reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe Mamy zza granicy

Cześć dziewczyny !
Jestem tegoroczną kwietniową mamą. Piszę do Was, ponieważ do naszej grupy niestety dostał się "złośliwy troll". Chcę Was uprzedzić abyście i Wy nie dały się nabrać, ponieważ ta dziewczyna już drugi raz okłamuje, że ma dzieci. Nas wrobiła w bliźniaki...Wyślę Wam jej fotkę i przekazujcie dalej ! Jej nick to Olusia7982 ale nick może zmienić więc każdy musi wiedzieć jak wygląda żeby nikt więcej nie popełnił tego błędu co my i jej nie zaufał i nie pokazywał prywatnych fotek i udostępniał o sobie prywatne wiadomości...
Zobacz załącznik 699673Zobacz załącznik 699674Zobacz załącznik 699675Zobacz załącznik 699676
 
reklama
No sporo jest zmian. Moja koleżanka teraz zdaje. Tak pytam, bo mnie zaciekawiło co piszesz tak jak to,że młodszy synek nie ma polskiego obywatelstwa (tzn,że nie będziecie występować o nie, czyli nie ma?). Przecież jak rodzice są Polakami to dziecko rodzi się z obywatelstwem polskim tutaj. Chyba troszkę za Tobą nie nadążam :happy:
 
Madzia czlowiek nie nabywa ot tak obywatelstwa. O kazde trzeba wystapic. Tzn. Jak dziecko urodzi sie w pl. To staje sie fakrycznie obywatelem polski w dniu rejeatracji w urzedzie. Urzednik decyduje o nadaniu obywatelstwa. Czyli dodatkowo spelnienie wszystkich przeslanek w danym kraju. I to samo tyczy sie w uk.
Seba urodzil sie w uk czyli pierwsza przeslanka by otrzymac obywatelstwo. Kolejna jaka musielismy spelnic 5 pelnych lat skladek przed urodzeniem. Spelnione wiec mamy obywatelatwo. Co do polskiego... Piersza przeslanka rodzice polacy... Spelnione. Ale jesli my nie wystepujemy do panstwa poskiego aby uzani ta przelsanke to z automatu nikt tego obywatelatwa nie nadaje. Do bardziej wnikliwa analiza(skonczylam prawo miedzynarodowez dyplonacja i ksiegowosc). Wiec jak ktos mowi jestem polakiem anglikiem itp to znaczy ze wniosek o uznanie obywatelstwa zostal rozpatrzony pozytywnie. Moze troche zagmatwalam ale to moj punkt widzenia jakiego zostalam wyuczona. I narazie nie chce zeby sebu byl polakiem.
 
Ostatnia edycja:
Ja skonczylam studia w Anglii chcialabym pracowac na promocji zdrowia, jednak wszedzie na rozmowach mi mowili, ze mam super wiedze ale za male doswiadczenie :/ wiec podjelam sie pracy w szkole i organizuje dzieciom zabawy ze zdrowego odzywiania a takze zdrowego trybu zycia, a na silowni dogadalam sie z wlascicielami i do moich obowiazkow nalezy m.in. ukladanie ludziom diety i dawanie im wskazowek na zdrowszy styl zycia.. Malymi kroczkami do wielkich celow :)

Landrynko
moze warto zrobic te kursy? Zobacz jak odwolanie pojdzie, oni tu maja tysiac roznych dziwnych przepisow, ktorych czasami nie da sie przeskoczyc.
Magda ja osobiscie mam polski paszport, czuje sie w 100% Polka i nie chce zmieniac obywatelstwa. Alexa tez zarejestrowalam w Polsce bo nie wiadomo co w zyciu bedzie, moze pozna Polke jakas i sie do Polski przeprowadza? Albo bedzie sam chcial tam pomieszkac za iles tam lat?
 
Landrynko ja wiem, jak się nadaje obywatelstwo. Uważam jednak,że mówienie iż dziecko jest innej narodowości w sytuacji matka Polka, ojciec Polak, jest trochę na wyrost. Obywatelstwo, to w tym przypadku papierologia (może je mieć każdy), ale jednak być Polakiem to coś zupełnie innego. Piszemy zupełnie o dwóch różnych sprawach ;-)


Gwiazdeczko to super,że jednak możesz poniekąd robić to, co lubisz. To też już jest zawsze jakieś doświadczenie :-)
 
Tak Madzia piszemy o dwuch roznych sprawach. Dla mnie niezmiernie wazna jest papierologia i nazewnictwo uzywane w tych papierach. I to co w papierach. Polka sie nie czuje ( bo kto by chcial byc nazywanym polish b....) ani angielka bo brak paszportu. Moze znajde swoje miejsce.


Gwiazdeczko pewnie wyjdzie tak ze bede robic te dwa stopnie. Ale odwolac sie musialam.
 
Moze cos zmieni? Przynajmiej niektorych? Ale fakt faktem rasizm jest tutaj straszny, mozna by duzo pisac... Jednak na szczescie znajda sie porzadni ludzie, ktorym wszystko jedno skad pochodzisz. Ja pomimo tego jak mnie tu nazywaja i co mysla o nas Polakach czuje sie Polka i jestem dumna ze swojego kraju :)
 
Gwiazdeczko otóż to. Ja też się czuję dumna będąc Polka :tak: Poza tym wiesz....na Polaków mówią polish b....., a na Brytyjczyków lazy b...... Tak czy siak ludzie będą gadać. :-) Osobiście zaś nie spotkam się na codzień z rasizmem. Na całe 9 lat, może 2 razy komuś przeszkadzało,że jestem obcokrajowcem.
 
reklama
Ja pracowalam w Burger Kingu to byla moja pierwsza praca i tam sie nasluchalam. Ale mozna sobir wyobrazic jakiego typu ludzie jedza tam obiady i kolacje i nie mowie okazyjnie ale regulrani klienci :) tam skonczylam i juz bylo lepiej chociaz pracujac w sklepach i innych tego typu pracach gdzie ma sie staly kontalt z roznymi ludzmi to sie mozna nasluchac. Juz nawet nie rasizm ale gluppta zwykla. Moje ulubione to: Jak w Polsce caly czas jest zimno i pada snieg to wy tam macie lodowki? Albo: To prawda ze kazdy Polak zaczyna dzien od kieliszeczka? :)
 
Do góry