reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Austrii

czesc dziewczyny poczytałam was troszeczke....
poziomeczko siedze w domku bo porazka na zewnatrz!!! super z tym rowerkiem ja niestety jeszcze musze troszke poczekac na tego typu przyjemnosci
mb1 To ubieraj ja do tej oma w byle co chyba dobrze że ma taki luz u nich a ty jakiego zdania jestes???
kathinko asiuniu gdzie jest to jeziorko((jak dojechac??) to ja tez na weekend sie pisze!!!
naila jak tam kubus znosi upaly ???ma potówki???

Mam pytanko gdzie kupie bananowca i w jakiej cenie???
 
reklama
dzieki dziewczyny za porady sniadaniowe.:tak:
chcialam tylko sprostowac troszke: Maja je wlasciwie wszystko a takie rzeczy jak wy wymienilyscie to ja daje jej na drugie sniadanie.
ale moze przejde z tej kupnej kaszki na takie bardziej müsli czy cos. Bo sniadanie mleczne jednak podobno powinno byc, tak pisza w madrych ksiazkach :-D

mb_1, brudne dziecko - szczesliwe dziecko - ja wyznaje taka zasade, hihihi
Oczywiscie wkurza mnie tez jak sie Maja czyms zaleje czy cos ale generalnie nie denerwuje sie gdy sie ubrudzi. No ale tez nie musza byc spodnie od razu do wyrzucenia.... Wiec tak jak frania mowi, zakladaj jej jakies gorsze spodnie

Jutro idziemy na zapoznanie do Tagesmutti - odpowiadajac na twe pytanie, ona ma 3 dzieci, w tym roku cala nowa grupe. Tak wiec beda dzieci.

franiu, dobrze, ze siedzisz w domu, bo wychodzic ci nie radze! A jak Kacperek te upaly znosi?
jesli pytasz o bananowca ciasto to nie wiem gdzie mozna kupic........

Naila co u ciebie?

my dzis tez bylismy na Alte Donau a miska juz teraz spi, bo padnieta byla! Nachodzi sie po tej trawce zadowolona i nie ma nigdzie zadnych kantow i mebli! cieszy sie strasznie jak moze sobie polazic!

spadam przed wiatrak!!!!!!!!!
 
Na prywatnym troszke sie naprodukowalam;-) wiec tu juz tylko szybciutko.
Ja wyznaje tez ta zasade, ze brudne dzieci, to szczesliwe dzieci. Absolutnie mi nie przeszkadzalo, ze Laura taka umorusana. Tylko wiecie co, wlasnie w ten sposob zauwazylam, ze ja nie mam dla niej tzw. gorszych rzeczy:baffled: Wszystko musimy jej kupowac nowe, bo moja bratowa po swoich dzieciach juz porozdawala, a znajomych dzieci sa w tym samym wieku co Laura. Takze dzieki ostatnim wypadom do niani, Laura nabyla gorsze ubrania:-D
Frania ja jestem bardzo zadowolona z tej opieki. Laura tam ma sie gdzie wybiegac. Ma pelno przeroznych zabawek i przede wszystkim towarzystwo innych dzieci.
Co do bananowca nie pomoge. Poszukaj tu Kwestia Smaku - Przepisy kulinarne. To jest jedna z moich ulubionych stron.
Poziomeczka powodzenia u Tagesmutter.
Co do jedzenia- u nas jest tak- najpierw ok 7-7:30 daje mlodej kaszke ryzowa na kompocie z jablek (na mm nie ruszy, a krowiego jeszcze nie probowalam), czesto przegryzie jeszcze kromka chleba. Ok 10-10:30 je jogurt lub owoce, obiad okolo 13. A potem znow owoce albo jogurt (zalezy co bylo rano) i wieczorem kaszke + kromke z czyms;-) Do tego przez caly dzien wciagnie prawie calego palucha pelnoziarnistego, Brotstangerl itp. No i nadal cycoli 2 razy w nocy.
 
Ostatnia edycja:
Frania, to jeziorko to w 22gim. Nie jestem pewna, ale chyba jedna ulica obok to Bibernelweg. Jak samochodem chcesz jechac to musisz w necie popatrzec jak tam dojechac. My mieszkamy niedaleko wiec jezdzimy takimi bocznymi uliczkami gdzie korkow nie ma, ale jak ktos z miasta jedzie to autostrada i trzeba na Hirschtetten zjechac. Najlepiej znajdz w Google Maps Hirschtettenteich to sie zorientujesz gdzie to jest. Chyba ze Kathinka umie lepiej wytlumaczyc. Wczoraj tez bylam po poludniu. Strasznie duzo ludzi bylo, chyba wiecej niz w niedziele. Dzis chyba sie nie wybieram bo jakas wypompowana jestem.

