reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

Hej
Happy przepis w kulinarnym kaciku:tak:
Asiunia my bylismy na tym polu zaraz za 21 bez. to byl zdaje sie Gros Jedlersdorf,wejscie kosztuje 8 euro,w tym sa juz policzone 2 kg truskawek a potem ile uzbierasz za tyle placisz i tak do 5 kg licza za kg 4 euro a powyzej 3 euro za kg no i gratis to co zjesz:happy:
Kathinka oj to szkoda ze tak wyszlo ze swinkami.Nasze maja sie dobrze juz raz z nami Pl byly,ha,ha a innym razem moja sasiadka im jesc dawala.

Widze ze nie ja jedna pierogi lepilam,he,he:happy2:

Przedwczoraj robilam samodzielnie pierwsze postrzyzyny mlodego,dwa dni mi zeszlo bo obcinanie takiego malucha to nie lada wyczyn ale nawet zadowolona jestem z efektu ,choc nad uszami ciut inaczej planowalam a wyszlo mi dosc wysoko to koleczko bo poruszyl sie w zlym momencie i tak juz poszlo wyzej i wyzej,ale teraz wyglada jakby to celowo bylo zrobione:-D

Szwagier wrocil z Pl i dzwoni do mojego zeby po ogorki przyjechac bo przywiozl i wlasnie dzis bylismy i rozczarowalam sie bo dal nam moze ze 3-4 kilo:szok:Niby nie zamawialismy ale mimo wszystko....przeciez mogl bratu kupic tez taki worek 10 kg:baffled:
Chyba nie bede sie wyglupiac z kiszeniem bo prawie na mizerie i na swiezo do zjedzenia pojda,takie na pol przekrajane z sola,mniam...
Jakos mi sie umyslalo ze w lipcu sezon jest a tu widac juz sa ogoreczki.
 
reklama
DZiewczyny no ja psy kocham spanielek misie marzy suczka , tylko co maz powie ;) ale jak patrze na ceny to padam w Polsce sa 3 razy tansze i wcale nie sadze zeby byly gorsze
Jak nie zdecyduje sie wziac w Austrii to pewnie we wrzesniu z POlski cos przywiaze

Trzymajcie kciuki
Ide dzis z synkiem do dentysty i chyba mam wiekszego stresa jak on a potem wracamy do normalnosci :) czyli torty
 
To zapraszam dziewczyny na te truskawki do St.Pölten. U nas taniej:tak: Nie placisz za wstep na pole (dobrze zrozumialam Beabea?) Placisz tylko za truskawki, ktore nazbierasz 2 euro za kg, a jak chcesz tylko kupic, to 4 euro za kg.
Ja dzis sie wybieram odwiedzic kolegow w pracy i przy okazji porozmawiac na temat mojego powrotu. To juz niebawem. Lato zleci i do roboty;-) Powiem Wam, ze mam troche stracha.
Milego dnia
 
Mb, to chyby sie do St.Pölten wybiore:-) Umowimy sie na polu truskawkowym, hihi. A co do psow to mi chodzilo o to, ze dobrze jest jak dziecko sie nie boi psow, a nie jak podchodzi do kazdego. Moja mi sie zawsze pyta czy moze poglaskac obcego psa. A z tym lekiem przed psami to bardziej odnosi sie do tureckich dzieci. One zazwyczaj jak widza psa to w panike wpadaja, a nie daj Boze jakby tak podlecial i dotknal.

Kathinka, my tez psa z PL mamy, bo jak tu chcialam ze schroniska pieska wziac (na poczatku taki zamiar mielismy) to mi powiedzieli ok 200 euro musze zaplacic. A w PL zaplacilismy ok 50 za psa i ok 5o za szczepienie, chipa i paszport.

Beabea, dzieki za info ze juz ogoreczki sa. Za tydzien jade to sobie przywioze:-), i takie w garnku sobie zrobie, u nas sie mowi malosolne. A zakisic tez by sie przydalo, bo w tamtym roku na probe pare sloikow zrobilam to poszly w przeciagu miesiaca i z pl musialam od mamusi przywozic.

Nie wiecie czy juz grzybki sa?
 
Asiunia ---mi sie grzybki to z jesienia znow kojarza:-) nie sadze zeby juz byly:szok:A ogorki to u nas tez sie mowi malosolne na te z baniaczkow glinianych czy innych.
Mb-1 tak--wejscie 8 euro tylko tak jak pisalam w tym juz sa policzone 2 kg
A wogole to masakra z cenami na truskawki tutaj niby sezon a wcale tanio nie jest.
Kathinka--bo nie kumam -mialas wybijac synowi psa z glowy a tu we wrzesniu chcesz przywozic.Zmienilas juz zdanie?:laugh2:

My niedawno ze szczepienia mlodego wrocilismy.Zaliczylam od razu plac zabaw z dzieciakami ,ale goraco.................
Mnie na pranie chcica wziela i piore posciel,reczniki i ciuchy jak leci:laugh2:

Dzis na obiad koperkowa,ziemniaczki,zielona fasolka i gulasz ze wczoraj.
Kurcze zepsul nam sie wasserkocher i gotuje wode w garnku od 2 dni,bo dopiero jak na weekendowe zakupy pojedziemy to sie kupi bo nie mam tu nic pod nosem(w sensie sklepu )
 
