reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

kasie jezeli jest ladna pogoda to na pol godzinki mozna z Nim wyjsc a jak sie boisz to ubierz go i otworz okno w pokoju , a wyjdziesz z Nim np jutro na spacer !!
a wtedy to mieliscie poprostu pecha i nie warto tak izolowac dziecka bo pozniej bardziej bedzie lapalo rozne infekcje :nerd:

ja robie inaczej mieszkam w domku wiec z tego korzystam ubieram małego wkładam do wózka i otwieram drzwi na dwór i tak go wietrze i cały dom przy okazji
 
reklama
Dziekuje kochane, tez klucia mam jak duzo chodze itd....

Co do USG to niektorzy robia przed 12 tyg. inny dopiero w 12. Najwazniejsze zeby byla w 12, bo to powinno byc pierwsze takie dokladniejsze USG na ktorym sprawdzamy czy nie ma przeziernosci karkowej co sie ma do chyba downa, wodoglowia etc... takze jest to b. wazne Usg. Kolejne rownie wazne jest w 30tc.
i tu sie nie zgodze ---> pierwsze USG powinno byc przed 10tc, a miedzy 11-14tc musisz miec przeciez pierwsze genetyczne USG....
ja mialam tak jak wy, z tym ze ja poszlam na samym poczatku na nfz i tez nic nie widzialam powiedziano mi: plod zywy.
aaaa i na wejsciu zostalam skrzyczana czemu sie nie zwazylam i nie zmierzylam cisnienia w domu, jak ja moge taka nieprzygotowana...

A ile masz wzrostu? Bo widzę, że też chudzinka jesteś jak ja. Tylko ja teraz waże 58 kg. :-D
ja mam 164cm wzrostu, ale najlepsze to to ze jem za czterech a wogole nie tyje :)....
a pomyslec ze urodzilam sie pulpetem :D....
 
Heja :)) pozaznaczalam wszystko ale posta mi zezarlo a wiec tylko tak z gory napisze ... :)

To nie jestet tak ze w ogole plodu nie widac .. Tylko setrduszko bijace widac w 95% od 8-10 tyg ciazy Wczesniej widac plamke Tzn woreczek owodniowy ... Przynajmniej tak czytalam i lekarze mowilli .. Miala badanie usg kilka razy na pocaztku ciazy i wlasnie tylko to bylo widac Dopiero pozniej pokazala seruszko bijace ... A to wszystko tez zalezy od tego jak sie rozwija plod ... U mnie w Irlandii aparatura jest rewelacyjna Nowoczesna i w ogole Nigdy nie narzekalam na nic Wszystko pokazane bardzo dokladnie i zdejcia wyrazne ...

A przede wszystkim kazdy lekarz mowii swoje w encyklopediach tez mozna zauwazyc ze co inne wydawnictwo to inne sa wiadomosci na rozne tematy ... Nigdy nic nie jest 100 % a kazda z nas mama jest czy bedzie i napewno slyszala swoje wersje od lekarzy na temat ciazy plodu usg etc. :)

A co do wozka To ja mam dwa Jeden kupiony tu na miejscu i jeden z tako
Hauck wazyl okolo 7 kilo a ten wazy okolo 13 kilo ;/ Jest ciezszy ale wygoda dla dziecka rewelacyjna wielki kosz raczka przewracana Jestem bardzo zadowolona Choc czasem mam odciski na dloniach od raczki ;/ Mam tako rider I oba sa rozowe :)) Jakos najbardziej mi si epodobalyw tej wersji choc osobiscie nie przepadam za rozem:p

Zycze udanej niedzieli :))
 
