reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze Maluszki ( USG )

Cześć, wczoraj byłam na pierwszym USG 13t i jestem w okropnej niepewności bo mimo że ginek napisał że jest prawiłowy to NT jest 3mm, przy CRL 52, mam 30 lat. Podany jest też wskażnik HBD - 12, nie wiem co to znaczy.
Dzisiaj idę do innego gin. zobaczymy co powie. Jesli któraś z Was zna temat to proszę o szczere informacje. Widziałam ruchliwego maluszka nie chce mi sie wierzyć że coś może być nie w porządku.
 
reklama
Witaj Gosiu30,
Nie wiem czy czegoś już się dowiedziałaś. Jeśli nie to chciałabym Cię uspokoić.
Hbdn oznacza wiek ciąży. CRL to "wzrost" Maluszka, a NT to przezierność fałdu karkowego-ja miałam robione badania genetyczne i lekarz powiedział,że wielkość 3 mm mieści się w normie.
Pozdrawiam
 
Dziewczynki mój bąbelek prosił bym Wam przekazała podziękowania za tak miłe słowa :tak: !!!!!!!!!!!
mateRIA nie widziałam jeszcze płci, ale pani doktor powiedziała, że ona jest już prawie pewna co do niej... Tylko powiedziała, że woli mi to powiedzieć jak będzie na 100% pewna, a nie prawie... No nie wiem... Nie wypytywałam więcej, bo też wolę wiedzieć na 100% :tak::-D Cały czas mam nadzieję, że w moim brzuszku mieszka sobie chłopczyk :-) Ale tak jak wszystkie mamy, muszę powiedzieć, że będzie co Bozia da... Ważne, że zdrowe :-):-D;-):tak::laugh2:
Pozdrawiam !!!!!!!!!

pewnie chłopczyk :tak::tak::tak: bo mój lekarz powiedział, ze jak bedzie chłopczyk to w 13-tym tyg juz bedzie widac. Stwierdzenie płci zeńskiej jest cięzsze i dlatego 13 tydzien to jezscze za wczesnie..

:-):-):-)
 
pewnie chłopczyk :tak::tak::tak: bo mój lekarz powiedział, ze jak bedzie chłopczyk to w 13-tym tyg juz bedzie widac. Stwierdzenie płci zeńskiej jest cięzsze i dlatego 13 tydzien to jezscze za wczesnie..

:-):-):-)
A to ciekawe :confused: ja juz wiedzialm ze bede miec corke w 12 tyg ciazy ale usg robil mi naprawde swietny lekarz ktory sie specjalizuje miedzy innym w usg.A nawiazujac do tego co napisalas mam wiele kolezanek ktorym lekarze powiedzieli ze beda mialy corke a w rezulatacie urodzil sie syn,z reszta wystarczy poczytac w internecie na ten temat to wlasnie plec zenska latwiej rozpoznac:-)
 
Dziękuję za odpowiedź.
Dziś po wizycie u gin. stwierdziłam że to dupek i więcej do niego nie pójdę.
Nie będę też robić USG z NFZ - bo to szkoda czasu i nerwów. Wczoraj byłam na pierwszym USG (patrz wyżej) cała wizyta trwała nie całe 5 min włącznie z wejściem i wyjściem do gabinetu. Całą wizytę zresztą nagrałam telefonem. Gin, która robiła USG powiedziała że wszystko jest w porządku, wystwiła ręcznie napisane zaświadczenie (bez żadnych zdjęć) że wszystko prawidłowe, między innymi na tym zaświadczeniu podała CRL 52 mm, NT 3mm. W domu zaczełam szukać na necie co to oznacza i jak inni mają. Moje przerażenie urosło do granic możliwości ponieważ norma dla NT jest do 2,5 w niektórych przypadkach do 3 mm.:wściekła/y: Doszłam do wniosku że będę musiała robić test podwójny i amniopunkcję. Jednak na spokojnie z mężem doszliśmyy do wniosku że zrobimy USG jeszcze raz prywatnie na dobrym sprzęcie. Przeszukałam net w poszukiwaniu najlepszego w W-wie było koszmarnie - odległe terminy za kilka dni najwczesniej, Ja chciałam zrobić koniecznie w tym tygodniu (13tc). Po wielu telefonach i uzgodnieniach pojawiłą sie nadzieja. Zadzwonili z Poradni USG przy ul. Agatowej 10 i zaproponowano mi wizytę w tym samym dniu na godz.21:00. Oczywiście sie zgodziałam. Pojechałam razem z mężem. Nie pokazaliśmy wyniku badania z dnia poprzedniego USG (przychodnia Esculap robione przez gin. Jolantę Łęcką ) żeby nie uprzedzić pani doktor z Agatowej. Okazało sie że prawidłowo pomiar NT (ziarnistość karku) wykonuje się kilkakrotnie i wyciąga się średnią, przy kilkakrotnym pomiarze na ul. Agatowej, NT wyszło maksymalne 1,3 mm, najmniejsze 0,9mm. Kość nosowa obecna Pani doktor Anita Hamela-Olkowska podczas badania bardzo rzeczowo i skrupulatnie omawiała wszystkie testy oraz to co było widać na ekranie. Jestem bardzo zadowolona z tej wizyty, "kamień spadł mi z serca", bardzo dziękuję Pani doktor Anicie za to ze zgodziła sie na badanie, mimo tak póżnej pory. Cieszę się że wszystko jest w porządku. Jestem spokojna.

