reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2016

Caro niby prosta sprawa ale ja mam problem z tym że dziecko zawsze noszę główką na mojej lewej ręce tak samo do odbijania kładę na lewym ramieniu i jakoś nie potrafię tego samego zrobić na drugiej ręce. Ogólnie jestem praworęczna. Mąż nie ma takiego problemu i w ogóle mnie nie rozumie.;) Nosi małą raz tak a raz tak.

Ola to u mnie dokładnie to samo tylko odwrotnie. Jak się nasze dzieciaczki spotkają to będę na siebie patrzeć byle Antoś był po prawej.;);)
Ja kładę na lewym ręku a odbijam na prawej ale ja tak mam, że czasem używam lewej ręki.
Bardziej chodziło mi o kładzenie w łóżeczku.

Ola tak, dodaję do herbatki odrobinę mleka w proszku, żeby trochę zachęcić chłopaków do picia. Tak mi doradziła położna ale oni i tak mają w nosie picie.
Czy ktoś może ma też problem z ulewaniem? Bardzo mi ulewają, mimo że zagęszczam mleko to niemal po każdym karmieniu wylewaja z siebie.... i to duże ilości

Napisane na GT-I8200 w aplikacji Forum BabyBoom
My mieliśmy problem ulewania, ustąpił po zmianie mleka na zagęszczone. Tylko jedno zdało egzamin.

Magmich faceci to perfekcjonisci, oni nie rozumieja, jak mozna czegos nie umiec, skoro oni robia cos bez problemu ;)
Musimy "nawrocic" swoje dzieciaczki, zeby mogly patrzec na siebie raz z jednej, raz z drugiej strony ;)

Alia Maris to ciekawe z ta bawarka, a herbatka jakas rumiankowa? ja slyszalam, ze bawarka jest dobra na laktacje :)
Moj Antek na poczatku bardzo duzo ulewal, wyplywalo mu nawet noskem. Zeby tego uniknac pilnujemy zebawsze mu sie odbilo po jedzeniu a nawet jak mu sie odbije to nosimy go z 10-15 minut w pionie. Poza tym polozna poradzila, zeby podniesc lozeczko od katem, zeby nie spal na plaskim, ale nie kazala klasc go na poduszce. I tym sposobem mamy łózeczko stojace na pudelku :)

W poniedzialek Antek ma usg brzuszka w zwiazku z tymi jego dolegliwosciami (wycianelam skierowanie od lekarza, a co!?) idzie z tata, bo ja mam prawie w tym samym momencie wizyte u gina... co do usg, to, ktorys maluszek mial tego typu badanie moze??

Tak, Daniel miał 3x. Brzuszek musi być pełny żeby było coś widać. Warto nakarmić lub napoić przed samym badaniem.
 
reklama
My mieliśmy usg brzuszka ale bardziej pod kątem oceny nerek i układu moczowego. Nie było specjalnych zaleceń co do przygotowania takiego maluszka, ma być najedzone normalnie i tyle, Hani jeszcze się ulało w trakcie badania ;-) ;)
 
hej☺ stesknilam się za Wami.dawno mnie nie bylo dużo się u mnie dzialo.. Kurczę nadrobić forum forum to chyba nierealne;)

bettina u nas kupki 2 dzień nienma .na gazy dostaliśmy dicoflor już skończyliśmy go brać i stękanie inplacz minely.

mam pytanko do was
mój maluszek nie raz jak śpi nagle się zrywa jak by braklo mu powietrza .trwa to może kilka sekund polozna mowila zr to minie ,ale i tak mnie to martwi czy u Was tez cos takiego wystepuje ?dziewczyny pomocy bo zaczynam się schizowac;(
 
Magda fakt, ja kazdy jego placz i zly humor obwiniam bolem brzuszka albo brakiem kupy, a przeciez to dziecko i ma rozne dolegliwosci i potrzeby . Mimo to, bede dawac mu wiecej do picia, na pewno nie zaszkodzi. Jak to dobrze czasem poczytac i posluchac rad madrej i doswiadczonej mamy ;)

Carolajna naprawde dziecko przed badaniem usg ma byc najedzone? Mi Pani przy zapisie na badanie powiedziala, zeby go nie karmic przed badaniem... to jak w koncu. Chociaz ona wygladala jakby sama nie wiedziala :]

Bettina tez klade Antka raz z jednej raz z drugiej strony lozeczka i wtedy karton tez musze przelozyc, zeby glowke mial wyzej.
A przypomnij jaki probiotyk podajesz Hani? I co z tą orączką w koncu wyszlo? Bo chyba cos mi umknelo :/

NovaNatka ostatnio Cie wspominalam na forum i zastanawialam sie jak Wam sie wiedzie ;) co do zrywania sie, to moj Antek tak nie ma. Ale moze Twojemu malemu cos sie sni i stad takie zachowanie?

A dzis spimy razem, bo weekend u moich rodzicow <3
 
Olaolala u nas przez pusty żołądek 2x nie dało się opisu zrobić, dopiero za 3 razem. Ale ja wiedziałam, że tak ma być bo nas uprzedzono. Skoro Tobie tak powiedzieli to pewnie tak ma być ;)
Widocznie inne rzeczy będą oglądać i musi być pusto.
 
Hania podryguje przez sen albo machnie rączkami ale nie wygląda mi to na brak powietrza, wydaje mi się ze coś jej się śni.

Gorączka obmizyla sie na 37,5 wiec nic nie podawalam tylko obserwowalam. Probiotyk mamy acidolac baby.
Co do usg to my dostaliśmy karteczkę jak przygotować dziecko i 2 latki i w górę mieli być bez jedzenia ileś godzin a o niemowlakach ze bez przygotowań, normalnie ma zjeść jak potrzebuje.
A teraz jesteśmy w trakcie skoku i jest dramat :/ książkowe histerie wręcz :(
 
olu jak milo ze jeszcze pamiętacie o mnie :)
no niestety wygląda to na 2 sekundowy bezdech bo maly probuje zlapac oddech wtedy . Martwi mnie to bo widzę ze wasze maluszki tak nie maja . W tyg ide na szczepiene zapytam o to..
jak wasze bobasy się maja dużo chorują? Bo u mnie odpukać nic się nie dzieje poza ropniejacym oczkiem ma którego nie pomogl ani rumianek ani sol fizjologiczna teraz dostal krople z antybiotykiem
 
reklama
A w jakich okolicznościach ropieja Natka u was oczka? Hani troszkę ropieja jak płacze hmm
U nas bez chorób, mąż miał w święta zapalenie krtani ale nas nie zaraził na szczęście.
 
Do góry