MB, faktycznie pecha macie. Ale za rok bedziecie sie smiac z takich wypadkow:-) Co do malych brudaskow to tez jestem za tym, zeby dzieci sie brudzily ile wlezie. W koncu to ich dziecinstwo. Moja, jak byla mala, to zawsze cala w piachu z placu zabaw wracala. Najgorsze tylko bylo to, ze ten piasek co tutaj jest, ciezko bylo sprac.
 
witajcie!

te upaly mnie wykoncza!!!

franiu malemu wyszlo troszke potowek, ale powiedzmy znosna ilosc, takze nie martwie sie, ale w tej saunie to chyba nieuniknione :/:/ a upaly powiem ci, ze nawet ladnie znosi - wczoraj pobil rekord, spal 5 godz. do kapieli go nie moglam dobudzic tak mocno spal hehe.
Jedyne co go meczy to juz od ponad tygodnia , ma zaparcia i to codziennie o 6 rano. Nie placze przy tym, tylko sie tak co po chwila prezy. Probowalam juz chyba wszystkiego zeby mu pomoc, ale chyba po prostu musimy to przejsc...

poziomeczka ale wam zazdroszcze tego Alte donau - co ja bym dala zeby moc sie przejsc teraz w te upaly nad wode... a tu jedynie szybki prysznic w domu zostaje :/

mb a gdzie 'wyposazasz' core w ubranka?? ja poki co mam pelno tych ktore dostalam, ale maly zaraz z nich pewnie wyrosnie i trzeba bedzie kupowac...

oj uciekam bo malenstwo sie moja przebudza, a poza tym zaraz mamcia wpada z wizyta :)
To pozdrawiam i jak najwiecej cienia zycze;-):-)
 
Witam w kolejny skwarny dzien
Nareszcie ruszylo mi sie z praktykami . Mialam rozmowe ( przez telefon ) i pani ma mi oddzwonic czy pasuja dni praktyk bo posrane ze nie mam np miesiaca ciagiem , latwiej byloby znalezc ale nadzieja jest wiec trzymajcie mocno zacisniete kciuki niech mi ona dzis oddzwoni i powie "tak zgadzam sie"
Druga szanse mam 1 wrzesnia , kolejny termin na telefon hahah ale cos sie dzieje - to wazne

W niedziele robie Flohmarkt wiec nad jeziorko moze po poludniu sie wybierzemy
Asiunia lepiej sie nie da wytlumaczyc .My jezdzimy autostrada wlasnie tak jak piszesz
 
m_b i Twoje wystarczyla :) MAM PRAKTYKE kamien z serca , choc musze iles tam papierkow przyniesc a z tego co wiem inne dziewczyny ktore szukaly nic nei donosza ale nie szkodzi , wazne ze mam miejsce :)
 
Kathinka, fajnie ze sie udalo! I daleko od domu znalazlas?

Jak tam dziewczynki po weekendzie? W koncu sie ochlodzilo, az zmarzlam dzisiaj w drodze do pracy.

U mnie nic ciekawego, oprocz tego ze rybki nam do domu przybyly. Nicole strasznie chciala, a ze akwarium (takie nieduze) mamy jeszcze z dawnych czasow, filter tez a mojej siostrzenicy sie mieczykowa okocila to mamy. Az 6 rybek, kazda po centymetrze dlugosci! Jeszcze jak podrosna to skalara chca nam wydac, bo im bojownika podgryza. Tylko ze ten skalar to strasznie wielki, nie wiem czy sie bedzie dobrze u nas czul.

Moja mamuska juz dzis jedzie, Nicole juz do przedszkola poszla, takze wraca codziennosc. A do do Nicole to dalej jest taka do babci, szczegolnie jak ja jestem w domu. I sama nie wie dlaczego. Odpuscialam juz, moze samo przejdzie jak dlugo babci widziec nie bedzie.
 
reklama
Dziewczyny frania z malym w szpitalu od sooty!! Dostal goraczke i lekarz wyslal do szpitala bo wyniki byly dobre, malenki ma 2 antybiotyki i dzis bedzie wiadomo ( oby ) co to jest Trzymajcie kciuki i modlcie sie za nich

Asiunia
w sumie okolo 20 min dojazd ale jeszcze podejde w dwa miejsca kolo mnie kolo domu moze bedzie juz otwarte :) im blizej tym lepiej , wazne ze juz cos mam ;)
 
Do góry