reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2015

reklama
Agawa, wiem o czym mówisz bo mkja Zosia miała bardzo obniżone napięcie które mimo intensywnej rehabilitacji do tej pory zbiera żniwa. My się rehabilitowalysmy nbp bobath i postępy były spektakularne. Była też od 6 msc obklejona platrami, od początku stymulowana do raczkowania. Przykurxze w ramionach, zaciśnięte piąstki, w wieku 6 msc nie mogła chwytać, brzuchol porozlewany w bok i w dol a była ogromnym dzidziusiem, w wiekh? 6 Msc ważyla ok 10 kg. No i zaczęła chodzić jak na to co przeszła dość szybko bo w wieku 15 msc. Także Agawa nie martw się teraz, teraz dziecko rehabilitowane rusza jak z procy z rozwojem, później się upewniaj że to napięcie jest wyrównane w jamie ustnej i rękach.
 
Rurka - ja ekspertem nie jestem, ale mogę Ci doradzić jako początkująca borykająca się do niedawna:)
-ponoć najłatwiej jest z chustą elastyczną, ale ona starcza na krótko. Na Twoim miejscu nie inwestowałabym w nią bo to i tak interes kosztowny. Ja mam tkaną i opanowałam ją jako tako więc się da:)
-dużo łatwiej się mota jak chusta ma pasy albo jakoś inaczej zaznaczone krawędzie, wtedy wiadomo za który koniec ciągnąć:)
- nowa chusta jest masakrycznie droga. Można poszukać używanej. Ja znalazłam chustowa mamę która tka chusty sama i zamówiłam u niej. Dzięki temu zapłaciłam"tylko" 170zł a nie 300-500
- ważny jest rodzaj materiału. Podobno splot skośno-krzyżowy jest najlepszy.
- polecam chustę uprać, uprasować, używać jako narzuty, wiązać supły żeby materiał zmiękł.
- próbuj i się nie poddawaj:) mnie wciąż najłatwiej motać kieszonkę bo nie boję się, że mi dziecko wypadnie:) na początku wiązałam nad kanapą.

Ja dziś karmie co godzinę:D Cycki mi odlecą. Franek już drugi dzień z rzędu spał ponad 5 godzin ciagiem w ciągu dnia budząc się na jedzenie i wracając do spania. Nie wiem co się dzieje:/ poza tym jeszcze kilka drzemek.

Jak tak patrzę na Wasze dzieci ćwiczące to aż się mi pysk cieszy. Postanowiłam kłaść Franka już na podłodze do zabawy bo do tej pory tylko łóżeczko i leżaczek. A przecież do akrobacji potrzeba miejsca.

W temacie przewracania się dziś po kąpieli Franek przekręcił się z brzuszka na plecy. Myślałam że to przypadek ale powtórzył to 5 razy na obie strony:)
 
Zat podziwiam Cie, ze tak pieknie z coreczkami pracowalyscie. A jak sprawdzać napięcie mięśniowe w jamie ustnej? Na co mam zwracać uwagę?

Teraz az to juz sie nie martwię, ciesze sie, ze trafiłam do dobrej doktorki w wieku 8 tyg, a rehabilitantka tez jest super. U nad problem jest, ale nie jest on duzy, wiec myśle, ze sie wszystko wyrówna jak bedziemy ćwiczyć. Nawet do tej mojej rehabilitantki ustawiłam sie w kolejce na NFZ, jest szansa, ze od września sie dostaniemy.

Pediatra mowil, ze ten brzuszek taki tylko niedojrzały jest, ze to samo przejdzie. Dopiero jak poszłam do neurologa dobrego, to ona rzeczywiscie sprawę dobrze oceniła. Stara szkola mowi, ze z tym nic sie nie robi, ale ja wolę popracować z dzieckiem, jesli jest taka mozliwosc, a moge pomóc.

sunajka nie jestem wielkim znawcą, ale widze, ze Twój synuś ładnie głowę podnosi, na sztywno, wraz z klatką piersiową główka idzie. Moj mały wygina sie duzo bardziej, a tak wlasnie sztywno nie umie główki utrzymać. Wiec moze u Ciebie nie ma żadnego problemu z brzuszkiem.
 
