reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Co do rozstępów i kremów, to jak najbardziej wierze w skłonności naturalne. Niektóre kobiki po prostu je mają inne nie. Ja jestem taka trochę mieszanka wedlowska moich rodziców, no i w związku z tm zawsze się śmiałam, że od pasa w dół jestem po jednej rodzinie a w górę po drugiej. Jak byłam nastolatką, to miałam taki skok wzrostu, kiedy to urosłam w ciągu paru miesiecy 20 cm. No i porobiły mi sie rozstępy na udach. Także wiedziałam na 100% że w tym miejscu mam skłonności. Za to na brzuchu mam już zupełnie inną skórę. I bardzo wcześnie zaczęłam się smarować, właśnie Pharmaceris. Efekt taki, że mimo tego iż miałam olbrzymi brzucho (25 kg na +) to na nim nie mam ani milimetra roztępu. Natomiast uda jak zebra. A traktowałam je tak samo, tym samym kremem. Więc co ma być to będzie, po prostu.
Co do laktatora, to ja miałam Aventu reczny i miałam go dość, czułam się jakbym na siłowni dłonie ćwiczyła. Więc teraz jeżeli będę dużo odciągać ( przez pewien czas robiłam jak Edyta, bo młody nie chciał niestety piersi ssać) to tylko elektryczny.
Jeżeli natomiast chodzi o nianię, to mamy Angelcare z monitorem oddechu. Śmiałam się z mojego M, że niepotrzebnie kupuje, bo chałupy 200m na 5 poziomach nie mamy, ale przydała się. Właśnie na wyjazdy i do teściów. A i monitor nam się parę razy odezwał.
Ciuchy... W pierwszej ciąży z ciuchów ciążowych miałam tylko 2 pary spodni - jedne kupione na wiosnę, drugie, większe latem (rodziłam w październiku). Na górę zakładałąm tuniki i było ok, a po domku w dresach i t-shitcie pomykałam. Te ciuchy są strasznie drogie a ile się je ponosi? Ja nawet teraz nie wiem czy wykorzystam to co mam, bo inna pora roku się trafiła. No i też mam dylemat z kurtką...
 
reklama
Weronika Mudant- na moim poprzednim forum było kilka bliźniaczych mam i wszystkie polecały jeden obok drugiego, podobno takim jeden za drugim źle się jedzie, a podjechanie pod krawężnik to masakra.
 
trina - dzięki wielkie :-D wózek jest rewelacyjny, lekki super się prowadzi ale ma strasznie małą budkę przeciwdeszczową a drugie siedzisko jak dziecko jest starsze wogóle nie ma budki. Nie wiem czy taka budka będzie mi potrzebna ale będzie zima jak oba maluchy beda już siedziec tak jakby w spacerówce.

Daissy - jestem strasznie ciekawa jak się prowadzi. Moja bratowa rodzi w październiku blizniaki i kupują sobie wózek ABC to pewnie skorzystam z jej opini czy jest spoko czy nie. Jak będzie do bani to wybiorę Twoją propozycję albą tą co podała trina (zresztą ten wózek moge mieć za free bo moja siostra teraz taki własnie używa)
 
Weronika, ja bym z zakupem wozka na Twoim miejscu czekala do ostaniej chwili. Za 7 mies twoj synek bedzie miał ponad 2 lata i moze sie okazac ze nie bedzie chciał siedziec w wozku i zwykly step wystarczy, a wózkiem pojedynczym jednak łatwiej sie manewruje.
 
przy takiej różnicy wieku tez bym raczej za dostawką optowała. Różne są dzieciaki, niektóre nawet w wieku 4 lat chcą wózkiem jeździć inne jak mój w wieku 2 lat już nawet nie chcą do niego wsiadać.
 
Mitra, jak najbardziej będę czekać do ostatniej chwili ale jak druga dzidzia przyjdzie na świat to mój synek będzie miał dopiero rok i 8 miesięcy :tak: więc będzie chyba jeszcze malutki ;-)
Drugi problem to miejsce zamieszkania. Mieszkam pod Warszawą niestety przy ruchliwej powiatowej ulicy gdzie nie ma chodników. Przy dostawce bałabym się że mojemu synkowi coś odbije i wyskoczy mi z tej dostawki a w wózku to jednak mam go unieruchomionego - ale i tak wszystko się wyjaśni za parę miesięcy.
 
Weronika Mudant ja tez zastanawialam sie nad wozkiem jeden za drugim ale jednak zrezygnowalam mam po starszym synu dostawke do wozka i zdala egzamin mimo ze ma stwierdzone ADHD ..Dokupilam tylko w sklepie szelki do wozka dodatkowe i go tez mialam przypietego zeby nagle niemogl gdzies wybiec.. Wiec stwierdzilam ze pieniedzy troche szkoda wiec nie kupie zadnego wozka mam po misiu i wielofunkcyjny i spacerowke
 
reklama
Do góry