reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe Mamy 2016

reklama
Ja dziś miałam skurcz. Nagle brzuch mi stwardniał okropnie, aż się zdziwiłam, i tak trzymało przez ok. 30 sek, pózniej puściło. W tym czasie mogłam wyczuć idealnie ręką kształt macicy. Ale nie było to bolesne.
 
Marcelina a często? Jak tak cały brzuch to może skurcz. U mnie jest tak, że pewnie te skurcze przepowiadające też były tylko, że ja ich nie czułam. Nawet przy porodzie gdyby nie szły mi z krzyża to bym nie wiedziała,ze brzuch się napina - z krzyża nie bóle nie były przyjemne.

Przespałam się z godzinkę i od razu mi lepiej.
 
Pospane...
choinka, która wydawała się taka mała na tle tych wielkich drzew, w domu okazała się jednak strasznie duża:baffled:

Justyna Siorek w warszawie 250zł (3d i płyta w pakiecie), echo serca 450zł
Basi89 ja tuż przed ciążą robiłam usg, mam 4 dziwne coś -2 stare a 2 świeże ale kazali wyluzować i poczekać bo po ciąży może się wchłonąć. Jeśli się niepokoisz to porozmawiaj z innym lekarzem. A co do ślubu -moja córka ostatnio powiedziała, że nie przemyślałam sprawy i to kiepsko, że mam dziecko a nie mam ślubu:szok: więc pytam dlaczego. A Ona na to -bo po ślubie nawet jakbyś narzygała na dywan to Michał musiałby Cię dalej kochać....:eek::-D
Normalne -ja nie na każdym boku mogę spać bo mnie ciągną więzadła
Malutka466 ja miałam 3d z córką to już było wiadomo, ze do babci podobna :-D podbródek dziedziczny hehe
Małka na 3d to za dużo zobaczyć się nie da
siasia s to pojedz też za mnie...
Wioleta93 gratuluję:tak:
Marcelina23 a to dziwne. Ja nawet akt małżeństwa załatwiłam listownie -trzeba NIE DZWONIĆ tylko napisać prośbę o wydanie dokumentów, załączyć potwierdzenie opłaty na konto i podac adres gdzie mają wysłać. Jeśli mają problem do wysłania za granicę to podać adres w kraju a ktoś Ci może odesłać -ale listownie się da, można załączyć ksero dowodu osobistego. Magnez i no spa -a to pewnie napinanie się macicy
Maui a nie puchniesz? bo 7 kg brzucha to raczej niemożliwe, ale trzeba pilnować czy się nie puchnie
Gosia Lew no ja wczoraj 4h walczyłam ze zgagą i bólem żołądka -i niestety pomogła mi dopiero łyżeczka miodu, dziś rano na czczo wypiłam ten miód z wodą i cisza -póki co nic mnie nie boli. Dla mnie to jedyny ratunek, mleka nie mogę, Rennie nie działa...
Ewa90 czasem warto zapłacić dla świętego spokoju ale fakt -dużo, to już takie ceny spore. Dokładnie -kwestia przyzwyczajenia i zajęć. Ja z książką i przy kryminalnych zagadkach Miami mogę i 10 lat leżeć. tym bardziej że ja jestem adhd i nie odpoczywałam od... 4 lat???
madzia0903 to leżenie z tyłkiem w górze albo szwy na szyjkę -to już lekarz wie co robić. Gratuluję córci
Evelina89 oj leci szybko...Gratuluję wizyty, coreczki niestety są tatusia hehe więc zapomnij o córeczce mamusi:-D
kaylla rwa to jakby Ci ktoś szpilkę w dupsko wbił i to promieniuje na nogę
sjokolade też tak czasem mam ale to chyba macica ćwiczy z tego co czytałam

Ale ten mały czort dziś wariuje:-D no siły ma tyle że w szoku jestem...
lecę ogarniać bałagań -nie ma rady... sam się nie ogarnie
 
Ja dziś miałam skurcz. Nagle brzuch mi stwardniał okropnie, aż się zdziwiłam, i tak trzymało przez ok. 30 sek, pózniej puściło. W tym czasie mogłam wyczuć idealnie ręką kształt macicy. Ale nie było to bolesne.

