reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Wiesz co, rozumiem Cię trochę, początkowo też miałam takie momenty, ale chyba jednak warto spróbować się świadomie takiego generalizowania wystrzegać. Czas na dziecko jest najwyraźniej odpowiedni, bo w końcu w tej ciąży jednak jesteśmy :) Owszem, mamy sporo niewiadomych i lęków, ale w takiej sytuacji imo lepiej jednak wszystkiego do jednego wora nie wsadzać. Też zdarza mi się martwić i zagalopować, ale najważniejsze jednak jest tu i teraz, nawet jeśli trzeba czasem o tym sobie samej przypomnieć.
Masz rację, ja wcześniej myślałam sobie ze kobiety w czasie wojny też dzieci rodziły i jakoś to było, ale ja należę do tych osób mocno pesymistycznych dlatego się martwię, co będzie to będzie na to wpływu już nie mamy
 
reklama
Super! Ja właśnie jestem po mega porcji truskawek! Tez uwielbiam ale tenpolskie sa o niebo lepsze niż włoskie czy hiszpańskie! Ubolewam nad tym i to jest jedna z rzeczy, której naprawdę mi brakuje w italii.
No te kupne dzisiejsze też są takie sobie, no ale... truskawki [emoji23]
Żałuję, że nie mam ogródka, miałabym na bank truskawki. Bo polskie te straganowe, a własne to niebo a ziemia. Ale zjem każde w każdej postaci. Zazdroszczę, że u Was już sezon na nie[emoji16]
 
Ciekawe jak to będzie z tym karmieniem piersią... Ale jak już to chyba maks 2 lata, dłużej i starszego dziecka jakoś sobie nie wyobrażam tak karmić zwłaszcza że mam bratanka 5 letniego i jak się patrzy to już wielki chłop [emoji23][emoji28]
No ale wszystko przede mną, może wyjść tak że tylko mm i trudno, zobaczymy

Moja córka ma 15 miesięcy i nie wyobrażam sobie, żeby miała być teraz na piersi. Za duża i za mądra już jest na to.
 
MoiM zdaniem do końca roku będzie już zakaz porodów rodzinnych i odwiedzin. Z jednej strony to dobrze ale. Drugiej strony slabo! Ja mieszkam we Włoszech i tez myśle ze tak pozostanie już. Np tu kin teatrów dyskotek, stadionów, koncertów zabronią aż do marca 2021!
A w Polsce otworza[emoji23][emoji23][emoji23] Polska to dziwny kraj [emoji2356]
 
Zamierzają otworzyć żłobki i przedszkola? We Włoszech mówi się dopiero o październiku ale to jesCze do potwierdzenia.
Do 4 maja jest tylko zasiłek opiekuńczy. A od 4 maja mają niby jakoś opiekę organizować dzieciakom. Jestem ciekawa, jak[emoji2356]
Szkoły przedszkola i żłobki zamknięte do 24 maja, mysle, ze pozniej będą otwierane. W czerwcu już są podane terminy matur i egzaminów osmoklasisty.
Ja mam w domu zlobkowicza no i na pewno młody do zloba nie wróci. Troche szkoda, bo mogłabym trochę oddechu złapać przed drugim, ale moim zdaniem wysyłanie za niedługo dzieciaków do żłobka jest chore. W ta zimę mieliśmy przykład, jak panowała mykoplazma u małego w żłobku. Cały calutki żłobek razem z paniami się zarazili. Rodzice się pozarazali. Nawet moja mama się zaraziła mimo, że miała niewielki kontakt wtedy. To z korona byłoby tak samo...
 
Masz rację, ja wcześniej myślałam sobie ze kobiety w czasie wojny też dzieci rodziły i jakoś to było, ale ja należę do tych osób mocno pesymistycznych dlatego się martwię, co będzie to będzie na to wpływu już nie mamy
W czasie wojny rodziły, ale i większą była śmiertelnośc i dzieci i mam. Poza tym jak słucham, jak moja mama ze swoich czasów opowiada różne przypadki to dziś normalnie podczas ciąży by diagnozowano i może leczono. A wtedy mówiło się, że no tak wyszło.
Ja też jestem megapesymistka i przeraża mnie to wszystko :(
 
MoiM zdaniem do końca roku będzie już zakaz porodów rodzinnych i odwiedzin. Z jednej strony to dobrze ale. Drugiej strony slabo! Ja mieszkam we Włoszech i tez myśle ze tak pozostanie już. Np tu kin teatrów dyskotek, stadionów, koncertów zabronią aż do marca 2021!
Nie strasz 😶 Wiele zniosę, ale samotny poród, sn czy cc, mnie mega przeraża. Wolę o tym teraz nie myśleć :p
 
Dziewczyny a jak u was z piersiami ? Bo martwi mnie to, ze na początku ciąży bolały ciut urosły a od dawna stoją w miejscu i zero bólu ... a to już 12+3 ...
 
Dziewczyny, a ja wczoraj przechodziłam kryzys związany z pracą. Uznałam, że dłużej niż do końca maja nie zamierzam pracować, bo wykończą mnie psychicznie. Mamy sobotę, a ja dziś i jutro znowu będę musiała usiąść do pracy. Tak strasznie mi się nie chce...
W środę lub po majówce powiem szefowi o ciąży. Jestem mega ciekawa jego reakcji.
a w jakiej branży pracujesz? Przede mną też jeszcze powiadomienie szefostwa o ciąży - chcę to zrobić w najbliższy poniedziałek. Planowałam pracować jak najdłużej, zwlaszcza, że ostatnie 1,5 miesiąca to praca zdalna, ale w związku z koroną wszyscy pracownicy mają dostać aneksy do umów z obniżeniem etatu, co się mi nie kalkuluje 😕 chcę powiadomić szefostwo i powiedzieć, że nie podpiszę żadnego aneksu i mają mi go wycofać albo uciekam na zwolnienie. Od kilku dni jestem już mega zestresowana tą rozmową i sytuacją, dobrze byłoby mieć to już za sobą...
Taka ciekawostka na przyszłość: normalnie zasiłek chorobowy obliczany jest na podstawie ostatnich 12 miesięcy; chyba, że nastąpiła zmiana wymiaru etatu, wówczas nie liczy się już tej średniej, tylko bierze kwotę z obniżonego etatu
 
reklama
Do góry