Morał z tego między innymi taki Dziewczytny omijajcie szerokim łukiem przychodnię ESCULAP (Warszawa).

Pozdrawiam. Cieszcie się swoimi Maleństwami. Ja mam wrażenie że czuję już ruchy maleństwa. (to druga ciąża więc trochę wcześniej).:-)
 
A to ciekawe :confused: ja juz wiedzialm ze bede miec corke w 12 tyg ciazy ale usg robil mi naprawde swietny lekarz ktory sie specjalizuje miedzy innym w usg.A nawiazujac do tego co napisalas mam wiele kolezanek ktorym lekarze powiedzieli ze beda mialy corke a w rezulatacie urodzil sie syn,z reszta wystarczy poczytac w internecie na ten temat to wlasnie plec zenska latwiej rozpoznac:-)

Jak ze wszystkim teorii milion. Kazda z reszta ma swojego lekarze, któremu ufa. Mój tak powiedział, stad moja opinia.

Sama widzisz czesciej zdarza sie pomyłka, ze mówią ze bedzie córka a rodzi się syn. Siusiak moze sie podwinać.

Moje usg z Maksem w 18 tyg wygladało tak(nie było opcji sie pomyslic, ze to dziewczynka, mimo, ze sprzet nie byl 3D):
 
Gosiu30, słuszne posunięcie!Zgadzam się z Tobą, że dobry lekarz to podstawa. Moja historia z resztą to potwierdza.
Pozdrawiam
 
Tak dobry lekarz to podstawa ale wiem ze tez ciezko znalesc dobrego lekarza jest ogromna rzesza lekarzy rutyniarzy ktorzy pieknie mowia i nic poza tym . I tak jestesie w swietnej sytuacji ja obecnie jestem w Irlandii i wyobrazcie sobie ze tu przez 9 miesiecy lekarz nie dotyka sie kobiety nie bada jedynym badaniem ktore jest to badanie moczu jakims dziwnym papierkiem ,pobieranie krwi o godzinie np. w moim przypadku o godzy. 17 , sprawdzenie bicia serca dziecka ah i pomiar cisnienia i to wszystko u lekarza pierwszego kontaktu ah wizyte u ginekologa mam 26 listopada to bedzie moj pierwszy kontakt z ginekologiem zreszta nie bedzie sie roznil niczym od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu.;-)wiec tylko skladam rece do Boga aby bylo wszystko ok z moim bablem i ze mna.:-:)-:)-(Dobrze ze w sierpniu bylam w Polsce robilam USG bo inaczej chyba byl od zmyslow odeszla.
 
Ka32siu, biedaczko.Współczuję.
Irlandkom z pewnością jest łatwiej, bo są do tego przyzwyczajone, ale Ty...No cóż przesada w żadną ze stron nie jest wskazana.
Pozdrawiam
 
reklama
Czesc Dziewczynki,

Jak juz moze wiecie mieszkam obecnie w Londynie... Jestem troche zakrecona bo ciut inaczej wyglada ta cala opieka medyczna, badania, itd. niz u nas w kraju.
Normalnie lekarz w przychodni daje skierowanie na pierwsze USG dopiero w 12tym tygodniu.
Przed ta pierwsza wizyta robia badania krwi, i tyle.

Ja mialam USG wczesniej i to 2 razy, ze wzdgledu na bole brzucha, i jestem bardzo szczesliwa, bo nie wyobrazam sobie czekania 3miesiace, zeby poraz pierwszy zobaczyc na wlasne oczy, ze malenstwo jest na wlasciwym miejscu i prawidlowo sie rozwija.

Teraz 16tego pazdz bede miala badanie tylu glowki oraz USG (to bedzie 12tydzien plus 4 dni)
B. sie denerwuje.

No nic, ale zeby zakonczyc optymistycznym akcentem zalaczam zdjecie mojego Cudenka w 10tym tygodniu.
Pozdrawiam
Iwona
 
Do góry