reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kilogramy w ciąży.

Susi w ciąży nie tyle się tyje co zatrzymuje wode w organiźmie, zwieksza się ilość przepływającej krwi, płynu owodniowego itp, itd mozna by długo wymieniać.

U mnie waga stoi w miarę w miejscu ale to tylko za sprawą tego że wróciłam do pracy i zaczęłam się ruszać a nie jem dużo więcej bo też specjalnie nie mam kiedy sobie pofolgować.
Niektóre ubranka robią sie przyciasne ale tych nie noszę bo jeszcze trochę chce sie w pracy nie ujawniać z ciążą. Siostra przywiozła mi trochę luźniejszych ciążówek więc powoli zaczynam nosić, ale spodnie muszę zakupić bo wszystkie już za bardzo cisną brzuszek.
 
reklama
U mnie waga na razie stoi w miejscu :-) Dziś u gina ważyłam 52.5 kg tyle co miesiąc temu, a na swojej wadze ważę 51.6 kg, czyli nie jest tak źle, myślałam, że będzie dużo gorzej. Patrząc na to jak dużo jem (głównie słodyczy i frytek) to naprawdę jestem zdziwiona, oczywiście pozytywnie :-)
 
Ja ważę ciągle 52,3 kg, ważę się rano zanim coś zjem. W sumie od momentu zajścia w ciążę schudłam ok. 3 kg. Ale nie mam apetytu i w ogóle jem mało. Moja gin powiedziała, żebym tylko pamiętała, żeby jeść ;-) i zwracać uwagę, żeby to było zdrowe i kaloryczne, np tłuste ryby. Dziś na śniadanie gotuje mi się owsianka na wodzie, ale z płatkami z migdałów, wiórkami kokosowymi i rodzynkami, z dodatkiem zdrowego, ale kalorycznego :-D oleju kokosowego.
 
a ja bardzo tyłam przez te 3miesiace, a w szpitalu schudłam 4-4,5 kilo :) mimo ze odzywaili mnie ystarczajaco i dodatkowo dojadałam owocami :)

aguula słodziki mozna ale tylko te z wyciagów roslinnch, po 30 zł opakowanie, broń boże aspartan itp
 
aguula, owszem kupisz to w sklepie ze zdrową żywnością. Byłam w jednym w poniedziałek (akurat po wizycie u lekarza, mamy bazarek niedaleko domu, więc się nie przemęczyłam) i widziałam m.in. ksylitol, nie jest to tanie, ale zdrowe :) i w razie czego kiedyś szukałam na allegro i było.
 
O jeny a czemu ten słodzik taki zakazany???? ja z przyzywczajenia używam...na szczescie nie wiele ale raz dziennie co najmniej...ale sie przestraszyłam...
 
Paluszek ja też używam słodziku, zawsze jeden do kawy a czasami wypijam 2-3 kawy! Wydaje mi się jednak, że taka ilość nie powinna zaszkodzić! W pierwszej ciąży też używałam w takich ilościach i wszystko było i jest ok z moim dzieckiem:)
A prawda jest taka, że jakbyśmy zaczęły dokładnie studiować co z czego jest zrobione i co zawierają niektóre pokarmy to nic nie mogłybyśmy jeść! Nie dajmy się zwariować;-)
 
reklama
słodziku nigdy nie uzywałam, zawsze cukier. A od kawy mnie ostatnio strasznie odrzuca:-( jedynie na co mam ochote ale tez nie codziennie to kawa zbozowa:-)
 
Do góry