No właśnie miewam to samo.
Dziś rano również. Wczoraj strasznie zdenerwowałam się w pracy, nie spałam pół nocy i pewnie ten skurcz był tego wynikiem. Wzięłam na żądanie, połknęłam No-Spę i leżę z poduchą pod tyłkiem.

Wiecie co mnie przeraża?
Brak poszanowania przez współpracowników odmiennego stanu kobiety. Wiem, że ciążą to nie choroba, ale niektórzy nawet nie zastanawiają się nad słowami, które wypowiadają. Zaczynam żałować, że zdecydowałam się tak długo pozostać w pracy. Wszyscy sprawiają wrażenie, jakby korzystali z mojej obecności póki mogą, nie patrząc na metody. Eksploatują zamiast odciążać, a przecież jak pójdę na L4 to jakoś będą musieli sobie poradzić. Szkoda słów... Jestem rozczarowana moim miejscem pracy.
 
Tak, zrobił na mnie super wrażenie:tak: Naśmialiśmy się heheh
Powiedział, ze jeśli dzidzia nie będzie chciała sie pokazać to zaprosi mnie do swojego prywatnego gabinetu oczywiście w ramach pakietu, ale wszystko za jednym zamachem sie udało:-) A chyba nawet u siebie ma jeszcze lepszy sprzęt, prawda?

Bez porówniania u tych ginekologów co do tej pory byłam ( a byłam u 3, on jest 4 haha )

A i powiedział, że moge chodzić i do niego i na nfz - moja decyzja :tak:

A Ty nie jesteś zadowolona z niego? Jedynie co 3d mam płatne ( rabacik -10% )

A jeszcze co do usg 3d to u babki, która mi robiła pierwsze prenatalne to kasuje 350, w Poznaniu to granicach 250zł się utzymuje.

Ja byłam u Urbaniaka na USG genetycznym i akurat zrobił na mnie najgorsze wrażenie ze wszystkich ginekologów, u których byłam ale może miał kiepski dzień hmmm, no nić na USG połówkowe znów do niego idę więc zobaczę co będzie tym razem.

U mnie dzieciaczek szaleje w brzuszku, fajne uczucie :)

Jak byłam w zeszłym tygodniu na wizycie to lekarka powiedziała, że maluda jest ułożona miednicowo. Czy na tym etapie jest się czym martwić czy olać sprawę?
 
Na to chyba nie trzeba brać nospy, bo tak jak 13x13 napisała, macica się ćwiczy, to normalne. Chyba ze zaczyna być boleśnie, wtedy trzeba pogadać z lekarzem.
 
Marcelina ​skurcze kilka razy dziennie, to wiesz- nie urodzisz, nawet z przepowiadającymi ;-) nie no, takie "twardnienie" brzucha to ja też miewam, ale do "skurczy" to daleko kochaniutka ;-) bądź spokojna, zwykły objaw ciąży. Mi najgorzej po całym dniu, jak się zmęczę, to tak mam, trochę twardo, trochę zaboli, ale przejdzie po chwili; nie zwracam na to uwagi, norma.

13x13 NO WŁASNIE NIE PUCHNĘ- NOżKI, RĄCZKI BUZIA jak ta lala- chudziutkie, tylko brzuszek do przodu. Nawet tyłek wielki nie jest. W cyce mogło pójść góra 1kg, ale brzuchol mam wielki. Jestem przeciwna wstawianiu zdjęć, ale chyba się złamię i wstawię - normalnie jak z córką w 7 miesiącu, a piąty jest. Wyglądam jak słyszę "świetnie" i oczywiście z dopiskiem, że "widać, że będzie chłopiec", bo urody mamie dodaje, choć będzie laska, ale nie tłumaczę nikomu tylko się śmieję ;-) No i sama siebie oszukałam, mam wyparcie psychiczne, bo rano się zważyłam i ważę jednak 8 kilosów więcej a nie 7.
 
13x13, ehh wlasnie próbowałam na wszystkie sposoby, nawet mój narzeczony był w Polsce sam osobiście i nic... Musze byc ja i juz i nie da sie nikogo przegadać.....
 
reklama
Marcelina te skórcze to skurcze braxtona-heckla są nie bolesne ale nie zawsze przyjemne czasem jak się schylisz to nie można się wyprostować bo akurat skurcz chwyci
zmień pozycję powinno przejść
 
Do góry