reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

reklama
czesc ja sie melduje tak na szybko mam siostr corki tak ze teraz sie nie nudze no i coraz bardziej ociazała jestem w srode idziemy na stadionbad a wiec jakby ktoras miala ochote mozemy sie tam spotkac dziewczynki maja 12 i 15 lat.
na donauinsel sie raczej nie wybieram meza z nimi posle za duzy tłok dla Ini.
 
Kathinka, ja to pomyslu Ci nie dam bo sama nigdzie nie chodze. Ale tak na rocznice to ja bym z checia na kolacje poszla do Donauturm, tak wieczorkiem, kiedy Wieden pieknie oswietlony.

Frania, wesolo masz chociaz:-) I jutro faktycznie ma byc goraca takze zycze udanego wypoczynku na basenie. Swoja droga, to nigdy na Stadionbad nie bylam. A ten upal jutro to mi wcale nie pasuje bo jutro jedziemy a tak jak pisalam, klima niezbyt funkcjonuje i bedziemy sie smazyc. Ale, jedziemy po poludniu to moze juz troche zelzy.

Musze sie wyzalic. Wczoraj mnie szefowa wnerwila. Sama juz nie wiem o co to konkretnie poszlo bo po prostu czepiala sie wszystkiego. Takie rzeczy mi wytykala, co nigdy nie robilam a powinnam wiedziec. Ciekawe skad. Juz jej mialam powiedziec ze ja sie zatrudnialam jako ksiegowa a nie jako Steuerberater, bo ona wymaga ode mnie, jak to okreslila "Beratung" do klienta. Pi... jedna. Klelam na nia wczoraj jak nie wiem. W ogole jej nadal nie lubie. Taka poj...... austriaczka. Teraz w poniedzialki przychodzi nowa dziewczyna, tez ksieguje, na jedna czwarta. I one siedza w jednym pokoju i nic sie do siebie nie odzywaja. Chore to jakies. Jak pracowalam w Pl w ksiegowosci to calkiem inna atmosfera byla a tu?`Ale nic. Postanowilam ze jeszcze dwa latka popracuje a potem bede cos innego szukac. Nie chce cale zycie w takiej dziwnej atmosferze pracowac. No i o jezyk chodzi. Ja nic sobie po niemiecku nie pogadam. I sie cofam.

Dobrze ze chociaz tu mozna sobie popisac i sie wyzalic.

Milego dzionka!
 
i jeszcze co do muffinek. Beabea daj znac jak wyszly te z kartonu. :tak:

A wiec juz po pieczeniu i o dziwo muffinki wyszly bardzo smaczne!!!!!!!Tak ze polecam.Ja powtykalam jeszcze do srodka kawalki ananasa bo akurat mialam otwarte i fajnie sie je.W tym opakowaniu bylo 12 foremek i akurat na styk wyszlo.W smaku co najwazniejsze nie sa gorzkie co mi sie przy pieczeniu z kartonu innych ciast nieraz zdarza.:tak:

Ja dzis w biegu , chyba jak zawsze hihihi Mama ma wpas po Gabi musze torta zaczac krecik kolejnego no i zaplanowac cos na rocznice . Mama zgodzila sie z dziecmi noc spedzic wiec Wieden nasz tylko nie wiem gdzie sie ruszyc .Moze cos podpowiecie??

A ja bym poszalala na Praterze jak za dawnych mlodzienczych lat i chcialabym zeby moj luby znow jak kiedys ustrzelil mi cos na strzelnicy,a co.... A potem na romantyczna kolacyjke ofkors;-)
Jest tam pare hustawek na ktore bym juz chyba sie nie odwazyla wejsc:eek: a kiedys mialam wiecej odwagi,ha,ha
Pomysl z kolacyjka na Donauturm -fajny:tak:

Musze sie wyzalic. Wczoraj mnie szefowa wnerwila. Sama juz nie wiem o co to konkretnie poszlo bo po prostu czepiala sie wszystkiego. Takie rzeczy mi wytykala, co nigdy nie robilam a powinnam wiedziec. Ciekawe skad. Juz jej mialam powiedziec ze ja sie zatrudnialam jako ksiegowa a nie jako Steuerberater, bo ona wymaga ode mnie, jak to okreslila "Beratung" do klienta. Pi... jedna. Klelam na nia wczoraj jak nie wiem. W ogole jej nadal nie lubie. Taka poj...... austriaczka. Teraz w poniedzialki przychodzi nowa dziewczyna, tez ksieguje, na jedna czwarta. I one siedza w jednym pokoju i nic sie do siebie nie odzywaja. Chore to jakies. Jak pracowalam w Pl w ksiegowosci to calkiem inna atmosfera byla a tu?`Ale nic. Postanowilam ze jeszcze dwa latka popracuje a potem bede cos innego szukac. Nie chce cale zycie w takiej dziwnej atmosferze pracowac. No i o jezyk chodzi. Ja nic sobie po niemiecku nie pogadam. I sie cofam.

