reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

mrsmoon haha, padłam! NIenawidzę laktatora!!! Ale wiele mu zawdzięczam niestety, nasza miłość do siebie nawzajem nie należy do łątwych:)
Silva ja daję ostatnio sinlac do zupki żeby była bardziej treściwa, bo Marysia się w ogóle nie najadała warzywami. Potrafiła zjeść 150g zupy po czym wtrąbić 180ml mleka! Teraz dodaję jej sinlac i po zupie dojada może 60 ml albo wcale.
Kaszkę kupiłam bananową z bobovity, jest bezmleczna i bezglutenowa (tylko nie każda czywiście - czytaj na opakowaniach). Ale te kaszki Holle znacznie lepsze, tylko strasznie drogie u nas.
Aestima ja też myślę, że może chodzić o chleb a nie samą mąkę razową, pewnie znowu ten nieszczęśny gluten się kłania.
 
reklama
haha cyckow nie urywa...a ja widzialam trasinego cycka chyba pod blokiem leżał w trawie :-D:-D:-D:laugh2::laugh2::laugh2::laugh2:

o jaa... tez nie lubialm laktatora a fujka... CHOCIAZ wole go niz dziecko bo jakos bardziej mnie bolało :-(
 
Dziewczyny mam pytanie - nie wiem gdzie je dokładnie zamieścić chyba najbliżej mu do wątku o menu

chodzi o podawanie witaminy D - mały jest na mleku sztucznym i nie wiem czy podawac dodatkowo witaminę D czy już nie - każdy pediatra mówi mi co innego - jeden, że w okresie jesienno-zimowym mam podawać, drugi ,że w tych mieszankach jest wystarczająca ilość i nie trzeba, a trezci, że mogę co drugi dzień !!! :D

sprawdziłam zawartość mleka - według spożycia (ok. 870 ml/dobę) mały przyjmuje 380 j.m. wit. D - niby min. jest 400j.m.

zaś przyjmując oznaczenie mikrograma min. na dobę to 10 do 20 ug a mleko modyfikowane ma ok. 10,5 ug

więc jak to jest??

podajecie dodatkowo witaminę D??
 
kosmata mama witaj bielszczanko:) Ja karmię głównie piersią ale moja lekarka zaleca przy butli nie podawanie dodatkowej witaminy D. Oczywiście mówimy o normalnej sytuacji, kiedy dziecko rozwija się książkowo, bo czasem dawkę trzeba zwiększyć bądź zmniejszyć.
 
kosmata mama a ja myślę, że to kwestia indywidualna dla każdego dziecka, moje ma małe ciemiączko więc podajemy kapsułkę 2-3x na tydzień. I jest na cycu
 
mały rozwija sie prawidlowo, waży 7,9 kg i ma 72 cm - narazie chyba bede podawac co drugi dzien po 1 kropli - przez okres jesienno-zimowy

zastanowiło mnie to po ostatniej wizycie u Pani dr endokrynolog piediatry - zas mój pediatra co innego mówi :)))

dzisiaj zaczeliśmy od mleka 2 następnego - póki co, mały bunt na pokładzie :))

miłej niedzieli życzę :)))
 
ja na kolację daję kaszę i też już na m. następnym, ale 4 dni było przejściowych, zaczynałam od 1 miarki nast a reszty początkowego. Może tak spróbuj jak jest bunt?
 
My przy Ameli tez zmienialismy stopniowo mieszanke mm.
Teraz Oli jeszcze do lutego ok. bedzie pił 1 bo mamy zapas (taniej kupiony) a i lekarka powiedziała, ze to nawet lepiej z tym jego brakiem apetytu i małym przyrostem wagi.
 
Dziewczyny, a jak ja załóżmy będę chciała raz na jakiś czas podać mm ( w razie wyjścia), to 1?? Kiedy "przejść" na 2? Dodam, ze mały nie pił mm nigdy ( no, kilka razy jak miał żółtaczkę- w pierwszym miesiącu życia i z raz w 3 m-cu). Poradźcie, plissssss:-)
 
reklama
mysle ze spokojnie mozesz dac 2 ma taki sam sklad prawie ;) nie rozni sie wiele ma mniej kcal :)

a jak z pomidorami mam zupke pomidorowa po 6 mc a w necie czytam ze od 10 :baffled::baffled::baffled:
 
Do góry