reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie i ich malenstwa 2009

Ja mam jeden problem z głowy. Adaś w 7 miesiącu odrzucił butelke. Je kaszki,ewentualnie pije z niekapka. Potrafi też ładnie ze szklanki(tylko mu przytrzymuje ,bo wszystko by rozlał).
Teraz zastanawiam się nad smoczkiem. W dzien mały bywa,ze go nie używa.Ale w nocy jak się nieraz przebudzi to potrzebuje. Nie śpi z nim całą noc. Ale gdy coś mu się przyśni ciężko go uspokoić w twardym śnie. W dzien wystarczy wziąść na ręce.
 
reklama
Dziękuję KaMciu za wtrącenie:-p;-)

U nas też mleko z kaszką w butli a inne picie z niekapka, ale chciałabym powoli wprowadzać jej mleko w kubeczku, żeby się przyzwyczaiła, ale kurcze nie wiem, jak się do tego zabrać, bo Ania toleruje mleko tylko przed snem i zanim dokończy już śpi. No i muszę się za smoka wziąć, bo mi się budzi w nocy jak jej wypadnie i nie umie znaleźć. Co dziwne, zaśnie ze smokiem, potem go wypluje. W dzień śpi normalnie ale w nocy, smok musi być.
mnie sie wydaje ze dziecko samo sie oduczy i wkoncu powie ze smok ble...
widzisz ja chcialam dac malej nawet soczek z butelki jak byla mlodsza a ona nie chciala wogole.. wrzeszczala , nie wiedzialam co jest a raz z nia wyszlam na zakupy i bylo strasznie goraco, butli nie mialam bo to tylko chwila no i kupilam jej socczek a ona do mnie raczki wyciaga.,.. wiec odkrecilam i dalam z buteleczki i pieknie pila i polykala... wiec pomyslalam ze cos nie tak... pozniej domu przelalam soiczek do butli a ta wrzask i pic juz nie chciala... a wlalam do kubka a ona rece wyciaga i sie rwie do kubeczka.... to dalam w kubeczku , probowalam w niekapku ale tez nie chciala wogole, kiedys na poczatku pila wniekapku kaszki tylko ale jej sie odwidzialo;-)
mleko daje w butli bo tez lubi sobie przy niej zasnac... smoczka na szczescie nigdy nie tolerowala.. wiec nie mam z tym problemu :-)

Lenka87 to fanie ze nie sama takiego klocuszka rodzilam.. hehe a rodzilas SN czy CC?? i czy to pierwsze dziecko...?

a tak przy okazji... moja corcie piszesie przez V i C bo ja w Irlandii ja rodzilam , takze moglam dac takie:tak:
 
Kamcia- sn rodziłam,to moje pierwsze dziecko. Miałam bardzo bolesne skurcze a reszta nie była taka straszna. Teraz wiem,ze i następne dam radę.
Jakos tak przeczytałam i napisałam to imię spolszczone,sorki:). Co do pisowni to i w Polsce przecież ludzie różną pisownię wybierają. My akurat mamy Adama no i te imię chyba wszędzie jest tak samo pisane.
 
Kamcia- sn rodziłam,to moje pierwsze dziecko. Miałam bardzo bolesne skurcze a reszta nie była taka straszna. Teraz wiem,ze i następne dam radę.
Jakos tak przeczytałam i napisałam to imię spolszczone,sorki:). Co do pisowni to i w Polsce przecież ludzie różną pisownię wybierają. My akurat mamy Adama no i te imię chyba wszędzie jest tak samo pisane.
no wlasnie slyszalam ze w pl nie mozna dawac zagranicznych imion:sorry2:
jedna dziewczyna tu prsyleciala z dzieckiem uodzonym w pl i strasznie jej sie podobalo imie bryan (brajan) i wpisane ma w metryke urodzenia po polsku Brajan:baffled:
w zyciu bym tak nie dala na imie dzziecku, oczywiscie po angielsku pisane tak .,.. ale przez J nigdy:no:

ja tez rodzilam sn... hehe a co niektorzy sie dziwili:-pbo ja taka mala i chuda:sorry2:
dlatego tak zcielkawosci pytam :tak:
 
Kamcia, tak wogole to gratuluje kolejnej dzidzi :-):-):-)
Podziwiam Cie, ze tak szybko postanowilas miec kolejne dziecko. Chociaz ja z mezem chcemy miec drugie dziecko wkrotce tez. Planujemy zaczac sie starac w przyszlym roku :tak::tak::tak:
 
reklama
witam dziewczynki:-)
Boziu tak czytam i duże te wasze dzieciaczki, Milan na rok waży 9100 i 75cm
całe szczescie ze apetyt wrócił, co prawda nie wygląda to tak jakbym chciała, ale ważne, że w ogóle coś chce jeść oprócz butli:-(

anna28 baaaardzo ślicznego masz synka!!!!!! te włoski.......:tak:

scarlet Milanowi kupiłam buty na jesień rozm 22 i nie wiem czy to duza nózka czy mała nie mam porównania

Ka.M`cia witam Cię gorąco i gratuluje dzidzi:-):-):tak:


A jeśli chodzi o smoczki to u nas wygląda to bardzo podobnie jak u lenki, w dzień smoczek może nie istnieć, ale do spania obowiązkowo:-( a słyszałam, że jak sie już ząbki pojawią to powinno sie powoli odstawiać butle i smoczki:-( u nas to raczej nie możliwe:-:)no:
 
Do góry