reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Majowe zakupocholiczki-czyli co gdzie i za ile

Adeczka słodziaste :)

Kamcia ja uważam że wiele rzeczy jest naciąganiem rodziców. Zwłaszcza z cenami ;) Ale tak poważnie to ja mam monitor oddechu i bardzo nam się przydał. Ty masz detektor tętna - spokój ducha rodzica jest najważniejszy. I to urządzenie i to nie chroni przed niczym a jedynie daje trochę spokoju kiedy się boimy. A czy przydatne to już zależy od każdego z nas. Ja przywykłam do monitora i teraz już nie wyobrażam sobie nocy kiedy Mateusz się urodzi, żebym go nie używała.

A teraz siedzę sobie na allegro i kupuję majtki jednorazowe do szpitala ;) Zdjęć nie wkleję!
 
reklama
Dziewczyny super ciuszki!!

A powiedzcie mi co myślicie o monitorze oddechu bo się zastanawiam czy kupować, czy nie!!!! Trochę on kosztuje i dlatego się zastanawiam i chciałabym znac wasze opinie na ten temat. Poradźcie proszę.
Alex ja kupiłam ale ponieważ jest to faktycznie dość droga sprawa to wylicytowałam na ebay używany monitor razem z niańką za grosze. Więc polecam poszukać używanego.

Hope świetna bluza
Adeczka mała będzie jak pisaneczka wyglądać
 
Alex, ja gdzieś słyszałam, że monitor oddechu warto kupić dla dziecka, które jest w grupie ryzyka, np. nagłej śmierci łóżeczkowej. W innym wypadku, tak jak mówi Kamcia, jest to trochę naciąganie rodziców na koszty. Poza tym pamiętam, że jakiś specjalista się wypowiadał, że taki monitor często usypia czujność rodziców, a czasem może coś nie zadziałać i też będzie tragedia. Ale oczywiście sama musisz zdecydować.
A w temacie rampersów, rozmawiałam z fizjoterapeutą i ona twierdziła, że to jest jak najbardziej fajna rzecz na lato gdy jest gorąco, ale żeby nie używać rampersów zamiast body i nie ubierać pod spód jako bieliznę dla dzieciaczka, bo maluch może mieć wtedy trudności z odpowiednim zginaniem nóżek, bo ma wiele materiału do pokonania w pachwinach, i może to powodować problemy z bioderkami.
 
Nawet mi przez myśl nie przeszło, żeby rampersy zakładać pod śpioszki czy pajacyki, mają na brzegach koronki i aż się prosi o wniosek że będą niewygodne pod czymkolwiek :tak:

Monitor oddechu zakupię jeśli będzie taka konieczność (dziecko w grupie ryzyka), ale tego jeszcze nie wiem, więc tak czy siak warto się wstrzymać.

Adeczka a to ci kurczaczek na Święta się trafi :-) Super pomysł!

Marzena, pokaż majtki na tyłku, ocenimy czy pasują :-D:-p
 
Ja też myślę o zakupieniu monitora, ale jeszcze nie zdecydowałam. Z Mateuszem miałam taką obsesję, że spał ze mną, łóżeczko stało niepotrzebne. Oczywiście wszyscy wkoło zwracali mi uwagę, ale ja bałam się i czułam, że jak będzie blisko mnie, to nic Mu się nie stanie. Taką dziwną fobie miałam, że przez parę lat (wstyd się przyznać ile) spał z nami. Nie wiem czy mi i tym razem nie odbije.
Adeczka, super śpioszki.
Hope, bluza świetna, akcent różowy musi być - prosiaczek.
 
Kupuję dwa rodzaje więc w obu się będę prezentować. A żeby nie latać po aptekach to i podkłady poporodowe sobie kupię u tego sprzedawcy - to też zmierzę :p
 
"podpaseczki laktacyjne" też człowiek ma więc nawet to mogę mierzyć :D A jak już przy tym jesteśmy to zdradź jakiej firmy Ty używasz? Szukam takich na tyle cienkich żeby pod bluzkami się mało odznaczały.
 
reklama
Oj moich ci nie polecę, są grube, chociaż spod ciuchów ich nie widać, bardziej nadają się na noc.
O te mam

wkladki-laktacyjne-30-20_1222.jpg

Znalazłam w sieci jeszcze takie coś ciekawego
Tommee Tippee Wkładki laktacyjne chłodząco-lecznicze

wkladki-chlodzaco-lecznicze-tommee-tippee.jpg
Wkładki wielorazowe
WIELORAZOWE-WKLADKI-LAKTACYJNE-firmy-AVENT-PHILIPS.401.jpg
Etui na wkładki
136_1.jpg
silikonowe wkładki
454829.jpg
 
Ostatnia edycja:
Do góry