reklama

masło czy margaryna

Temat na forum 'Żywienie dzieci - porady' rozpoczęty przez manes, 21 Styczeń 2011.

1. manes

manes Zaciekawiona BB

Witam

Chciałam się dowiedziec czym smarowac dziecku kanapki masłem czy margaryna, co jest lepsze? Syn skonczy rok i osiem miesiecy.

2. pchelka10.05

pchelka10.05 Zadomowiona(y)

ja osobiscie smaruje prawdziwym masłem
    podobno jest lepsze i dzieci ze skaza bardzo ładnie je toleruja ( moja mała ma skaze białkową)
    i nie ma ani wysypki nic z tych rzeczy
    a je ze smakiem lepiej niz margaryne
    jajecznice tez robimy na masełku i jest extra

3. reklama
  4. manes

manes Zaciekawiona BB

Ja również używam masła i to takiego z wyzszej półki ale coraz czesciej spotykam sie z opiniami , ze dla dziecka lepsza jest margaryna bo ma różnego rodzaju kwasy.

5. Fiołek2010

Fiołek2010 Gość

my tez uzywamy maselka chciaz jak zabraknie to zdarzy sie ze i margaryna jej posmaruje kanapeczke

6. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Zgodnie z zaleceniami małym dzieciom do 3 r.z podajemy masło, zalecenia w profilaktyce chorób układu krążenia mówią o stopniowej zamianie proporcji tłuszczy zwierzęcych na roślinne a więc również masła na margarynę.

7. ala30

ala30 Zaciekawiona BB

8. Agnieszka Kozioł-Kozakowska

Agnieszka Kozioł-Kozakowska Ekspert BB. Specjalista żywienia

Tak jak pisałam wcześniej do 3 roku życia najlepiej smarować pieczywo masłem, które jest źródłem witaminy A i D, trzeba jednak zwracać uwagę na jakość masła, czyli na ilość tłuszczu ważne żeby było go jak najwięcej, obecnie na rynku pojawiają się produkty które z wyglądu lub z nazwy wydają się być masłem a ich skład mówi co innego.

9. necia35

necia35 Fanka BB :)

10. reklama
  11. Alyona

Alyona Zaciekawiona BB

U nas ani jedno ani drugie nie jest w użyciu. Jakoś oduczyliśmy się stosować. Jedynymi tłuszczami, które spożywam z czystym sumieniem i to czasem bez opamiętania, są te pochodzące z masła orzechowego. Zakochana jestem w migdałowym Link do: Meridian czyste Masło Migdałowe Crunchy bez cukru i soli - GUILTFREE.PL A, że jest bez oleju palmowego, soli i cukru, to jest w 100% naturalne. Można pałaszować. :D Dla dzieciaków tym bardziej dobre nawet na kanapki, a przede wszystkim zdrowe.

Poleć forum