reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2021

Ja słyszałam ze cukierki zozole tez pomagają 😄
Oooo zozole?😋
Hej, szybkie pytanie dotyczące usg prenatalnego - mam umówione na tydzień po badaniach genetycznych, czyli to będzie tydzień 10+6, czy to jest już sensowny czas, żeby ocenic rozwój płodu? Mam lekkie wrażenie, ze moja gin lubi wrzucic mi wizytę co dwa tygodnie, wiec obawiam się, ze powie, ze nic nie widać i mam przyjść znów za tydzień - co sądzicie? Za wczesnie? Zawsze mogę to lekko przełożyć o kilka dni.
od 11 tyg, lepiej pod koniec, ja byłam 11+6
 
reklama
Hej, szybkie pytanie dotyczące usg prenatalnego - mam umówione na tydzień po badaniach genetycznych, czyli to będzie tydzień 10+6, czy to jest już sensowny czas, żeby ocenic rozwój płodu? Mam lekkie wrażenie, ze moja gin lubi wrzucic mi wizytę co dwa tygodnie, wiec obawiam się, ze powie, ze nic nie widać i mam przyjść znów za tydzień - co sądzicie? Za wczesnie? Zawsze mogę to lekko przełożyć o kilka dni.
Z tego co wiem to najlepiej ocenić w 11+6
 
Oooo zozole?😋

od 11 tyg, lepiej pod koniec, ja byłam 11+6
Dokładnie. Z tego właśnie co wiem i słyszałam to najlepszy cAs na ocene to jest 11+6 ale napewno nie wcześniej niż 11+1 więc to 10+6 bym odpuściła żeby się nie stresować, że trzeba było troszkę później. Tak de facto przecież czas jest do 14 tygodnia.. Ja będę się umawiać właśnie na 11+6
 
Dokładnie. Z tego właśnie co wiem i słyszałam to najlepszy cAs na ocene to jest 11+6 ale napewno nie wcześniej niż 11+1 więc to 10+6 bym odpuściła żeby się nie stresować, że trzeba było troszkę później. Tak de facto przecież czas jest do 14 tygodnia.. Ja będę się umawiać właśnie na 11+6
Wg mnie przy 10+6 lekarz może nie mieć możliwości pomiaru wszystkich parametrów , one się zmieniają b szybko , s przeciągu doby na tym etapie dzidzia rośnie 2 mm. Może się okazać ze crl będzie zbyt małe i wtedy lipa. A wiadomo ze najważniejsze żeby poprawnie zmierzył przeziernosc karkowa i żeby kość nosowa była ok. Na tym etapie ciąży każdy dzień ma znaczenie 😊
 
Dokładnie. Z tego właśnie co wiem i słyszałam to najlepszy cAs na ocene to jest 11+6 ale napewno nie wcześniej niż 11+1 więc to 10+6 bym odpuściła żeby się nie stresować, że trzeba było troszkę później. Tak de facto przecież czas jest do 14 tygodnia.. Ja będę się umawiać właśnie na 11+6
Oo a ja właśnie slyszalam ze usg im później tym lepiej i ze w 13 tyg najlepiej sie umówić 😆
 
Oo a ja właśnie slyszalam ze usg im później tym lepiej i ze w 13 tyg najlepiej sie umówić 😆
O widzisz.. Nie mogę znaleźć tego art ale lekarz też mi mówił że najlepszy termin to tak 11+6/12. 13 tydzień to ostatni taki w którym można wykonać to badanie. Tak czy siak w 10+6 tak jak koleżanka pisała bym nie poszła.
 
Ej.. Co sądzicie o tym? Bo zaraz będę dzwonić i się umawiać na badanie prenatalne i kurcze teraz niewiem. Większość dziewczyn mówiła mi, że krew miały pobierana tego samego dnia po usg i wyniki były omawiane na kolejnej wizycie z lekarzem prowadzącym a tu u mamy gin czytam coś takiego :

Test PAPPA (badanie z krwi) – możne być wykonany od 8+0 dni do 13+6 dni NIE musi być wykonany tego samego dnia co USG w ramach obliczeń ryzyka bierze się pod uwagę kiedy było usg a kiedy pobranie krwi. Jest to dość istotna informacja ponieważ wiele kobiet możne nie wiedzieć ze nawet kilka dni po USG (jeżeli nie jest to już 13+6) może jeszcze pobrać krew tak aby mieć pełniejszą diagnostykę.

Kurde to jak się umówić? Na krew przed usg czy w dniu usg bo z tego co wiem to z tydzień się czeka na takie wyniki.. POMOCY BO ZGŁUPIAŁAM
 
Ej.. Co sądzicie o tym? Bo zaraz będę dzwonić i się umawiać na badanie prenatalne i kurcze teraz niewiem. Większość dziewczyn mówiła mi, że krew miały pobierana tego samego dnia po usg i wyniki były omawiane na kolejnej wizycie z lekarzem prowadzącym a tu u mamy gin czytam coś takiego :

Test PAPPA (badanie z krwi) – możne być wykonany od 8+0 dni do 13+6 dni NIE musi być wykonany tego samego dnia co USG w ramach obliczeń ryzyka bierze się pod uwagę kiedy było usg a kiedy pobranie krwi. Jest to dość istotna informacja ponieważ wiele kobiet możne nie wiedzieć ze nawet kilka dni po USG (jeżeli nie jest to już 13+6) może jeszcze pobrać krew tak aby mieć pełniejszą diagnostykę.

Kurde to jak się umówić? Na krew przed usg czy w dniu usg bo z tego co wiem to z tydzień się czeka na takie wyniki.. POMOCY BO ZGŁUPIAŁAM
Mama ginekolog kiedys coś nagrywała ze najwygodniejsze na usg isc juz z wynikami krwi. Wtedy lekarz wpisuje wszystkie parametry w program i ma pełen obraz :)
 
Ej.. Co sądzicie o tym? Bo zaraz będę dzwonić i się umawiać na badanie prenatalne i kurcze teraz niewiem. Większość dziewczyn mówiła mi, że krew miały pobierana tego samego dnia po usg i wyniki były omawiane na kolejnej wizycie z lekarzem prowadzącym a tu u mamy gin czytam coś takiego :

Test PAPPA (badanie z krwi) – możne być wykonany od 8+0 dni do 13+6 dni NIE musi być wykonany tego samego dnia co USG w ramach obliczeń ryzyka bierze się pod uwagę kiedy było usg a kiedy pobranie krwi. Jest to dość istotna informacja ponieważ wiele kobiet możne nie wiedzieć ze nawet kilka dni po USG (jeżeli nie jest to już 13+6) może jeszcze pobrać krew tak aby mieć pełniejszą diagnostykę.

Kurde to jak się umówić? Na krew przed usg czy w dniu usg bo z tego co wiem to z tydzień się czeka na takie wyniki.. POMOCY BO ZGŁUPIAŁAM
Myślę, że warto skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzacym. Czytam tutaj, że dziewczyny mają w różnych terminach pobierana krew do PAPPA. Mi lekarz prowadzacy np. kazał to badanie zrobić 2-3 dni przed USG.
 
reklama
Dobra umówiłam się 😂 krew u mnie jest pobierana po badaniu usg więc nie miałam wyboru a wszystko to koszt 500 zł bo niemam skierowania od mojej Pani ginekolog 😬
 
Do góry