reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mam problem

marta18691

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Marzec 2017
Postów
7 098
Miasto
Rydułtowy
Wiecie może jak to wyglada jak ktoś nie ma meldunku wogole i jest na wynajmie tylko jak to wyglada z ubezpieczeniem bez adresu stałego zameldowania?bo normalnie u męża w pracy cala rodzina jest ubezpieczona tylko Niewiem jak to będzie bez tego meldunku wogole czy dziecko da się zapisać tak normalnie i wogole tylko chyba trzeba podawać wszędzie adres gdzie się wynajmuje...
 
reklama
Zdaje się że nie ma już obowiązku meldunku i nie jest to już potrzebne. Podaje się adres zamieszkania a nie zameldowania.
 
Ja też nie jestem nigdzie zameldowana. Podaję wszędzie adres zamieszkania,choć teraz jak byłam w szpitalu,to jedna położna zgłupiała i nie wiedziała co ma wpisać,a druga jej powiedziała,że też nie jest nigdzie zameldowana i żeby wpisała normalnie adres zamieszkania ( właśnie tam gdzie wynajmuje mieszkanie ). Jeśli chodzi o obowiązek meldunkowy,to czytałam,że nie został jednak zniesiony niestety. Myślę,że wystarczy aby Twój partner podał Wasz adres zamieszkania do ubezpieczenia. Chcesz,aby zgłosił Was do jego ubezpieczenia ? Tylko jest jedna kwestia... jeśli to ma być podpinane pod jego ubezpieczenie,to zgłasza Was jako " członków gospodarstwa domowego ",więc musicie mieć podany ten sam adres zamieszkania co on.
 
Obowiązek meldunkowy nie został zniesiony, jak było to w planach. W UP kilka lat temu oczekiwano ode mnie meldunku w mieście, w którym mieszkałam. Wtedy tymczasowo zameldował mnie właściciel mieszkania, u którego wynajmowałam. Meldunek potrzebny jest dziecku, by nadać mu nr pesel. W innym wypadku droga do nadania pesel jest długa i skomplikowana.
 
Ja także będę meldowac się u partnera gdzie aktualnie mieszkam ze względu na to iż po urodzeniu mój mały przypisany byłby do położnej z innej gminy w której wcześniej byłam zameldowania u rodziców. Ja mam natomiast drogie panie takie pytanie... ostatnio mam bardzo stresujące i zabiegany dni od rana do wieczora biegam po urzędach. W tych dniach mój mały bardzo mało się rusza. Czy martwić się tym ? Dodam że jestem w 6 miesiącu.
 
Nie musisz się nigdzie przemeldowywać. Dziecko można zameldować przy ojcu za zgodą matki a Ty nie musisz być tam zameldowana. A i nie ma rejonizacji co do lekarzy i położnych, to nie zależy od miejsca zameldowania. Ponadto wizyty położnej u dziecka to przywilej a nie obowiązek i można z nich zrezygnować. Swoje wątpliwości odnośnie ruchów maleństwa zgłoś lekarzowi, tylko on udzieli Ci odpowiedzi. Ewentualnie wybierz się dla spokojności na IP.
 
Co więcej, sama możesz sobie wybrać położną dla dziecka, nikt Cię do nikogo przypisywać nie musi. Ja jestem w 33tc i niebawem spotkam się z położną, która będzie przychodzić do mojego maleństwa w ramach nfz.
 
Meldunek nie został zniesiony, akurat pracuję w biurze meldunkowym. Przy rejestracji dziecka w urzędzie stanu cywilnego musisz podać przy którym z rodziców będzie zameldowane. Jeśli żadne z rodziców nie ma meldunku procedura jest dłuższa i nie taka prosta. Jeśli chodzi o położną powiedziano nam na szkole rodzenia, że w szpitalu podajesz do jakiej przychodni dziecko będzie należało i wtedy przychodzi położna współpracująca z tą przychodnią
 
reklama
Do góry