reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze kilogramy w ciąży.

Widzę, że nie tylko ja stosowałam Dukana:)
Na Dukanie schudłam 8 kilo w 3 miesiące i przeszłam wszystkie fazy z zajebistym samopoczuciem i wynikami! W trakcie 7 miesiąca 4 fazy zaciążyłam z wagą 49 kg, dziś już 2,5 kg więcej! Trochę dużo, ale teraz ponad tydzień waga ani drgnie, więc mam nadzieję, że nie będzie tragedii!

Pierwszą ciążę zaczynałam z wagą 56 i dobiłam do 73, co przy moich 158 centymetrach wzrostu sprawiło, że wyglądałam jak kulka! Nawet nie chcę myśleć, że znowu tyle mogłabym przytyć!
 
reklama
Ja też dukałam przed ciążą :p jednak poddałam się jakiś czas temu i ciężko było mi znów w to brnąć.
Zaczęłam ciąże z wagą 66,5 / 170cm (przy waszych wagach jestem wielorybem :szok:) a dziś rano waga pokazała 68 więc jeszcze nie jest najgorzej :-)
Aby maleństwo się dobrze rozwijało :-) później będę się martwić :-)
 
Ja się nie odchudzałam, miałam przejść na tę dietę ale nie zdążyłam bo zaciążyłam ;-)
Ostatnio ze swojej ciekawości zważyłam się na wizycie i ważyłam 70,6 - znów schudłam, a wydawało mi się, że przytyje. Non stop coś jem :-D a już 5 kg na minusie :-) Koleżanka na początku ciąży schudła 15kg urodziła zdrową dziewczynkę :-) więc może taki urok ciąż z dziewczynkami. Dodam, że mam jedynie nudności - tylko raz mi się zdarzyło rzyganko ;-)
 
Dzisiaj u położnej zakładałyśmy kartę ciąży... było więc pierwsze oficjalne ważenie... odejmę 0,5kg za ciuchy... no i wyszło 89kg !! jak ja się ważyłam w dniu pozytywnego testu było 87... więc 2kg na plusie już mam... muszę chyba przyhamować z ilością jedzonka :p bo jem jak odkurzacz :p
 
To wszystko zależy od wagi startowej...Standardowo, jeżeli nie masz ani nadwagi ani niedowagi to za normę uważa się 9-14 kg Ale ogolnie moim zdaniem to bardzo indywidualna sprawa, czy ma sie tendencje do zatrzymywania wody w organiźmie jakie duże jest nasze dziecko, bo może ważyć ok 2,5 kg a może też ważyć ok 4 kg i od wielu innych czynników, wiem, że dziewczyny z nadwagą czesto nic nie przybierają na wadze a dzieci rodzą zdrowe:) Ja mam nadzieję, że tak więcej niż te 12 kg nie przytyję...ale to tylko gdybanie...dziś waga pokazała o ponad 1 kg mniej! A nie wymiotuje, apetyt mam normalny, mam straszne zaparcia i czuje sie koszmarnie napuchnięta, wiec nie wiem czy baterie w wadze trzeba zmienić, czy tyle energii pochłania Kropka....Dzis bede u rodziców to się u nich zważę, zobaczymy:p
 
Ja dalej ważę tyle samo czyli 57 ale i tak się zbytnio tym nie cieszę do w ostatniej ciąży na tym etapie schudłam 5 kg:szok: a potem przywaliłam 25:szok:
 
reklama
Mi doświadczone mamusie mówiły, żeby walczyć z zachciankami typu słodycze. Wiem, że ciężko. Tak mówiły bo potem ma się nadprogramowe kg, które w niczym nie pomagają dzidzi. No i łatwiej schudnąć. Ja staram się jeść z głową, ale kurcze ciężko. Najgorsze jest to, że mam smaka coś zjeść, a nie wiem co. Zapiekana mi chodzi po głowie...
 
Do góry