Ostatnia edycja:
cO do tego wozka espiro to 2 kolezanki maja i sobe chwala:p nam kupil wozek tesc bo ja maialm upolowany z chicco od kolezanki za 300 zl ale on stwierdzil ze pierwsze dziecko nie moze jezdzic w uzywanym wozku wiec postawil wnuczce w sklepie byl za 999zl plus osbno nosidelko ja bym tyle kasy osobicie nie dala:p sama wyprawka ile nas wyniosla sterylizatory podgrzewacze za same butelki dalam 145 zl z TT i ogoel m duzo ******* w ciazy kupywalam:D i mam za duzoooo ciuchow z newbornow mlda ywrosla a w niektorych nie byla i na niektorych nawet sa jeszcze metki!!! w irl sa tansze urbanka i ja mam stmtad bo czesto tam latam przyda to sie przyda a tak naprawde g** o prawda bo mam tutaj 2 podgrzewacze 1 w irlandii i ani jednego nie uzywalam !! :D szybciej w czajniku :p a wiadomo czas sie liczy jak krzykacz ise obudzi:)
jutro idziemy do fotografa bo wyrabiam Amelce paszport nei wiecie po ile jest ?/ bo ja slyszalam ze za darmo do ktorego wieku
ale mniejsza o to... w lutym dostaniemy bilety od mojego siostry( lata airlingus - jest stewardesa wiec ma bilety za drobne i najwazniejsze bezokresowe czli lecisz kiedy chcesz i wracasz kiedy chcesz ino musi byc miejsce na pkladzie:)) i lecimy sobie z mloda do Dublina na pare dni albo pare tygdni zalezy jak bedzie sie tam melka czula ...
a do moejg M dzic dzwonil kumpel i chce by z nim lecial do norwegi do roboty najpierw na 1 miesiac zobaczyc jak tam jest a potem albo nas sciagnie albo wraca .... 2,5 tys euro - robic na wiertnicy i wyzywienie i hotel juz ma. zbaczymy czy to t PIEKNIE BEDZIE WYGLADAC W REALU A ZRESZTA JA STRSZANIE BEDE TESNIC ZZAAA NIM :(

ide pd showr bo moj poszedl z moda na spacer a ja ide sie wylezec
potem musze wejsc i poszukac prozgladac sie za jakimis spacerowkami na wiosne
 
Witam mamusie, nas zawialo i siedzimy dzis w domu:-) a na dworze jest masakra, juz kilka samochodow wyciagali ze sniegu
Madzia to co piszesz to jakas masakra, jak mozna prowadzic prywatny gabinet w takim stanie??? Ty sie nie zastanawiaj tylko zmieniaj lekarza, ja chodzilam na NFZ ale nie ma porownania. Pierwsze USG mialam dopiero w 14tyg, troche pozno, ale prywatnie bedziesz miala pewnie szybciej
Jestesaniolkiem ja mialam takie klucia w dole brzucha, podobno to macica sie rozrasta, ale cholernie to przeszkadza

A co do wozkow to te ktore kupuja uzywki to radze je dobrze obejrzec, my kupilismy wozek od znajomych mial byc super stan a okazal sie lipny, tyle dobrze ze chociaz ma paski
 
My kupiliśmy używany wózek i to totalnie w ciemno , zdjęcia widzieliśmy tylko z allegro jak wyglada taki model ale nowy. Koszt-50 zł. Noi to nie dużo, jak będzie lipny to najwyżej kupi się nowy. Okazało się że wozekjest jak nowy , pozniej dowiedzielismy się że był używany ok tyg :), do tego ma gwarancję. Także u nas akurat zakup w ciemno sie udał;)
 
Asheara współczuję "przygód" z wózkiem. Ja moim już nie jeżdżę, bo z gondoli już nie korzystam, a jako spacerówka jest dla mnie za ciężki, więc wózek stoi w piwnicy i kurz zbiera :dry:

Madzia też myślę, że powinnaś zmienić lekarza, bo to tylko i wyłącznie Twoja sprawa do kogo będziesz chodziła, przecież on prowadzi Twoją ciążę a nie Twojej teściowej.

Polna polecasz tą spacerówkę? pytam, bo i ja muszę kupić, jakiś czas temu kupiłam, ale strasznie skrzeczy jak jedzie i w ogóle jest dziwna

kasie co do spacerów zimowych, to myślę że powinno się wychodzić, chociaż ja już dosyć dawno nie byłam, bo Zuzka chora :dry:


Co do ginekologa to ja trafiłam na świetnego, ma on też dyżury w szpitalu, więc jak już byłam po CC to przychodził do mnie i pytał jak się czuję i w ogóle super :tak: Przez całą ciążę nic mu nie zapłaciłam, co wizyte miałam robione USG, także na pierwszej wizycie, kiedy byłam w 6 tyg zrobił mi USG dopochwowe i widziałam taką małą plamke, nie pamiętam czy serduszko było już widać wtedy czy dopiero na następnej wizycie czyli w 9 tygodniu. Więc na lekarza nie miałam co narzekać, bo naprawdę świetny mi się trafił :-)
 
reklama
Do góry