nie mamy na to wpływu. Wiadomo stresujące jest to czekanie, ale nawet gdyby coś było źle to nic nie zrobimy... to nie jest jeszcze pozna ciaza, gdzie można walczyć o skracając a szyjkę czy sprawdzać czemu dziecko za wolno rośnie. Teraz możemy tylko jak najmniej się msrtwic i zdrowo odżywiać :)
 
Jak na pierwsze to ładnie posklejane [emoji4] daj znać jakie wyszły [emoji122] za mną teraz chodzą z mięsem i sosem czosnkowym i brokułem.

Ja jutro jadę odwiedzić moich rodziców, bo już ponad miesiąc się nie widzieliśmy. Co prawda nie mieszkają daleko, bo 25 km. Muszę im zawieźć kilka rzeczy, więc przy okazji z wnukami się zobaczą, z resztą ja też już się stęskniłam.
Pierogi wyszły dobre i o dziwo moim smakowały.
@Ewarut odpisałam ci nawet, ze potrzebuję listę i moderatorki 2. Czy nie dostałaś wiadomości ode mnie? I jak możesz opisz jakie masz problemy z nową apka (i czy to jest nowa na 100%)i jak ktoś jeszcze ma, to prosze o pomoc :)
Ta nowa apka ciutk kiepska, bo nie można jak na wcześniejszej wersji cytować kilku postów, lepsza była przejrzystość stron do czytania, a teraz jest identycznie jak na stronie.
 
Ja tez dziś miałam rozmowę z corka na ten temat(4 lata) i ona chce siostrzyczkę , w ogóle nie dopuszcza do siebie możliwości ze będzie chłopiec! Mąż chciałby chłopca, bo mówi ze nie wytrzyma z tyloma kobietami pod jednym dachem[emoji1787] moja corka widziała na youtubie filmik jak jakaś dziewczynka odkrywała w balonie płeć rodzeństwa i się wkręciła ze ona tez chce taka imprezę zrobić i o a tam schowa baloniki różowe bo będzie dziewczynka. Mi jest obojętne, ważne żeby było zdrowe. Nie wiem jak się „ obsługuje chłopca” , bo jestem jedynaczka i przed urodzeniem córki nie miałam w ogóle styczności z małymi dziećmi!

Ahahahaha [emoji23] no to córeczka postawiła wysoko poprzeczkę z impreza[emoji23]
U mnie też maz chce chłopaka, więc ja dla odmiany nie wiem jak wytrzymam z 3 chlopami[emoji23]
Dobrze, że to los decyduje o plci[emoji16]
 
Nie jesteś złą matką... ja sama nie wiem jak sobie z pierwszym poradzę...skąd będę wiedzieć czego dziecko chce... Kiedy ma jeść...itp itd..

Mnie nawet przeraża wizja spakowania się do porodu jak patrzę na grupie na FB jakie dziewczyny walizki pakują[emoji44][emoji44]
Ja nic nie wiem ehh
Ja po porodzie dostałam salę jedynke [emoji23]
Pewnie większość by mówiła super mieć jedynkę. A ja sparaliżowana byłam strachem, jak mam się dobrać do dziecka, czy ruszać czy nie [emoji2356][emoji2356][emoji2356] każda ma te same obawy :)
 
Dziewczyny, mam wyniki cytomegalii IgM.
Możecie spojrzeć i napisać czy jest ok? Ja się na tym zupełnie nie znam, a do wizyty tydzień [emoji6]

Cytomegalia IgM 0.093
Wynik ujemny W.wątpliwy 0,85-0,99
W. dodatni 1,00 i powyżej

Cytomegalia IgG 0,233
W. ujemny 0,0-6,0
W.wątpliwy 6,0-15
W.dodatni powyżej 15
Ok, nie chorowałas nigdy :)
 
Dziewczyny co kupiły detektor (przepraszam ale nie pamiętam już które) w którym tygodniu jesteście że już słychać? Ja jutro od siostry pożyczę .
Około 20 tygodnia już nie będzie problemu że znalezieniem tętna bo ja zawsze tak około 20 pozyczalam
 
Hej dziewczyny, gratuluję dzisiejszych udanych wizyt a widzę że sporo tego było.

Ja jestem już po telekonsultacji z endkrynologiem. Ogólnie doktorka powiedziała że TSH w ciąży to kwestia bardzo indywidualna i nie da się przewidzieć, czy ktoś będzie miał ciagle wynik stabilny, bo jedne mają cały czas dobry a inne się cieszą na początku że jest dobrze a potem za parę tyg robią kontrolę i wychodzi im taki skok że hej. Dlatego dla bezpieczeństwa zwiększyła mi dawkę leku i teraz będę brać Letrox 100 (przedtem 75).

Kontrolne badania najlepiej robić co 4 tygodnie, chyba że ktoś boi się ze względu na epidemię to ewentualnie do 6 tygodni. Po 4 tygodniach brania tej wyższej dawki mam zrobić sobie TSH a dodatkowo jeszcze dorzuciła mi FT3, FT4 i morfologię więc mi to przy okazji też zrobią.
Sprawdziła też ten mój suplement Prenatal Uno i powiedziała że ma dobry skład więc mam go dalej brać.
Tak że w sumie jestem zadowolona i dużo spokojniejsza... Życzę miłego wieczorku wszystkim :)
 
reklama
Ja po porodzie dostałam salę jedynke [emoji23]
Pewnie większość by mówiła super mieć jedynkę. A ja sparaliżowana byłam strachem, jak mam się dobrać do dziecka, czy ruszać czy nie [emoji2356][emoji2356][emoji2356] każda ma te same obawy :)

Ja tez przy pierwszym panika u nas w rodzinie nie miałam styczności z takimi maluchami. Tez po cięciu przenieśli mnie na jedynkę i tak leżę sobie sparaliżowana od pasa w dół a tu odrazu małego dosłownie położyli mi na cycki i do widzenia 😂 miałam taki szok wiec tylko się modliam żeby nie zaczął płakać bo zawału dostanę ale to jakoś samo tak naturalnie przychodzi plus taki maluch to tylko mamę poczuje i nic więcej do szczęścia nie trzeba 😅
 
Do góry