Ostatnia edycja:
Moja Zuza probuje chwytac i gada do nas i do zabawek :D smieje sie od rana do wieczora , przekreca sie juz sama i wyciaga raczki , glowe trzyma sztywno ,na brzuszku opiera sie na lokciach i dlugo wytrzymuje :p wogole ten dzidziol za szybko mi cos rosnie :D ma prawie trzy miesiace i rozmiar 68 :D
 
Elżbietka, aniaslu mi odpisala, chyba niedługo będziesz miała uprawnienia. Patrycja i iman na razie nie bedą miały dostępu do zamkniętego, ja optuje za aktywnymi forumowiczkami, po aferze z Justyną jakoś niesmak został. Jak będą chciały mieć dostęp to muszą się odezwać. Co wy na to?
 
Rurka, tak jak Xenian pisała wydaje mi się, że na tym etapie lepiej chusta tkana się sprawdzi - ja też nie miałam elastycznej i jest ok. Splot skośno - krzyżowy, pasy rzeczywiście się sprawdzają i krawędzie (te dłuższe) innego koloru. Ja polecam chusty używane (my mamy od znajomych) - są już zmiękczone i ponaciągane, dzięki czemu dużo lepiej się je mota no i są znacznie tańsze. My mamy taką AVOCADO ok.cen. - NATIBABY - chusty do noszenia dzieci, nosidełka, pościele dziecięce, bluzki do karmienia i polecamy :)
 
Rurka nie kupuj elastycznej bo ona w praktyce starcza do 6 kg( wg producenta do 7,5 Ale wiem że już 6 kg zjeżdża w niej) kup tkaną, najlepiej używaną, ewentualnie nowa dydimos albo hopeditz bo one nawet jak są nowki to swietnie pracują z ciałem. Potem można z chusty robić hamak, pociąg, co tylko wyobraźnia da. Moja była już wszystkim obecnie znowu służy do noszenia;-)
 
Moja laktacja wraca chyba do normy. Już dwa dni spałam bez biustonosza i używałam wkładek tylko do karmienia. Dziś obudziłam się zalana obficie. Franek przez te kilka dni jadł z dwóch piersi i to było niewiele. Dziś rano najadł się jedną a drugą musiałam ściągnąć bo taka była pełna:) no i znowu mały wstaje w nocy tylko raz a nie trzy. Jestem dobrej myśli:) Tylko mu teraz jakieś uczulenie wyskoczyło na buzi- cały jest rumiany. I na udach ma takie placki szorstkiej skóry. Nie wiem o co chodzi. Na główce już opanowaliśmy suche miejsca. Ale jak się jeden dzień zapomni posmarować to znowu się pojawia. No i już był spokój za uszami a dziś rano znowu ranki:/

Co byśmy zrobiły bez naszej Z@t ?:) naszego dobrego ducha laktacyjnego:) ja dzięki Tobie przeszłam zupełnie bez stresu przez te kilka dni ze zmniejszoną ilością pokarmu. Wiedziałam że to przejściowe i pokornie przystawiałam Frania do piersi co chwilę. Mam nadzieję że mi się już ten kryzys kończy:)

Co do chusty to jeszcze chciałam powiedzieć, że moja nie jest prostokątem a ma niesymetrycznie obcięte końce. Dzięki temu łatwiej się robi węzły i ładniej to wygląda jak końce chusty zwisają.
 
reklama
Super dzięki dziewczyny :-) a co myślicie o nosidłach mai tai? One Wzorowane na chustach są. Czy chusta lepsza? Ja zielona jestem . . . Jakie są plusy i minusy ... przepraszam ze tak was męczę ale chcę w miarę szybko dokonać zakupu :) aaa i czy długość chusty ma znaczenie? Jak ją dobrać ?
 
Do góry