reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mój poród - jak było?

reklama
Kochane opisze wam moj porod ale nie myslcie ze chce was nastraszyc! Pamietajcie kazda z nas przechodzi to inaczej!!!
Gdy dowiedzialam sie ze Olenka urodzila, cos mnie napadlo i stwierdzilam ze ja juz tez nie chce wiecej czekac!!! Kristi sie ze mnie smial bo zaczelam biegac po schodach do gory i na dol, a ze bylo mi za ciezko to poprzestalam na trzech takich krotkich podejsciach!! Oznajmilam za to mezulkowi ze go wykorzystamskoro schody nie pomagaja!!! O 3 w nocy poszlam siusiu i jak juz stalam przed lozkiem po zalatwieniu interesu, zaczely mi odchodzic wody!!! Tak spanikowalam ze z niewiedzy co mam zrobic poszlam umyc najperw zeby!!! Kristi byl opanowany i ze spokojem zawiozl mnie do szpitala!!! Po przebadaniu okazalo sie ze mam rozwarcie na 2cm ale bole sa za slabe! Wyslali mnie do lozka i kazali czekac!! O godzinie 5 rano stwierdzilam ze sie zaczyna i gdy znow poszlam na porodowke, po zrobieniu KTG okazalo sie ze bole minely!!! Pozniej tak wracaly i mijaly! Ze wzgledu na to ze czas mijal a wody juz mi dawno odeszly postanowili ze zeby porod nie byl zagrozony musze dostac kroplowke na wywolanie boli!!! Jak mnie wzielo po 12, dokladnie gdzies przed 13 to juz nie bylo na nic czasu i Z PORODU W WANNIE NICI!!!! Tak mnie szybko ruszylo i bole byly nie do wytrzymania!!! Wiem ze normalne bole nie sa taki straszne ale tych wywolanych nie moglam kontrolowac i w ciagu niecalej godziny urodzilam!!! Lekarz byl zdziwiony ze takie duze dziecko i 3 parcia i po krzyku!!! Allanek dostal 10 w skali Apgara co mnie bardzo ucieszylo!!!Mam teraz zdrowiutkiego syneczka przy sobie ale dam wam dobra rade!!! Nie przyspieszajcie sobie porodu jak nie musicie zeby nie bylo z wami tak jak ze mna!!! Mialam wrazenie jakby mi ktos zaszyl babe w tylku!!! Jedyny plus z tego ze takie rzeczy szybko sie zapomina i zaraz po urodzeniu , gdyby nie moje uszy to mialabym usmiech dookola glowy!!! Jestesmy teraz przeszczesliwa rodzinka i mimo bolu , kiedys postaramy sie o nastepna dzidzie!!!
Zycze wam by wasze porody byly bezbolesne i szybkie!!! (PRZEPRASZAM JEZELI NAPEDZILAM WAM STARCHU; ALE JA TYLKO PISALAM CO MI SIE PRZYTRAFILO)
 
No Agatko, to faktycznie szybko poszlo (w ostatniej fazie). Ja juz gdzies slyszalam ze bole wywolywane sa 10 razy gorsze od tych samoistnych... Najwazniejsze ze macie juz Allanka po tej stronie brzucha i mozecie sie wszsycy cieszyc :)
 
witaj kochana najwazniejsze ze o wszystkim juz zapomniałas super ze wszystko ok ja tez słyszałam ze skurcze wywoływane sa duuuuzo mocniejsze
 
Elpisku skoro pytasz tutaj to mysle ze dziewczyny nam wybacza ze tutaj ci tez odpowiem!!!
Moich tesciow nie bylo bo pojechali na swoj camping 60km dalej!!! Jak ich kristi poinformowal to nie raczyli nawet przyjechac! Odwiedzili mnie za to dnia nastepnego i wyobraz sobie nawet nie chcieli potrzymac Allanka na rekach!!! POwiedzieli do mnie ze co to za tureckie imie, a na koniec dodali , no chcieliscie dziecko to teraz mace!!!
BEZ KOMENTARZA!!!!!!
 
reklama
KRECIKU to jest urok niektórych teściowych ( u mnie jest to samo) .Cieszę się że nie miałaś aż tak trudnego porodu ,ale zgadzam się z tobą że oksotycyna to jest zło konieczne .Jeśli będe miała wybór to wolałabym nie mieć tego .


Ale dzielna mamusia z ciebie   BRAWO!!
 
Do góry