reklama

macierzyński

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez malgoskaaaa, 24 Sierpień 2013.

 1. malgoskaaaa

  malgoskaaaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Hejka!!!!

  Mam pytanie. Planujemy wraz z mężem dziecko. Niestety jestem zatrudnioa na umowę o pracę na czas okreslony. Umowa moja kończy się 15 maja, czyli wówczas jak wszystko się uda bede około w 7-8 miesiącu ciaży. Mój charakter pracy ( pracuje w GAASTRONOMI)sprawia że szef od razu dziewczyny wysyła na L4. Moje pytanie brzmi, czy przysługuje mi jakikolwiek urlop macierzyński. Czy jak mi się skończy 15 maja umowa staje się od razu osoba bezrobotną??
   
 2. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Wygląda na to (mam za mało informacji, by być pewną), że Pani umowa zostałaby przedłużona do dnia porodu, w dniu porodu rozwiązałaby się, a Pani przysługiwałaby zasiłek macierzyński.
   
 3. reklama
 4. malgoskaaaa

  malgoskaaaa

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Czyli szef musi mi umowę przedłużyć do dnia porodu a potem idę na zasiłek macierzyński. A mam pytanie ile trwa taki zasiłek i ile wynosi jego kwota
   
 5. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Umowa byc może (jak zaznaczyłam powyżej nie wiem, bo nie znam dat) uległaby przedłuzeniu. Byłoby to przedłużenie z mocy prawa, aneksowanie umowy nie byłoby konieczne. Umowa tak przedłużona rozwiązuje się w dniu porodu, zasiłek wypłąca ZUS w kwocie rownej zasiłkowi kobiet przebywających na urlopie macierzyńskim (60-100% podstawy wymiaru w zależnosci od długości okresu wypłaty).
   

Poleć forum