reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Cześć! Ja mam 7 letniego syna. Też właśnie boimy mu się powiedzieć. Tym bardziej, że on często wspomina, że chce być tylko on, mama i tata. Jakby coś wyczuwał. Rozmawiałam z psychologiem w przedszkolu i to normalne, że dzieci czują się zagrożone. Dostaliśmy wykaz kilku książek o takiej tematyce, np. Franklin czeka na siostrzyczkę. Czytamy sobie wieczorem. Nawet fajnie reaguje. Zobaczymy czy tak zareaguje jak okaże się, że to on będzie tym starszym bratem 😬
Ja mam 6 letnia corke i tez bałam się reakcji i w ogóle nie wiedziałam jak powiedzieć jej o tym ze będzie miała rodzeństwo. A tu szok... była przeszczesliwa, skakała z radosci , następnego dnia juz cale przedszkole wiedziało ze mama w ciąży 🙉🙈
A tez wcześniej mówiła że chce żeby była tylko mama, tata i ona. I nasz pies ;P A teraz codziennie (wie od tygodnia) pyta kiedy braciszek będzie;)
 
reklama
Jesuu mam to samo obrzydzenie do gotowania :( o jakimkolwiek surowym mięsie to nawet nie mogę myśleć bo od razu mam skurcz w żołądku. Najgorsze jest to ze jestem na diecie z niskim ig i musze jeść regularnie :( wczoraj udało mi sie zrobić jajko sadzone i ziemniaki ale dzisiaj nie mam pojęcia co zjem na obiad :(
Wiesz co ja to przekopuje nata w poszukiwaniu przepisów z niskim ig, i ostatnio zrobiłam kotlety mielone z mięsa z indyka z piekarnika. Zero tłuszczu i pyszne 😀
 
Ja od tygodnia nie bo praktycznie nie mam bóli podbrzusza. Wcześniej brałam dość często. Jak bóle się nasilały. Mój ginekolog powiedzial zeby brać jak trzeba nawet 3 labletki dziennie i nie chodzi o ból bo to nie jest lek przeciwbolowy tylko o to żeby nie było skurczy niepotrzebnych które mogą zagrażać czegolnie we wczesnej ciąży. Nie bez powodu na podtrzymanie ciąży zalecany jest progesteron i właśnie tez nospa która działa rozkurczowo.
A o tej nospie to nigdy nie myślałam w ten sposób. Zawsze było nie jest aż tak źle wiec po co się truć... Ale teraz jak będzie boleć to biorę od razu. Mam nospe max w domu chyba nie będzie za mocna?
 
Cześć Kochane,
Obserwuję Was od jakiegoś czasu i w końcu postanowiłam się uaktywnić ;)
Dziś mam 9+5. Termin na 21.11.
W Niedzielę Wielkanocną dostałam bardzo dużego krwotoku, okazało się, że pękło naczynko w macicy. Mimo to, ciąża na szczęście żywa.
Na kontroli 3 dni po krwotoku lekarz stwierdził krwiaka na całą jamę macicy... No i tak leżę i leżę czekając, aż krwiak się wchłonie. Dziś mija 21 dzień - nadal plamię. Jednego dnia mniej, drugiego bardziej.
Biorę Duphaston 3x1 i Nospę 3x1.
29.04 mam wizytę u lekarza...już nie mogę się doczekać, żeby upewnić się, że z dzidzią jest wszystko w porządku...
pozdrawiam wszystkie Mamusie ❤️❤️❤️
witam mam taki sam termin :D trzymaj się tam mocno ją biorę 2x1duphastam i luteinę 1x1 :) to wizyta już zaraz :)
 
A o tej nospie to nigdy nie myślałam w ten sposób. Zawsze było nie jest aż tak źle wiec po co się truć... Ale teraz jak będzie boleć to biorę od razu. Mam nospe max w domu chyba nie będzie za mocna?
Ja max brałam połówkę. Tez nie lubie lekarstw i wiem ze maja tez swoje minusy ale w takiej sytuacji wolałam nie ryzykować bałam sie bardzo tych bóli ze dojdzie do skurczów:(
 
reklama
Hehe no nie wiem właśnie czemu tak zrobił wszystkie moje koleżanki maja/miały od wizyty do wizyty. Ja nawet nie chciałam na tak długo sam to zaproponował. Tylko ja bede musiala ogarnąć jeszcze w lipcu lub czerwcu zasiłek rehabilitacyjny bo jestem na zwolnieniu od grudnia bez przerwy. Nie wiem jak to ogarnę będę musiala poszukać tu na forum jakiegoś wątku jak to zrobić 🙄
Oj kurde nie pomogę, niestety kompletnie się na tym nie znam. Wiem tylko dr przy L4 ciążowym dostaje się średnia z wynagrodzenia z ostatnich 12 mcy 😊
 
Do góry