reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Marcowe mamy 2016

Ja już Wam piszę jaki do tej pory mam rozpisane badania i juz zrobiłam:
Do 10 tygodnia:
1. Grupa krwi i RH
2. Przeciwciała
3. Morfologia.
4. Badanie moczu.
5. Cytologia.
6. Czystość pochwy.
7. Glukoza na czczo.
8. VDRL.
9 HIV i kiła.
10. Toksoplazmowa.

11-14 tydzień:
1. USG.
2. Mocz.


15-20 tydzień ( wcozarj zrobiła bo jestem już od dzisiaj w 17)
1. Morfologia.
2. Mocz.
3. Czystość pochwy.
3. Czystośc pochwy
 
reklama
Marcowa ja tez mialam 4 badania na krzyz i nikt nic wiecej nie zlecil. Z tym, ze nie mieszkam w Pl wiec to tez inaczej. Z tego co wiem to wiecej badan krwi juz zleconych nie bede mialam ;)

Cocosh wspolczuje przezyc ostatnich dni. A co do krwawienia to ja bym pojechala do lekarza zeby to jednak sprawdzil ...


Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Dzięki. :( Teraz też bym pojechała. Tak to jest jak człowiek głupi a nasze szpitale nie zachęcają. :(
 
[h=2]
icon1.png
[/h]
Witajcie po przerwie.To byl chyba najdluzszy miesiac w moim zyciu.Nie chcialam nic wczesniej pisac,zeby dodatkowo nie stresować siebie i innych.W pon 24.08 poszlam do bardzo dobrego ginekologa,ktory wykonuje tylko usg na usg genetyczne.Zaufanie mam,bo chodzilam do niego we wszystkich poprzednich ciążach.To był 11.5 tc.Niestety przezierność wyszła 3,30. Nastraszył mnie strasznie i kazał jechać do dr.Roszkowskiego do W-wy na amniopunkcję.Przeryczalam caly wieczór,jak mam wszystko rzucic i jechac zaraz do Warszawy.szok.Poczytalam trochę i internecie i zorientowalam się,ze amniopunkcję wykonuje się w skonczonym 15tc,a wczesniej to biopsja kosmówki.Nastepnego dnia poszłam do mojego ginekologa,trochę mnie uspokoil i polecił pójść do ginekologa,ktorego On poleca od usg.Poszłam,o wczesniejszym wyniku nie mówiłam.Pan dr.bardzo miły( równiez dobry sprzęt i certyfikat FMF) zbadal i przeziernosc 1.9, kość nosowa jest,wyslał na test z krwi( z racji 35 lat)Trochę się uspokoilam,ale ziarno niepewnosci pozostało.Kolega lekarz powiedzial,zebym poszła do Jego kolegi,ktory również wykonuje te badania.Niestety u tego trzeciego przeziernosc wyszla 3,7,akcja serca dziecka 175, czyli za szybko,a poza tym,wg dr kosc nosowa za krótka więc wbił w program hipoplastyczna.Z wieku i usg u niego wyszło mi ryzyko trisomii 21 1:10. postanowilam pojsc na amniopunkcję.W miedzy czasie odebralam wynik pappy,ktore chwała Bogu były niezłe i dawały nadzieję.Czekanie na amnio bylo najgorsze....chyba trochę mi przeszło,jak podjęłam decyzję,że cokolwiek by się nie działo urodzę to dziecko.W zeszły czwartek amniopukcja,leżałam na sali z mamami z takimi maluszkami,lezalam i ryczałam....Ostatni weekennd mega stres,nie spałam,nie jadłam,cały czas wydawało mi się,że sączą mi się wody.Wczoraj telefon,wstępny wynik QPCR prawidłowy-chłopczyk.Jeszcze dluga droga przede mną,wyniki ostateczne,potem echo serca...ale kamień spadł mi z serca i zaczęlam znowu wierzyć,ze bedzie dobrze.​


 
Cocosh ja mialam tylko morfologie, grupa krwi, hiv i zoltaczka...

Krzywa cukrowa mam 16 listopada jak dobrze pamietam.

Wiecej nic nie mam zlecone.

Ja nie wiem jak w Pl wyglada karta ciazy... ale u mnie to... doslownie karta [emoji14]
Jedyne co tam mam wpisane to jedno usg i tyle :/

uploadfromtaptalk1443091253155.jpg

Goka 3 mam kciuki zeby wszystko poszlo dobrze :*

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
 

Załączniki

  • uploadfromtaptalk1443091253155.jpg
    uploadfromtaptalk1443091253155.jpg
    14,6 KB · Wyświetleń: 41
Natka moja karta ciazy to raczej ksiazka, ktora w sumie ma 51 stron.. ciekawe kiedy zdaza to wszystko zapisac skoro wizyt tak malo :D
Tez mialam tylko podstawowe badania i tyle.
Przyszedl mi sma z przychodzi ze moge sie zaszczepic na grype i nie wiem co zrobic ;) a Wy dziewczyny szczepicie sie ?
 
Ja też mam w pakiecie szczepienie wiec myślę czy nie zrobić. Dzis umieram od rana. Posprzątałam troche i padlam i od rana leze. Ale możecie sie domyślić jakie to leżenie z ponad roczniakiem w tle. Jak juz ma dobry humor i nie placze to szarpie mnie za włosy dla zabawy :(. Czekam na powrót męża i się przespie trochę.

Czesc Goka. To miałaś przeżycia... Wspolczuje :(
 
ja sobie smacznie śpię do 12 a wy tu skrobiecie aż nadrobić potem ciężko:-p

agiszonek mi troszkę piersi urosły ale nieznacznie na razie obejdzie się bez zakupu nowego stanika,a płakałam z powodu tego kotka skradł mi serce tak bardzo bym chciała mu pomóc a nie mam jak taka bezsilność chciałabym go zobaczyć ale w sumie po co będę tylko płakać:-(beznadziejna sprawa nie lubię takich sytuacji :-(

lewusek to ja chyba zacznę podjadać coś przed spaniem zobaczymy jak mój maluszek zareaguje:-)

marcowa zlecił mi je mój gin jak byłam u niego prywatnie tylko zrobiliśmy tak umówiłam się do niego na nfz i wtedy mi wszystko zlecił

goka współczucia miałaś ciężki okres wszystko będzie dobrze zobaczysz jesteś bardzo dzielna :-)

manka ja się zawsze szczepiłam a teraz sobie odpuściłam w pracy byłąm bardziej narażona na przeziębienia bo dużo ludzi się przewijało koło mnie
 
Dziewczynki a ja na razie ruchow nie czuje jeszcze,choc 2 dni temu snilo mi sie ze dostalam mega kopniaka :-)

A jak u Was z aktywnosci fizyczna ? Ja cwicze 6 razy w tygodniu cwiczenia dla kobiet w ciazy z You tuba ,chce zaczac z kijkami chodzic i moze na basen :-)
 
reklama
ja zapisuję się na pilates dla kobiet w ciąży i różne ćwiczenia ale to od następnego piątku bo teraz do austrii wyjeżdżamy na weekend urodziny córki od kuzynki która też jest w ciąży ale termin ma na grudzień :-)
 
Do góry