reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Lilka no to faktycznie ma nieciekawie, najlepiej jak spyta w KK albo chociażby w aptece może coś wiedzą :)
Aniag jak rozumie to pewnie też mówi tylko nie w domu bo nie musi, w przedszkolu jak coś potrzebuje to pewnie powie. Dzieciaki są cfane [emoji14]

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
reklama
Oj, cfane, cfane! Olek jak siedzi w bujaku (wiem, wyrodna matka ze mnie hihi), to wyrzuca z niego zabawkę, a jak mu ją podnoszę to się śmieje do rozpuku. I powtarza tak co chwilę. Z 30 minutowego przygotowania obiadu robi mi się godzina, bo muszę co chwile myć ręce i się schylać po grzechotkę:laugh2: k Eryk się po nią schylił i nie wiedział, że trzeba się uchylić, bo młody machą nią tak, że to cud, że jeszcze oka sobie nie podbił. I takim sposobem w głowę oberwał i płakał, że go młodszy brat bije:-D

Lilka, wszystko zależy od tego jaki stopień alergii, czy nietolerancji wyjdzie u dziecka. Erykowi wyszło, że ma alergię na laktozę, ale wg. ich standardów za słabą, żeby mu się refundacja wtedy należała, nawet najmniejsza... A lekarka od razu powiedziała, że i tak musimy kupować takie, bo jelita sobie rozwali. Szkoda, że dopiero w 9 miesiącu się o tym dowiedzieliśmy... Może teraz Eryk byłby zdrowszy.
Ale z tą kobietą to ciężko było dojść do porozumienia, a i my byliśmy głupsi:-( :(
 
Aniag78 nie spotkałam się jeszcze z czymś takim, żeby przeprowadzali z dzieckiem wywiad pod kątem języka. Może poza Wiedniem jest inaczej. Na pewno przed pójściem do szkoły sprawdzają na ile dziecko zna niemiecki, ale w przedszkolu pełno dzieciaków, które ani słowa nie znały jak zaczynały


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Aniag haha no to twoj kawaler ma super wyobraznie. Wyrodna matka dziecko w piwnicy zamykac [emoji23][emoji23]
Ja sie boje co to bedzie jak moje dziecko pojdzie do przedszkola. W sumie wszystkie zabawki ma w j. Niemieckim itd takze sie przyzwyczaja ale to jest taki lobuz ze szok. Jak zacznie mowic to dopiero bedzie [emoji44]

Aa moje dziecko boi sie sniegu [emoji44] haha biedna placze jak jej chce pokazac snieg [emoji14]

Mam pytanie szukam jedwabiu do wlosow cos takiego jak biosilk jak to tu sie nazywa? Bo z biosilkiem sie tu nie spotkalam no chyba ze zle patrzylam?

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ola olej kokosowy też jest super na włosy, trochę więcej zabawy ale też działa. No i arganowy. Biosilku też nie widziałam, ale nie szukałam nawet.
U nas mała przytargała kolejną porcje zabawek w spadku i te wszystkie po polsku są i mnóstwo zabawek z prezentów. Nie zabraliśmy się ze wszystkim i teściowie dowieźli reszte :D
Radio gra po niemiecku, jeśli już chodzi TV to też tylko po niemiecku. Planuje ją niebawem zacząć uczyć tego wszystkiego co już zna po niemiecku, ale mi się nie śpieszy [emoji14] dzisiaj załapała części ciała i twarzy :D i pół dnia jej coś nie pasowało i było ładnie brzmiące "nieee" na zmiane z "nań" ;)
Tak poza tym to już 2 razy zdążyła się przebudzić....

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
Mia jest strasznie niecierpliwa ciezko z nia jest usiasc i uczyc bo zaraz ucieka z ksiazeczka to samo. Moje dziecko sie samo uczy [emoji6] Pozwalacie na ogladanie bajek malucha?
Karola w bipie sa te oleje kokosowe? Bo szczerze nie widzialam
Moje dziecko juz 4 raz sie przebudzilo [emoji58] a do rana daleka droga.
Ile Laura spi w dzien?

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Teraz ma jedna drzemke czasem tylko godzine, czasem do 3h prześpi. Ale zazwyczaj 2 godzinki poleży. Ale budzi się na nowo to o 3ciej to o 5tej na godzine albo dłużej :/

W dm jest napewno ;)

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 
A do ktorej spi rano? My bez 2 drzemek ani rusz. Ale mala wstaje o 6 rano wiec kolo 9:30 do spania na godzine i pozniej kolo 14 15 spi godzine albo 1.5 w nocy nie bede liczyc ile razy sie budzi z 20?[emoji44] albo i wiecej! czasem potrafi o 4 siedziec wyspana :/ terroryzuje mnie na maxa to moje dziecko ;)

Napisane na SM-G928F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dla mnie z kolei wazne zeby Jonathan po polsku mowil bo maz, rodzina i ostatnio znajomi z dziecmi tylko po niemiecku gadaja. Rodzice przysylaja mi ksiazeczki z Pl, zabawki z piosenkami, na okraglo leci cd z domisiami... [emoji6] zobaczymy co z tego wyjdzie. Niestety znajomi Polacy nie maja dzieci i kontakt powoli mi sie urywa [emoji17].
Ola ja chce malego trzymac zdala od tv jakies dwa lata. Na razie nie wlaczamy tv przy nim...ale brakuje mi bardzo filmow bo spac chodze razem z synkiem wiec nie ma wolnych wieczorow.



Napisane na E5823 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
hejo
Aniag moze to logopedka albo jesli malo mowi w przedszkolu to chca sprawdzic czy jest ok.U nas miala byc babka u Victora ale nie dojechala hihiha potem telefonicznie tylko sie kontaktowalam bo byl czas,ze on nie chcial ze mna po polsku rozmawiac.Z mezem,babciami tak ale ze mna nie...W pl pewnie bym u logopedy byla bo nie do konca wszystko wymiawia jak powinien ale w niemiekim nie ma problemow logopedycznych i odpuscilam.
happy wy we Wiedniu i tak macie super bo polskie zajecia sa i nawet ambasada organizuje,sa polskie szkoly a i ja uwazam,ze jezyk ojczysty jest wazny. Im wiecej tym lepiej choc podobno dwujezyczne dzieci pozniej zyczynaja mowic. Moja siostra w de i tez cala rodzina meza to niemcy,duzo znajomych niemcow a dzieci po polsku mowia. Jak byly starsze to do szkoly tez puscila i troche znajomych Polakow i jest super. Choc przyznam,ze jak sie widza z Victorem to glownie po niemiecku ze soba gadaja a ja latam i sie dre,ze po polsku maja mowic hihihihihi az maja mnie dosc :-D :-D
O oleju rycynowym slyszalam ale nie probowalam bo chlopaki przed sie pchali na swiat ;-)
Co do porodu w pl to odradzam nawet bez jezyka polecam tu a nie tam,bo zanim papiery ,dokumenty to tylko stres a potem jes´zcze problemy tu z pieniedzmi robia....
 
Do góry