reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maluszkowe zakupy

No i wlasnie kazda z nas ma inne doswiadczenia i zdanie na dany temat ;) mimo, ze to moja pierwsza ciaza to np nie wyobrazam sobie wyciagac malenkie dziecko w mroz kiedy nie ma takiej potrzeby, a kiedy jest ladna pogoda to mozna uzyc w ogrodzie/ na balkonie lezaczka zamiast wozka, ktory dodatkowo mozna wykorzystac w domu i posluzy troche dluzej niz gondola. Nic wiec nie stoi na przeszkodzie, zeby korzystac z ladnej pogody. Ale tak jak mowie - kazda z nas ma na pewno inne podejscie do sprawy :) wg mnie gondola bedzie nam bezuzyteczna, dlatego jej nie kupujemy ;)
 
reklama
MinieMe oczywiscie ze kazda z nas ma inne zdanie i opinie. My tu nic nikomu nie narzucamy tylko sobie udzielamy rad :) i moja rada jest taka sama jak dziewczyn wyzej. Raz ze maluch nie moze byc dluzej w foteliku niz 2 godz bo niszczy sobie kregoslup (i to nie sa przeciez nasze wymysly) a dwa to moim zdaniem wychodzenie na dluzej niz godzine z maluchem tez nie zaszkodzi wrecz przeciwnie bo go hartuje.
No ale oczywiscie to tylko nasze zdanie a Ty bedziesz miec swoje :)
 
Jakie polecacie te wkładki laktacyjne? Zrobiłam spis do kupienia i nie wiem w ogóle.Może niech powiedzą te, które miały nawał pokarmu, które nie przeciekały.
Pytanie 2- z jakimi smoczkami butelki, bo widzę są z 1 dziurka lub 2, wolno płynące i szybciej... :baffled:
 
Dziecko na pierwsze spacery powinno sie zabierac ok 4-5 tygodni po urodzeniu wiec u wiekszosci z nas wypada to na pazdziernik. My planujemy wychodzic dwa razy dziennie, bo wiadomo, ze wieksza dawka tlenu wplywa lepiej na rozwoj maluszkow i na pewno nie przekroczymy ustawowych dwoch godzin z uwagi na to, ze mamy ogrod i tam dodatkowo bedziemy spedzac czas od poczatku narodzin, stopniowo wydluzajac czas pobytu na powietrzu :)
 
Ja juz sie przestraszyłam jak przeczytałam o tej godzinie dziennie spaceru, u mnie to średnio realne by było raczej.
Zdałam sobie sprawę ze większość ciuszków na 56 kupiłam, czas chyba rozejrzeć sie za czymś większym bo okaże sie ze polowy nie zdąży ubrać nawet i wyrośnie.
Największą radochę mam na razie z tego hihi
4311353822


jeszcze to dokupię i będę ucieszona jak nie wiem co :p
4319863250
 
No i wlasnie kazda z nas ma inne doswiadczenia i zdanie na dany temat ;) mimo, ze to moja pierwsza ciaza to np nie wyobrazam sobie wyciagac malenkie dziecko w mroz kiedy nie ma takiej potrzeby, a kiedy jest ladna pogoda to mozna uzyc w ogrodzie/ na balkonie lezaczka zamiast wozka, ktory dodatkowo mozna wykorzystac w domu i posluzy troche dluzej niz gondola. Nic wiec nie stoi na przeszkodzie, zeby korzystac z ladnej pogody. Ale tak jak mowie - kazda z nas ma na pewno inne podejscie do sprawy :) wg mnie gondola bedzie nam bezuzyteczna, dlatego jej nie kupujemy ;)
to rozumiem że jak w zime grudzień styczeń będą mrozy to wogóle z dzieckiem sie nie ruszysz na spacerek

Dziecko na pierwsze spacery powinno sie zabierac ok 4-5 tygodni po urodzeniu wiec u wiekszosci z nas wypada to na pazdziernik. My planujemy wychodzic dwa razy dziennie, bo wiadomo, ze wieksza dawka tlenu wplywa lepiej na rozwoj maluszkow i na pewno nie przekroczymy ustawowych dwoch godzin z uwagi na to, ze mamy ogrod i tam dodatkowo bedziemy spedzac czas od poczatku narodzin, stopniowo wydluzajac czas pobytu na powietrzu :)
matko! a gdzie tak każą :szok: jak są mrozy to po tygodniu się wychodzi powoli zwiększając czas,ale zeby 4-5 tyg. czekać,
to w lato tez byś te 4 tyg. czekała


furciaczek
bardzo ładny leżaczek i huśtawka
 
Dziecko na pierwsze spacery powinno sie zabierac ok 4-5 tygodni po urodzeniu wiec u wiekszosci z nas wypada to na pazdziernik. My planujemy wychodzic dwa razy dziennie, bo wiadomo, ze wieksza dawka tlenu wplywa lepiej na rozwoj maluszkow i na pewno nie przekroczymy ustawowych dwoch godzin z uwagi na to, ze mamy ogrod i tam dodatkowo bedziemy spedzac czas od poczatku narodzin, stopniowo wydluzajac czas pobytu na powietrzu :)

A kto Ci powiedzial, ze w 4-5 tyg po urodzeniu na pierwszy spacer? co ze glupota. Mozna od razu po powrocie ze szpitala, zwlaszcza ze wrzesien bywa na prawde piekny.
 
My z grudniową Hanią na 1 spacer już na 5 dobę wyszliśmy, położne środowiskowe wręcz zachęcaja do spacerów jak tylko mama dojdzie do siebie. Wiem że za czasów mojej mamy nie wychodziło się do 2 tygodni, ale te 4-5 tyg to jakis harcore :-/
 
Sawi oczywiscie wszystko zalezy od pogody i stanu zdrowia maluszka. Ja mowiac spacer mam na mysli wyprowadzenie wozka i chodzenie non stop. A wyniesienie dziecka do ogrodu to po prostu pobyt na swiezym powietrzu. Dziecko tydzien po narodzinach jest jeszcze wg mnie zbyt male zeby z nim wychodzic. Jest oslabione i zmeczone porodem podobnie jak wiekszosc z nas. Wiec mysle, ze warto chociaz te dwa tygodnie odczekac. A odnosnie zimy to u nas sa bardzo mrozne, dochodza do nawet -40, wiec chyba sama bys dziecka na taka temperature nie wystawiala ;)
 
reklama
A tak na marginesie to jest chyba watek zakupowy, a nie dyskusja o spacerach :) uzasadnilam czemu nie kupuje gondoli. Dziekuje ;)
 
Do góry