reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mamy z Dublina!

reklama
hej, Mater nie jest szpitalem polozniczym. National Maternity Hospital na Holles Street zwykle jest w skrocie zwany Holles Street.

Chicaa - tez ide rodzic na Holles street i tez mieszkam w D5. Zarowno Rotunda jak i Holles Street sa w centrum, a dartem wychodzi tak samo ;)

Jesli idziesz publicznie zadzwon jak najszybciej do szpitala i umow sie na wizyte. Zwylke pierwsza jest 16 tyg jesli publicznie, 12-14 jesli prywatnie. I znajdz (jesli jeszcze nie masz) lekarza rodzinnego GP, do ktorego bedziesz chodzic w miedzy czasie i do ktorego powinnas sie wybarc juz teraz (do 12 tyg). Pamietaj, ze tutaj masz darmowe wizyty u lekarza GP jesli jestes w ciazy, JEDNAK zalezy to od lekarza. Nie wszyscy sa w tym programie i niektorzy niestety kasuja. To sie rowniez tyczy pozniejszych szczepien dzieciatka (tez sa za darmo).
 
Hej
Jest nostwo polskich ginekologow w Dublinie. Sa 3 glowne prywatne przychodnie: Medicus, EMC i Polmed. W kazdej jest wybor lekarzy. Medius jest najdrozszy, ale najladniejszy :) Kazda ma stronke, sprawdz.
 
czesc dziewczyny!! ja mieszkam w pln irlandi ,wiec moze nie calkiem kolo Was ale tez na emigracji:) Mam synka,3 latka i 3 miesiace, i spodziewamy sie nastepnej dzidzi!!
zycze wszystkiem zdrowka!!!
 
Hej Dziewczyny:)
2 dni temu pojawily sie 2 kreseczki na moim tescie. Nareszczcie. Jestem troche przerazona bo za pierwszy razem sie nie udalo ale tez pelna nadziei i pozytywnych wibracji. Ciagle jenak zmeczona. Jak wy radaicie lub radzilyscie sobie z tym zmeczeniem na poczatku? Ja mysle tylko o spaniu:baffled:
 
Ja przez moja senność zorientowałam się ,ze jest coś nie tak i pobiegłam po test:-)!
Spalam na lunchu i jak tylko wchodzilam do domku,potrafilam obudzic sie po 21ej..mylam sie ,cos zjadlam i kladlam sie juz spac na noc,moje libido tez bylo rowne zeru..ih..biedny byl moj malzon(hiihii).Teraz jestem w 30 tyg. i od jakigos czasu nie moge spac,jak nie sisiu,to kregoslup,jakos mi tak ciezko i niewygodnie..takze kochana spij ile mozesz i nie martw sie tym,potem bedziesz za tym tesknic:-D:-D
 
hej, Mater nie jest szpitalem polozniczym. National Maternity Hospital na Holles Street zwykle jest w skrocie zwany Holles Street.

Chicaa - tez ide rodzic na Holles street i tez mieszkam w D5. Zarowno Rotunda jak i Holles Street sa w centrum, a dartem wychodzi tak samo ;)

Jesli idziesz publicznie zadzwon jak najszybciej do szpitala i umow sie na wizyte. Zwylke pierwsza jest 16 tyg jesli publicznie, 12-14 jesli prywatnie. I znajdz (jesli jeszcze nie masz) lekarza rodzinnego GP, do ktorego bedziesz chodzic w miedzy czasie i do ktorego powinnas sie wybarc juz teraz (do 12 tyg). Pamietaj, ze tutaj masz darmowe wizyty u lekarza GP jesli jestes w ciazy, JEDNAK zalezy to od lekarza. Nie wszyscy sa w tym programie i niektorzy niestety kasuja. To sie rowniez tyczy pozniejszych szczepien dzieciatka (tez sa za darmo).
Dziękuję bardzo za odpowiedz :))) Jutro zadzwonię do szpitala :) Chodzę do polskiego gina w EMC, który stwierdził, że do NMH nie będę potrzebowała listu polecającego od GP. Więc już sama nie wiem. Dorotko napisz mi jak było dokładnie z rejestracją? Kiedy masz pierwszą wizytę?
 
Hej Chicaa,
Wejdz sobie na stronke Holles Street www.nmh.ie
Tam w informacji dla pacjentow masz co i jak. Tu masz linkhttp://www.nmh.ie/iopen24/defaultarticle.php?cArticlePath=2_7_63;

Ja nie potrzebowalam listu. Jesli idziesz publicznie lub pol prywatnie potrzebujesz specjalny numer rejastracyjny, ale o tym dokladnie masz wszystko na stronce. I po prostu dzwonisz i sie umawiasz. Tyle :)

Moja pierwsza wizyta w szpitalu jest 6go pazdziernika, ale juz bylam na USG w Medicusie. Niesamowite wrazenia. oto nasze cudo :)
 
reklama
Hej Chicaa,
Wejdz sobie na stronke Holles Street Home : National Maternity Hospital -
Tam w informacji dla pacjentow masz co i jak. Tu masz linkhttp://www.nmh.ie/iopen24/defaultarticle.php?cArticlePath=2_7_63;

Ja nie potrzebowalam listu. Jesli idziesz publicznie lub pol prywatnie potrzebujesz specjalny numer rejastracyjny, ale o tym dokladnie masz wszystko na stronce. I po prostu dzwonisz i sie umawiasz. Tyle :)

Moja pierwsza wizyta w szpitalu jest 6go pazdziernika, ale juz bylam na USG w Medicusie. Niesamowite wrazenia. oto nasze cudo :)

Dziękuję Dorotko :)
Dzisiaj tam zadzwonię :)
Dzidziuś cudo!!! :) Będziemy rodzic w podobnym terminie w tym samym szpitalu, bo lekarz termin porodu ocenił mi na 13 maja :)
Pozdrawiam Ciebie i maluszka :*
 
Do góry