reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamusie z Łodzi

Dzięki dziewczyny za pomoc! Ale to chyba dopiero po Nowym Roku, teraz idę niedługo do szpitala, więc i tak nie będzie czasu a i Wy zajete. Jeszcze zdążymy a ja napewno się przypomnę ;D.
Jeśli chodzi o Wigilię to jedziemy najpierw do rodziców Adama na Teofilów. Tam Wigilia raczej symboliczna bo mama Adasia choruje i tylko opłatkiem się podzielimy. Potem wracamy do moich rodziców do Aleksa ;D. Będzie mój brat z rodziną i będzie bardzo wesoło z Maksem (mój dwuletni bratanek). Oj a za rok jak będzie wesoło! Znów będzie o jedną osobę więcej. Tak co roku nam ktoś przybywa do stołu. Oby za dwa lata znow było nas więcej!
 
reklama
Myszatko niestety ale muszę się zgodzić ze słowami Marianeczki i Phantas ale nie będę się rozpisywała już co i jak :)
Irlandio oczywiście w kwestii formalnej też mogę ci podesłać kilka stron co i jak ale najlepiej będzie jak w jakiejś wyszukiwarce wpiszesz odpowiednie słowo kluczowe i sama ci znajdzie strony.

A wigilię spędzamy troszkę u siebie z moją babcią a resztę jedziemy do męża rodziców.

A ja moją Olivkę kąpię raz na 2-3 dni a za to codziennie ją obmywam i dzięki temu dzisiaj ją wykąpałam i jutro mam z głowy.
I właśnie ja tak z zapytaniem Kąpiecie dzieci codziennie(z drugiej strony też się głupio pytam wasze dzieci są starsze i biegając i tarzając się po podłogach i nie tylko napewno sie brudzą hihi)
 
viola240 - ja swoją Olis od urodzenia kąpię codziennie, no może w ciągu tych miesięcy miała ze 2 razy dzień brudaska ale to dlatego że późno wróciliśmy z działki. Moja niunia jeszcze nie biega ;D leży tylko leniuszek jeden ;D
 
Viola240 pisze:
I właśnie ja tak z zapytaniem Kąpiecie dzieci codziennie(z drugiej strony też się głupio pytam wasze dzieci są starsze i biegając i tarzając się po podłogach i nie tylko napewno sie brudzą hihi)

Jasne ze codziennie, Natalka przez całe swoje życie tylko raz nie była wykąpana bo była bardzo chora.
Tak zalecałmi pediarta i połozna i tak roibią.
Poza tym ja tez się codziennie kąpie i nigdy nie chodze pbudna spac więc czemu miała bym kłaśc do łóżka nie wykapane dziecko.
Poza tym taki maluch załatwia wszystkie potrzeby w pieluchę więc warto dupsko dobrze "namoczyć" ;) no i po kąpaniu sie lepiej śpi, co też ważne.
Tak czy siak ja kapie Natalkę codziennie i nie wyobrażam sobie inaczej [usmiech]
Tylko właoski zima myjemy co 2 dzień ale latem tez codziennie były myte.
 
a ja tytusa nie kapie codzinnie, zgodnie z tym, co zreszta napisane w madrej ksiazce, do ktorej mam zaufaniie: "Pierwszy rok zycia dziecka".
dziecko jednak inaczej sie brudzi, a woda i kosmetyki naruszaja naturalna bariere ochronna skory.
"po kapieli lepiej sie spi" - ta uwaga tez jest chyba wysnuta raczej z zycia doroslych. tytus po kapieli jest rozbudzony i usypianie go to gehenna. dlatego zawsze kapiemy sie do poludnia lub wczesnym popoludniem.
buziaki
m
 
mysle ze jest troche racji w tym co pisze marianka - dziecko w kapieli sie rozbudza, poza tym woda i kosmetyki podrazniaja skore. my jednak kąpiemy wojtka codziennie wieczorem (ok.19.00), wloski myjemy co 3 dni mniej wiecej. nie zawsze jednak myjemy go mydlem, czasem tylko woda. jak byl malutki to kapalismy go rano, ale teraz uwazam ze potrzebny mu jest taki rytuał - kapiel, kolacja i spanie :)
 
No właśnie moja pediatra powiedziała aby nie kąpać codziennie bo się narusza barierę ochronną skóry dziecka i stąd moje pytanie wynikło jak jest u was :)
i dziękuję za odpowiedzi :) :)
i jeszcze raz Wesołych Świąt
 
Miał być temat zakończony.
Chciałam tylko dodać, że skoro niektóre z Was tutaj myślą, że życie 18-nastolatki polega na leżeniu do góry brzuchem i czekanie aż mamusia upierze i ugotuje obiadek, a potem posprząta to jesteście w błędzie. Moja mama ciężko pracuje od rana do późnego wieczora, a czasem i nocy, więc wszystko w domu robię praktycznie sama tzn. po zakupy chodzę ja, gotuje obiady, piorę, sprzątam i jeszcze pare innych rzeczy. Moja mama ten dom utrzymuje w kwestii finansowej.
Post o aborcji może i był głupi, ale napisałam to co przyszło mi pierwsze na myśl. Co bym zrobiła faktycznie to wyszło by "w praniu".
Myszatko i muszę Cię rozczarować, bo ja mojej mamie wcale nie muszę kłamać jeśli chodzi o noce u chłopaka. Moja mama doskonale wie, że spotykam się z Nim i wie, że jest też seks między nami.
Ale wogóle to dzisiaj jest Wigilia i wszystkie nieporozumienia trzeba odłożyć na bok!!!
Życzę Wam wesołych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych w rodzinnej i ciepłej atmosferze. Życzę Wam pysznych wigilijnych potraw, mnóstwo prezentów pod choinką, oby Wasze rodzinki były zdrowe, szczęśliwe i aby Wasze dzieciaczki się zdrowo chowały!!!
 
reklama
Jest taki dzień tylko jeden raz do roku
Jest taki dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.
Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy
Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem,
Dzień, zwykły dzień, dziś nam rok go składa w darze.

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia.

A gdy wszyscy usną wreszcie
Noc igliwia zapach niesie.

arbo0003.gif


Agawa z Rodzinką
 
Do góry