reklama

Mleko krowie dla 1-2 miesiecznego niemowlaka

Temat na forum 'Żywienie' rozpoczęty przez Różyczka75, 20 Maj 2009.

1. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

Powiedzcie co o tym myslicie? Ja osobiście uważam to za cos niefajnego. czekam na wasze opinie

2. nimfii

nimfii nadzieja umiera ostatnia

ja wiem ze mleko krowie mozna podawac dopiero po zakonczeniu 3 roku zycia :tak:

3. reklama
  4. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

Też to czytalam...mam kumpelę która na siłę upiera się na mleko krowie dla dziecka i na dodatek z kartonu...tragedia wg mnie. Potem sie dowiedzialam ze jednak daje prosto od gospodarza. Każda z nas zrobi jak uważa, każda ponosi odpowiedzialnośc za swoje własne dziecko....

5. myszor78

myszor78 Fanka BB :)

no rzeczywiście mówi się o tym, że takie mleko zbyt obciąża nerki niemowlaka, ale Bogiem a prawdą, w latach 80' (a i analogicznie wczesniej też), kiedy nie było nic innego a karmienie piersią do modnych nie należało, mleko krowie podawało się niemowlętom nawet od początku.Hmm..tak byłam karmiona ja, mój brat, mąż, bratowa, i inni znajomi..no i cóż, żyjemy, mamy się dobrze, nie mamy alergii ( mało tego, żadnych wysypek w trakcie karmienia też nie mieliśmy) i wszyscy skończyliśmy studia, czyli jakichś większych skutków ubocznych tego nie widzę, choć sama też nie dałabym dziecku takiego mleka. Ale myslę, że potępianie kogoś za coś takiego to raczej gruba przesada.

6. nutka13

nutka13 Mama Wiki iAmelci

Witam dziewczyny ten temat byl poruszany na forum tyle razy.A mielismy niezasmiecac forum a tu co,korzystac z wyszukiwarki prosze.
    A co do mleka to sie niewypowiadam.

7. nimfii

nimfii nadzieja umiera ostatnia

mleko krowie moze powodowac alergie - moze kiedys o tym nie wiedzieli, albo krowy byly inaczej zywione i ich melko bylo zdrowsze :tak:

8. Muminka

Muminka Podwojna mamusia

Kiedys to bylo kiedys. Teraz mleko jest rozcienczane kondesowane i tak dalej wiec raczej to nic fajnego dla niemowlecia. Czasy sie zmieniaja i mamy teraz mleko w proszku roznychh firm ktore maja dodatkowo witaminy ktore dziecko potrzebuje. tez slyszalam ze dziecku niewolno dawac mleka krowieko do 3 roku zycia tylko ze chodzilo o mleko surowe. Gotowane jest okey. Jak bylam mala mialam skaze bialkowa i mama nieraz naganiala sie by znalesc w aptece mleko homogenizowane i prawie zawsze karmila mnie kasza kukurydziana z woda. Tak wiec zdazalo sie i kiedys ze mleko powodowalo skutki uboczne. Kiedys dzieci tez tak niechorwaly bo zycie bylo inne. No ale teraz to sie ciesze ze jest mleko w proszku i obiadki w sloiczkach.

9. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

Myszor..e tam ja nikogo nie potępiam.., ale tłumaczenie się mojej znajomej, że : "nie będzie nabijało kapsy sklepikarzom" to jest dla mnie grubsza przesada..

Ostatnia edycja: 20 Maj 2009
  10. reklama
  11. Różyczka75

Różyczka75 z ogrodu...

w latach 70-tych..karmilo się niemowlęta "mlekiem pelnym" specjalnie przeznaczonym dla niemowląt.. i tylko takie "królowało na rynku"

12. sylllwiaaa

sylllwiaaa Fanka BB :)

Moj pediatra kiedys mi powiedzial ze mleko krowie jest dobre, ale dla dzieci krow :-)

Poleć forum