reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamuśki ze Śląska,odezwijcie się!!!

czy darzymy lekarzy zaufaniem????


  • Wszystkich głosujących
    285
karolinna dzięki za informację o szpitalu nawet wiem gdzie jest ta ulica i jak tam dojechać :)

a co do płci dzidzusia myśmy dowiedzieli się w 27 tyg. ciąży i zaspokoiło to naszą ciekawość, ale oczywiście bierzemy pod uwagę również pomyłkę co do odczytanego obrazu, szczególnie że maleństwo bardzo wierciło się w ten dzień i trudno go było nawet zmierzyć.
 
reklama
hej!!

Ale nam się wątek rozrasta- fajnie ;D ;D ;D

ja też leżalam na patologii ciąży w Gliwicach i też sobie chwalę, opieka i warunki w porządku. Zwiedziłam oddział noworodków odwiedzając koleżankę, która już urodziła i też ok, więc raczej na pewno będę tam rodzić, chyba że- odpukać- będę musiała rodzić w 7 miesiącu to wtedy mój gin mówi, ze w zabrzu, bo w Gliwicach przyjmują od 36 tygodnia ciąży.
Karolinna, dzięki za radę z ciastkami imbirowymi, jutrio poszukam gdzieś pierniczków, mam nadzieję, że poskutkują, bo właśnie wróciłam z imprezki u teściow i niestety jedzonko poszło :(
pozdrawiam Ślązaczki, papa :) :) :)
 
Cześć dziewczyny ja też jestem ze Śląska  a dokładnie  z Siemianowic Śląskich  :laugh:
Z Karollinką i eg już się znamy z watku Listopadowego a z resztą chciałm sie przywitać i przedstawić.
Mam na imię Ania 3 letniego synka Krystianka i 26 tygodniowy brzuszek.
 
Cześć Aniam13 i wszystkie dzewczyny ze Śląska!!

Coś tu dzisiaj cichutko. Może pogada nie sprzyja?? Ale jak dla nas Kangurków nie jest taka zła...

Dzisiaj mam wizytę u gina więc trochę się muszę do niej przygotować. Trzymajcie się cieplutko i pogłaszczcie brzucholki ode mnie. :):):);)
 
fakycznie cisza ... :)
mmm byłam dziś u gina już(napisz jak było u Ciebie),słuchałam serduszka maluszka,tętno 150 :) i ogólnie raczej ok,przepisała mi znów jakieś leki i skierowanie na morfologię itp.Jak dobrze pójdzie to za 3 tyg wracam do pracy :) któraś ślązaczka tu jeszcze pracuje?

aniam super że dołączyłaś do ślązaczek :)

kasia178 jak ciasteczka imbirowe :) ? bardzo męczą mdłości??
 
Witam Ślązaczki! Mieszkam w Piekarach Śląskich. Termin mam na 9 stycznia- nie moge sie juz doczekac!!!
Napiszcie proszę gdzie u nas mozna zrobic USG3D Dzwonilam do Katowic na Kościuszki ale tam jest USG2D
 
Cześć mamusie ze Śląska ;)

Witaj Aniam13 w naszym gronie :)
Karolinna, ciasteczka imbirowe trochę działają albo moja psychika tak działa= jem je i mam świadomość, że po nich powinno być lepiej więc nie zwracam. Na razie jedno popołudnie ale dobre i to. Może zadziałają na resztę ciąży? A ja będę okropnie gruba jak codziennie zjem pół paczki ciasteczek imbirowych ;) Dobrze, że u Ciebie i maluszka wszystko ok. A co do pracy to ja na razie mam wakacje ale za dwa tygodnie chcę wrócić do pracy, mam nadzieję, że gin mi pozwoli. Zobaczymy. Wolalabym iść do pracy, zawsze między ludźmi szybciej czas zleci a praca fajna :)
Sorbetka, ja też mam termin na styczeń. USG 3D robiłam w Fundacji Godula w Rudzie Śląskiej ul. 1 Maja 339, tel. 244 46 63 - polecam, bardzo fajni lekarze, badanie bardzo szczegółowe, wszystko cierpliwie i dokładnie objaśniają. Trzeba zarejestrować się jakieś 2-3 tygodnie wcześniej bo dużo chętnych. ja za badanie w 14 tyg płaciłam 150zł, za to w okolicach 20 tyg płaci się 180zł. też jeszcze się tam wybieram na to drugie. mam ciążę zagrożoną a po tym badaniu bardzo się uspokoiłam.
Pozdrawiam gorąco mimo zimnego lata :)
 
karolinno ciesze się że u Ciebie wszystko dobrze u mnie zresztą też. Serduszko mojego Maluszka bije z tą samą częstotliwością co Twojego. Dostałam listę rzeczy która potrzebna jest do zabrania ze sobą do porodu :) A najważniejsze że mój gin nie jest fanem szkół rodzenia... bo nie bardzo miałam ochotę tam iść...

Kasiu178 Ty musisz być wyjątkowo dzielna, nie wiem co to wymioty także trudno mi coś radzić...

Trzymajcie się dziewczyny ;D
 
hej sorbetka witaj :),faktycznie usg 3D w rudzie śląskiej,a rozmawiałam dziś z giną na ten temat i się na mnie wydarła że po co chce męczyć dziecko usg 3D,że to jakieś wymysły,i co ja będę robić z tym nagraniem,po prostu zjechała mnie od dołu do góry,ale zwalam to na jej brak humoru,te państwowe placówki ;) i pójdę chyba jednak na kośiuszki na 2D z nagraniem.

kasia178 a te usg 3D to miałaś nagrane na płytkę? nie zgrubniesz po ciasteczkach bo ,choć ciężko Ci uwierzyć w to w tej chwili,mdłości trwają maksymalnie do czwartego miesiąca :) nio to będziemy dwie pracujące brzuchatki :)

mmm super że wszystko ok :) jak możesz to wklej tu tę listę co zabrać do szpitala,oki?
 
reklama
Hejka!

Oto lista do rzeczy potrzebnych do szpitala przed porodem:

DOKUMENTY:

-dowód osobisty
-karta ciąży
-karta chipowa

ŚRODKI DO UTRZYMANIA HIGIENY OSOBISTEJ:

-ręczniki jednorazowe
-papier toaletowy
-chusteczki higieniczne
-podpaski MAXI
-podkłady higieniczne
-enema
-szlafrok
-koszula nocna rozpinana z przodu
-sztućce, kubek
-środki higieny osobistej
-pantofle
-klapki pod prysznic

DLA DZIECKA:

-pieluszki jednorazowe, pampersy
-kaftaniki (2 szt.)
-czapeczka (1szt.)
-oliwka
-linomag
 
Do góry