reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moja historia 😔

Iga120584

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
22 Marzec 2022
Postów
67
proszę o pomoc🙁 22 sierpnia zjadłam ostatni raz tabletkę antykoncepcyjną Femoden, była to 5ta tabletka z nowego blistra, a 20 sierpnia odbyłam stosunek bez dodatkowego zabezpieczenia. 25 sierpnia wykonałam test o czułości 5 mlu i wyszedł bardzo słabo pozytywny, powtórzyłam zatem badanie 27 sierpnia testem tej samej firmy i kreska była już bardziej widoczna, różowa . Pobiegłam zatem 28 sierpnia na badanie beta hcg z krwi, wynik <2,3, gdzie ciąża dopiero od 5. Nie poddawajac się , 5 września powtórzyłam badanie beta hcg z krwi i wynik znowu <2,3 jednostek…. Nie mam zielonego pojęcia jak to wszystko interpretować . Pani farmaceutka w aptece potwierdziła , ze testy z moczu wyszły pozytywne gdy je jej pokazałam . Czy jest choć cień szansy jeszcze na to ze mogę być w ciąży ???? Czy po prostu doszło do wczesnego poronienia?? Jeśli jest jeszcze jakaś szansa to kiedy powinnam powtórzyć test z krwi lub kiedy powinnam zrobić test z moczu w domu, by mieć stu procentowa pewność? Dodam ze zawsze miałam długie i nieregularne cykle. Nie ukrywam, ze przysparza mi ta sytuacja sporo stresu. Bardzo bym chciała by to jednak była ciąża . Obecnie pobolewa mnie brzuch, bolą piersi i krzyże. Tak jak przed okresem. Czy któraś z Was tak miała i okazało się , ze to jednak ciąża ?
 
reklama
5 dni po stosunku nie wyjdzie ciąża.. musz przynajmniej 8 dni odczekać od owulacji, ale w twoim przypadku ciąży brak.
Jeżeli chcecie z partnerem mieć dziecko to radze starać się po odstawieniu tabletek i pójść do lekarza na badania.
 
5 dni po stosunku nie wyjdzie ciąża.. musz przynajmniej 8 dni odczekać od owulacji, ale w twoim przypadku ciąży brak.
Jeżeli chcecie z partnerem mieć dziecko to radze starać się po odstawieniu tabletek i pójść do lekarza na badania.
To jak wytłumaczyć 2 pozytywne testy? W dodatku drugi wyraźniejszy od pierwszego?
 
Beta HCG z krwi jest bardziej dokladna i wiarygodna niz testy z moczu. 22 sierpnia wzielas ostatnia tabletke, ale niewiadomo, kiedy wystapi owulacja. Na pewno nie bedzie to kilka dni po odstawieniu tabletek, bo organizm zaczyna caly cykl od nowa. Stosunek 20.08, a beta z krwi 5.09 negatywna. Nie jestes w ciazy. Jesli chcesz starac sie o dzie ko z partnerem to idz do lekarza na ogolna kontrole i starajcie sie regularnie.
 
Beta HCG z krwi jest bardziej dokladna i wiarygodna niz testy z moczu. 22 sierpnia wzielas ostatnia tabletke, ale niewiadomo, kiedy wystapi owulacja. Na pewno nie bedzie to kilka dni po odstawieniu tabletek, bo organizm zaczyna caly cykl od nowa. Stosunek 20.08, a beta z krwi 5.09 negatywna. Nie jestes w ciazy. Jesli chcesz starac sie o dzie ko z partnerem to idz do lekarza na ogolna kontrole i starajcie sie regularnie.
W ciąże można zajść już przy pominięciu 1 tabletki z opakowania, wiec nie zgodzę się z Tobą w tej kwestii. Jest to sprawa bardzo indywidualna
 
5 dni po stosunku nie wyjdzie ciąża.. musz przynajmniej 8 dni odczekać od owulacji, ale w twoim przypadku ciąży brak.
Jeżeli chcecie z partnerem mieć dziecko to radze starać się po odstawieniu tabletek i pójść do lekarza na badania.
Beta hcg jest produkowana przez zarodek już od momentu zapłodnienia . Gwałtowny wzrost tego hormonu można zaobserwować po implantacji
 
Beta hcg jest produkowana przez zarodek już od momentu zapłodnienia . Gwałtowny wzrost tego hormonu można zaobserwować po implantacji
Jaki gwałtowny? Z 0 do 3? Daj spokój, nie jesteś w ciąży. W Twoim przypadku naprawdę wszystko wskazuje na brak ciąży. Nawet gdybyś tego 22.09 miała owulację, to i tak test zrobiony 25.09 był zrobiony za wcześnie.
Nie było żadnego wczesnego poronienia, bo zwyczajnie nie było ciąży.
Aktualnie masz 100% pewność, że ciąży nie ma.
 
reklama
Do góry