reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MENU naszych pociech - od mleka do "kotleta"

u nas od wczoraj króluje kurczak:) Marysi bardzo smakuje i póki co nie widzę reakcji skórnych. Na jutro też kurczak w warzywach a pojutrze będzie dietowo, marchewka z ziemniakiem i kaszką:)
KUrcze wiecie co, nie podałam wczoraj glutenu i dziś kupa dużo ładniejsza, nie taka zbita strasznie i prawie czarna tylko normalna, brązowa. Sama już nie wiem czy to normalne?
Nie wiecie jak często podawać dzieciom żółtko? Bo mięsko wiem, że dwa razy w tygodniu.
I jeszcze jedno, gotujecie same obiadki z mięskiem? I skąd macie mięsko? Bo ja się boje podać zwykłego kurczaka ze sklepu nafaszerowanego antybiotykami i hormonami. Więc z kurczakiem daję póki co słoiki.
 
reklama
traschka jak nie masz dostępu do mięsa ze sprawdzonego źródła, to się rozejrzyj za jakimś mięsnym dobrym - może popytaj innych mam na spacerze? ja mam tutaj fajny mięsny, gdzie kupuję cielęcinę i skrzydła indycze (tylko na tym gotuję dzieciakom); gdybym miała dostęp do pewnego mięsa, pewnie bym jeszcze królika czy gołąbki do menu włączyła;
 
Na prawdę mięso tylko dwa razy w tygodniu? a ja daję Majce prawie codziennie albo co drugi dzień... wydawało mi się że to żółtko ma być dwa 2x/tyg...
 
Trasia, ale nam pozwolił żółtko od 7 m-ca... A ja czytałam, że bardzo uczula.
A mięso kazał codziennie ja tak ze 3 razy w tygodniu daję ,ale słoikowe, bo sklepowemu nie ufam a do eko jeszcze nie dotarłam..
 
Ja tak na raty
Kosmata- mój już ze 2 m-ce z kubka pije:-)
Madzioolka- nam lekarz zabronił podawać rybę. W sumie zapomniałam spytać kiedy będzie mógł..
 
Ja kupiłam na próbę dwa słoiczki z rybą no i że pierwszy się nie przyjął to drugi czeka na lepsze czasy :) a czemu lekarz Wam zabronił? przecież ryby takie zdrowe podobno, a w tych słoiczkach to łosoś siedzi...
 
W takim razie jutro wybieram się na zakupy po kubeczek i bedziemy testowac :))

dzis na kolacyjkę bedzie kaszka Hipp na dobranoc - wtedy mały spi 10-12 h :))))

czy też podajecie przed samym spaniem coś bardziej treściwego niż mleko??
 
reklama
Andariel, na eko mięsie gotujesz??
Trasia 1/2 zółtka co drugi dzień. U nas też czarna plastelina wczoraj była...

Nie, na "zwykłym" ze sklepu, tyle że sklep wcześniej sprawdzony, polecany przez inne mamy itd. Ale jak jesteśmy np.u mojej mamy, to gotuję na tym, co dostanę (oczywiście nie w Tesco czy tego typu sklepach, stamtąd nawet my z mężem mięcha nie jemy). Przyznam, że nawet nigdy nie szukałam eko-mięsa dla Ninki (dla Leo też). Dla niej jedynie kasze i warzywa eko zamawiałam (z racji azs), ale też krotko. Potem mój mąż odkrył targ, który odbywa się u nas 2 razy w tyg.i wszystkie warzywa i kasze właśnie z tego targu mamy. A jajka albo eko albo z wolnego wybiegu. Leo jeszcze jaja nie dostał.
 
Do góry