Dobrze ze chociaz tu mozna sobie popisac i sie wyzalic.

Milego dzionka!

Faktycznie jakas dziwna atmosfera w tej pracy u ciebie,mhhhh.Ewidentnie mi brakuje u was takiego wzajemnego dogadania sie w sensie oczekiwan jednej i drugiej strony.A czemu az dwa lata chcesz sie meczyc w tej robocie?Nie mozesz sie rozgladac powoli juz teraz?
Jakas taka niezyciowa taszefowa.

Mb-1 -Dzieki !

Na Stadionbad tez nie bylam jeszcze,ale oblukalam obrazki i musze przyznac ze kusza zeby sie wybrac:-p
Na Donauinsel pewnie wybierzemy sie na spacerek z dzieciakami ,ale wczesnym popoludniem bo potem to tlumy.

Mb-1,Happy ale fajnie ze do Pl jedziecie.A planujecie gdzies w kraju na urlop pojechac czy tylko do rodzinki?
 

Załączniki

  • 010.jpg
    010.jpg
    41,8 KB · Wyświetleń: 20
Hej! Juz mi przeziebienie prawie minelo- ale dzis zamiast odpoczywac zabralam sie za porzadki w szafach i wywalilam 7 worow ciuchow :szok: (zwlaszcza W.) i innych gratow...

Donauturm - tez fajny pomysl :tak:, fajne widoczki. Restauracja obraca sie dookola wiec za kazdym razem inne :-D. Kiedys chcialabym sie wybrac jak bedzie pelnia :tak:.

Beabea: ja do Polski jade do rodziny, bo ostatnim razem w listopadzie bylam i juz tesknie. Ale moze wyskocze z mezem, siostra i jej mezem nad morze na dwa dni, bo z Torunia to nie az tak daleko. :-)

Asiunia: Jesli chodzi o nowa prace to nie w kazdej firmie jest taka atmosfera... trzeba miec troche szczescia. Ja np. w Polsce miedzy studiami pol roku pracowalam w Zusie i to byla katastrofa, a tu najlepsze doswiadczenia zebralam w mojej poprzedniej pracy w Reiffeisen (super profesjonalnie i milo :tak:). Ale byly i inne prace z duzo gorszymi doswiadczeniami..., a teraz wlasna firma to wogole inna bajka... Gdybys wiec szukala nowej pracy to trzymam kciuki!!!!
 
Czesc dziewczyny!!!
Jutro idę na ten Stadionbad więc może któraś się skusi???
Z dziewczynami byłam dziś na Mariahilferstrasse ale się nachodziłam nogi mam w du....
Asiuniu No nie miło tak jak człowiek się w pracy stresuje...oj Ci szefowie.
Happy Własna firma to też pewnie ciężka praca.
Beabea Stadionbad polecam ale w tygodniu przez weekend to są tam tłumy!!!
 
beabea Muffinki wygladaja smacznie. Mozez podac z jakiej firmy,bo z tego co pisalas niektore nie byly takie smaczne. Sprobuje jeszcze przepisy od kathinki i porownamy.:tak:
 
Hej hej
u mnie zawrot glowy tortowy i wyjsciowy
Wczoraj bylismy na MKP kontroli i padlam moje dzieci maja isc na diete taaaaaaaak Max przy kosciach na wierzchu i 22 kilo lekko jest ponad srednia 50% w siatce centylowej i kretyn lekarz kaze go odchudzac a Gabi tez bo na 85 centylu jesti zawsze na nim byla .Wydarlam sie na niego i tyle kazalam kretynowi popatrzec na zebra mojego syna i na wage urodzeniowa dzieci i sie wypchac AAAAAAAAAAAAAAAAA KRETYN

No coz grunt to miec glowe na karku i nie przejmowac sie lekarzami zybtnio ;)

CZy ktoras z was szcepila dzieci na Heppatitis A??
CZy szczepicie na kleszcze?

Zmykam do moich plackow
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kathinka jeszcze pytanko do Ciebie.Ta dieta South beach. Czy mozna pic herbate?musze sie przyznac ,ze niestety nie znalam jej wczesniej(cos tam mi sie obilo,ale niue zaglebialam sie). I mam tylko takie info z netu. Wyglada ciekawie! I chyba daje rezultaty? Tylknie majac ksiazki polegam na forumowiczkach i niestety czesto maja sprzeczne info! A ty jak chudlas na niej?Ja dopiero dzios pierwszy dzien,.Tak,ze dziewczyny dopingujcie mnie:tak::tak::tak:
 
Do góry