reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
Kurcze a paszport nie wystarczy malej?? Bo akt nam wziela pani w urzedzie w pl. Chyba bede musiala wybrac ;)

No niestety :/ ale lepiej wybierz, bo wczoraj np. byłam w ubezpieczalni złożyć wniosek o Kinderbetreuungsgeld i też babka chciała akt urodzenia także lepiej mieć zawsze w razie czego.

Olcia13650 malutki cudny. Dzisiaj kończy 5 tygodni. Powiem tak, nie zawsze jest łatwo, ciężko mi go uśpić w dzień :/ w grę wchodzi wózek albo jazda autem...wtedy odpływa odrazu ;) a w domu to kurcze ciężko, ale jestem dobrej myśli i cierpliwie próbuję. Jeszcze jest malutki :) w czwartek idziemy na kontrolę to zobaczymy ile ten nasz kabaczek przytył :))) no ogólnie to jestem zakochana w swoim synku jak każda mamusia tutaj chyba co nie? ;)))))
Pozdrawiam Was i idziemy walczyć dalej uffff
 
Dziewczyny czy któraś z Was robiła chrzciny w Polsce a nauki dla rodziców tutaj? Nie wiem czy tak można no a jak już to jednak wolałabym w języku polskim
 
Mkarolka0 nasza malutka jak tylko w samochodzie jest to od razu spi. Cale 900km przespala ostarnio...budzila sie tylko na jedzenie ;)
 
Czyli nasz ksiądz wymyśla ehhh ;///
Mam nadzieję, że młody też ładnie uleży w aucie na dłużej. W przyszłym tygodniu pod Poznań się wybieramy także będzie test :)
 
mkarolka0 u nas też nie było nauk. Zerknął na austriacki akt urodzenia, wpisał dane i zrobił ekstra mszę w sobotę z całą oprawą dla kilku osób :)
Żadnych karteczek ze spowiedzi czy zaświadczeń od chrzestnych. Ale normalnie chyba są spotkania itd. Siostra np. chodziła ze swoją. Ale nasz proboszcz taki lajtowy jest. Kazał donieść kopię polskiego aktu przy okazji jak już będziemy mieć kiedyś tam itd.
A co do zakochania w córci to pewnie, że tak. Z każdym dniem na nowo, a teraz jak się tak uroczo uśmiecha na mój widok to już po uszy wpadliśmy z tatą :)

Anitaka bez aktu urodzenia ani rusz. Potrzebujesz chociażby do GKK i Finanzamtu. Ja w PL w urzędzie zostawiłam ten międzynarodowy i kopie tego austriackiego, bo ten akt urodzenia to i w oryginale jak kopia wygląda :D
 
Hehe no tak dokladnie u mnie w urzedzie sie pytala czy mam oryginal ;) tak wiem ze do finanzamtu potrzebne i do gkk. A jak zloze wniosek o fbh to po jakum czasie moga byc pieniadze a i jaka w koncu jest kwota na pierwsze dziecko i czy dostane wyrownanie jakies skoro mala urodzila sie 9 lutego???
 
U nas tez chrzest byl na mszy i to w lany poniedzialek. Pomimo ze slubu nie mamy. Myslelismy ze bedzie po mszy bo teraz byl na zastepstwiw inny ksiadz to powiedzial ze absolutnie ze nasze dziecko nie moze byc ochrzczone po mszy no i bylo na. A ze.mieszkam w wiosce to wiadomo jak to ludzie.... A bo bez slubu ... Bla bla bla. ...;)
 
reklama
Anitaka tez o to ostatnio pytalam ;)
A wiec finanzant wyplaci ci za caly luty pelna kwote 170euro i oczywiscie wyrowna za marzec i kwiecien ja czekalam ok 2-3 tyg i pieniadze byly na koncie :)

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry