reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja córka nie chce podnosić główki

monia82418

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Styczeń 2011
Postów
16
Miasto
Barlinek
Witam, moja córeczka ma już prawie 3 miesiące i jak ją kładę na brzuszku to zauważyłam że nie chce podnosić główki. Robi to tak jakby od niechcenia (raz na bardzo wiele prób). Nie wiem czy jest taka "leniwa" czy też może to być spowodowane czymś zupełnie innym.
Podpowiedzcie co robić ?
 
reklama
Może to byc jej "lenistwo",bo jednak czasem podnosi:).Dobre ćwiczenie to położyc dziecko na krawędzi łożka,tak,żeby główka była za.Ty klęczysz przed nią- dziecko siłą rzeczy podnosi główkę i trenuje mięśnie .
 
Monia mój syn tez tak iał w tym wieku + to ze strasznie nie lubił lezeć na brzuszku ale przeszło mu jak miał 4 miesiace zaczął sztywno trzyac główkę a jak miał 5 nauczył sie przekręcać z pleców na brzuszek i wtedy to dźwigał główkę non stop. Ale jeśli cie coś niepokoi skonsultuj to z ważnym pediatrą
 
Nie przejmuj się, moja Alicja nie cierpiała leżeć na brzuszku i też długo nie chciała dźwigać głowy.
Moim zdaniem to ćwiczenie z kładzeniem na krawędzi łóżka nie jest dobre - dla dziecka to może być za cieżkie.

Ja jej nie zmuszałam do ponoszenia, a na brzuszek kładłam dosłownie na minutkę kilka razy dziennie. Czasami jeszcze kłądłam ją w poprzek na swoich udach: siedzisz na krześle/sofie nogi zgięte, jedno udo trochę niżej niz drugie. Kładziesz dziecko na brzuszku tak żeby ramionka i główkę miało na tym wyższym udzie. Dziecko bedzie spokojniesze bo bedzie cię czuło, a poza tym można też troszkę pobujać nogami :).

Oczywiście możesz podpytać pediatrę ale nic na silę. Moja córeczka długo nie chciała podnosić głowy i obracać się na boczki, siadać, ale wszystko przeszlo w swoim czasie :).
 
Nasza córcia ma skończone 3 miesiące i też nie podnosi główki leżąc na brzuszku tym bardziej że strasznie nie lubi na nim leżeć. Od razu płacze. Ale również kładziemy ją na chwileczkę na brzuszek żeby jednak próbowała. Myslę że to jej lenistwo bo jak była noworodkiem to leżąc na brzuszku (wtedy to uwielbiała) bardzo wysoko podnosiła główkę aż wszyscy się dziwili. Teraz nagle jej się coś odwidziało :) mówiłam o tym wszystkim pediatrze i rehabilitantowi powiedzieli że jeszcze to wszystko może się zmienić i kłaść choćby na chwilkę na brzuszek i być cierpliwym. Jeśli za jakiś czas to się nie zmieni to pewnie trzeba będzie podjąć jakieś ćwiczenia. Ale mam nadzieję że Maja niebawem odkryje że świat z pozycji na brzuszku z główką do góry wygląda ciekawiej :)
 
Mój synek zaczął podnosić główkę jak miał prawie 4 miesiące. Wcześniej podnosił tylko raz na jakiś czas, tak jak twoja córcia. Oprócz tego nie lubił leżeć na brzuszku co bardzo utrudniało moje próby ćwiczenia z nim podnoszenia główki, więc dałam sobie i jemu spokój. Pewnego dnia sam nagle polubił leżenie na brzuszku i zaczął pewnie podnosić główkę. Wszystko w swoim czasie, zwłaszcza, że bywają dzieci uparte lub leniwe, które umieją ale nie chcą podnosić główki. Jeśli tylko wasz pediatra nie widzi jakiś problemów pod względem rozwoju nie masz co się przejmować, nadejdzie kiedyś taki dzień kiedy i twoje maleństwo zacznie unosić główkę.
 
ach te nasze dzieciaczki kochane :) z dnia na dzień potrafią nas zaskoczyć i zdumieć :) jeszcze niedawno pisałam że Maja nie lubi lezeć na brzuszku i nie unosi głowki a tu dziś tak profilaktycznie dałam ją na brzuszek a ona leży na nim podnosi i utrzymuje długo głowkę i obraca nią na wszystkie strony unosząc się na ramionach :) po prostu byłam w szoku a zarazem bardzo szczęśliwa. Także droga mamusiu monia... (nie pamiętam dokładnie nicka) głowa do góry i cierpliwości!!! będzie dobrze! pozdrawiam :0
 
reklama
tak, dokladnie, kazde dziecko ma swoje tempo w rozwoju

moja mala tez glowki podnosic nie chciala, jak miala lezec na brzuszku to darla sie niesamowicie. Przeszlo jej samo jak wyczaila, ze sama moze sie obracac z plecow na brzuszek w 4 miesiacu. A teraz w 7 to mi raczkuje szybciej niz blyskawica, i stoi jak sie o cos opiera a taka leniwa byla:laugh2: czasem naprawde bym chciala by znow powrocio jej te lenistwo;-)

I Twojej coreczce tez przejdzie:tak:
 
Do góry