Beabeea i tu ja jestem najlepszym przykladem ze kobieta zmienna jest hihihi Na razie maly jak tylko wspomne ze nie bedzie psa to placze . DZieci mi ise rzucaja do psow zeby je glaskac masakra hihi
Musze poszukac przedszkola gdzie bede mogla psa brac wtedy byloby fantastycznie ale na razie mysle :)

W poniedzialek ide dziewczyny na zumbe . Upadlam na glowe ;) ale co tam zobacze czy mi sie spodoba jesli tak kupie plyty i bede zumbe wydziwiac w domu tylko zeby schudnac;)

Moj syn pobil rekord bycia grzecznym u dentysty Byl WOW i ACH po prostu aniol
Lekarz machnal mu cala gore i mamy z glowy na pol roku HURA
 
Beabea: zrobilam salatke z kebaba- pycha, ale sos chyba zepsulam... dalam tyle czosnku :szok:, ze teraz zione... i juz chyba dzis z domku nie wyjde, bo odstraszylabym wszystkich :-D.
Pierogi beda jutro.

Ja dzis na basenie bylam- 2,5h bo mi sie szybko zaczyna nudzic ;-). Najfajniejsze byly fale, super zabawa :-).
Milego dnia!
 
]Witam! Ja juz przywiozlam moje szczescie z pl. . Chodzil za nami w krok ale jakos nie zabardzo chcial jechac.Dziadki go rozpieszczaly na maxa:-)!!Moj starszy odebral wlasnie test ,juz chyby ostatni w tym roku z matematyki i dostal 1 co prawda w klasie sa 3-poziomy(3grupy)wzaleznosci od poziomu ucznia . Moj jest w 2- ale pani powiedziala,ze juz przenosi go do 1-wszej,czyli czeka go wiecej nauki ale bardzo nas to cieszy.A Bruno znowu urosl 1 cm(przez miesiac).Dogania rowiesnikow.To tyle chwalenia sie co u nas.
Widze ,ze tak truskawkowo sie zrobilo na forum.Ja tez uwielbiam truskawki i czeresnie,Moze ,ze tylko raz w roku a czlowieka natura taka przekorna jest.Nie doczytalam sie tez zadnych problemow ani chorob u Was to znaczy ,ze u wszystkich OK! (sorrki jesli jednak kogos ominelam). Bylismy dzis z kolezanka i jej synkiem na donauinsel.Taki fajny plan niedaleko U1.<nie wiem czy to znacie,sa tam malutkie palmy i wodospadziki tez malutkie i duzo bardzo plytkiej wody.Moj dostal radochy nie wiedzial gdzie biegac .
Kochane milego wieczoru dla Was:tak:
 
Wreszcie piatek!!! W tym tygodniu mialam taki maraton, ze padam.
Dobrze, ze maz wraca wczesniej z pracy, to troche sie zajmie tym naszym rozrabiakiem:-D Mloda smiga na czterech w tempie ekspresowym i zaczyna podnosic pupte tak wysoko, czyli szykuje sie do przejscia na chodzenie:-D:tak: Ojjj to dopiero bedzie latania za nia;-)
Bylam wczoraj w pracy na rozmowie odnosnie mojego powrotu i nie widza najmniejszego problemu zebym wrocila na czesc etatu ufff. No i moge sama regulowac dni i godziny pracy. Tylko mam wczesniej dac znac:tak: Do takiej pracy az sie chce wracac:-p
Maxmama gratuluje zdolnego synka, oby tak dalej!
Happy i znow mamy cos wspolnego ze soba;-) Ja na basen moge isc, ale jak mam towarzystwo, bo sama to max 2-2,5 h i mi nudno.
Beabea ty to masz zdrowie dziewczyno.
Kathinka daj znac jak ta zumba wyglada. Ja planuje chodzic latem, bo jest na 18 do 19, a w tym czasie mloda i tak zawsze bawi sie z tatusiem;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kathinka, gratuluje samozaparcia! Ja tez sie zbieram do robienia czegos wzgledem odchudzania ale jakos weny nie mam. A przydaloby sie:-( A ta zumba to jakies cwiczenia czy taniec, bo nie w temacie jestem!

MB, fajnie ze tak sobie mozesz do pracy wrocic! Jakas dobra firma widocznie, i rozmumieja kobiety z dziecmi. Chociaz, ja tez nie narzekam. Przypuszczam ze jakbym miala male dziecko to tez jakos bym sie z szefowa dogadala. No ale nie wszyscy tacy wyrozumiali sie trafiali.

Maxmama, zdolniacha z synka! Gratuluje! Tak na marginesie, ja tez zawsze z matematyki dobra bylam;-)

Dziewczyny, przeprowadzcie sie ktoras do mojego bezirku! Kolezanki mi brakuje, takiej co na kawke mozna isc, poplotkowac. Bo z mezem to ile mozna gadac! Strasznie ubolewam nad tym. Bo niby przez telefon tez mozna pogadac, ale to nie to samo. U mnie na osiedlu nawet widzialam Polakow, z malymi synkami ale na dworze to wcale ich nie widze, wiec jak mam poznac.

Depresja mnie dopada z tego powodu.

A tak w ogole to milego weekendu! Wybieracie sie gdzies?
 
Do góry