reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze podwójne wózki

witam
moja bratowa spodziewa sie blizniakow i jest na etapie zykowania wyprawki i tu zaczynaja sie schody jesli chodzi o wozek......
ja jej nie pomoge bo kompletnie nie jestem w temacie wozkowym......nie bardzo chce miec wozek typu jedno za drugim{nie mam pojecia czy to sie fachowo jakos nazywa} jest bardziej zdecydowana na ten jedno obok drugiego tylko ma obawy cy sie lekko prowadzi?czy nie ma problemu z wjechaniem np do sklepu czy srodkow komunikacji miejskiej? jesli to nie problem to bardzo prosze o plusy i minusy:)
 
reklama
Ja mam jeden koło drugiego i szczerze mówiąc, to mało gdzie można nim wjechać. Do pobliskiej Biedronki nie ma szans :-)
 
Moim do osiedlowego sklepiku nie wjedziesz bo mają pozastawiane drzwi i nawet pojedynczy się nie mieści. Jeśli drzwi mają co najmniej 80m cm szerokości, to spokojnie wjadę. Jeśli troszkę mniej, to zdejmuję kółko i także wjadę. Twin ceroxa prowadzi się jedną ręką i przejedzie po wertepach. Do autobusu wchodzi normalnie (niskopodłogowca, innych nie próbowałam). Resztę opisałam wcześniej;-)
 
My jestesmy w zasadzie zdecydowani na zakup wozka Pep Perego Duette SW.
Jest to wozek typu jeden za drugim, siedziska mozna montowac w 4 wariantach (przodem i tylem do kierunku jazdy), rozkladaja sie zupelnie na plasko i wtedy wystarczy wlozyc miekkie gondolki/nosidelka i mamy wozek gleboki dla niemowlakow. Mozna tez zamontowac foteliki samochodowe Primo Viaggio Tri-Fix bez koniecznosci uzywania specjanych baz. Przednie kola latwo skrecaja dzieki wbudowanej kierownicy.
Na razie tylko go ogladalismy w sklepie, ale przypadl nam do gustu.

duette_fot_java_&#115.jpg
 
Ja mam Bebe Confort Twin Club. Kupiliśmy go głównie ze względów na rozmiary - mamy maleńką windę, do której ciężko jest wcisnąć nawet pojedynczy wózek, a ten, jako jeden z nielicznych się do niej mieści. Składa się teleskopowo, po odczepieniu siedzisk nie zajmuje dużo miejsca. Złożony sam stoi. Można wpiąć do niego foteliki samochodowe (Creatis) lub siedziska spacerowe z możliwością ustawienia w różnych kierunkach jazdy. Można tez dokupić gondolki. Oczywiście możliwe są różne kombinacje: gondolka + spacerówka, fotelik + spacerówka.
Obydwa siedziska spacerowe rozkładają się na płasko. Wózek ma też specjalny stopień dla dziecka - można wpiąć tylko jedno siedzonko pośrodku (wygląda wtedy jak zwykły pojedynczy wózek) i wozić dzieci na zmianę kiedy się zmęczą - jedno siedzi, drugie stoi i trzyma się rączki.
Wszystko składa się i wypina niemal jedną ręką.
Rączka jest regulowana (składana), co pozwala na wygodne prowadzenie wózka, no i na oszczędność miejsca, kiedy chcemy gdzieś upchnąć wózek :) Jest dość lekki - w wersji spacerowej waży ok 15kg.
Jeździ na piankowych kołach, z przodu podwójne, skrętne, z możliwością zablokowania. Prowadzi się lekko, nawet po śniegu. Na tylnych kołach ma 3-stopniową regulację twardości zawieszenia. No i kosz na zakupy (odpinany) jest wielki, ale to chyba we wszystkich podwójnych wózkach :)

Na razie jestem zadowolona, ale oceniać będę dopiero, jak zaczniemy częściej chodzić na spacerki. Póki dzieciątka malutkie i leciutkie, to nie ma problemu - zobaczymy, jak wózeczek będzie się sprawował, jak dziewczyny podrosną :)
 
Ja sie przymierzam do zakupu dwóch spacerówek parasolek. Chcę, żeby dało sie je prowadzić osobno i żeby można było je połączyć jakimiś łącznikami. A chce parasolki, żeby były na wyjazdy bo zajmują mało miejsca w aucie.
Macie jakieś doswiadczenia w tym temacie?
 
Justyś TUTAJ znajdziesz chyba wszystkie najważniejsze informacje na temat łączenia wózków :tak:Przeczytaj część "A może połączyć dwie pojedyncze spacerówki?"
 
BURA ale ze mnie ciołek! Ja to czytałam juz ze sto razy, a jak jest mi potrzebne, to zapomniałam... Nawet miałam ksiazkę J Tkacz:)
Ale i tak chcę takie cudo bo chciał nie chciał, to dwie parasolki sa mniejsze niż nasz Kolcfrat:) Wiem,ze beda trudniejsze w obsłudze ale mimo wszystko je chce... DZIĘKI KOCHANA:*
 
Justyś nie dziękuj, bo nie ma za co! :-)
Sama kiedyś zastanawiałam się nad zakupem 2 parasolek z możliwością połączenia. Oczywiście jeszcze nie na teraz, tylko na przyszłe lato. I tak szczerze mówiąc po tym, jak przeczytałam ten artykuł, to trochę mi się odechciało :-) Ale do następnego lata jeszcze mnóstwo czasu i coś zdążę wymyślić. Na razie modlę się, żeby wózek, który teraz mamy (kupiliśmy używany) nie rozleciał się do tego czasu :-p
 
reklama
BURA ja też kupiłam używany... fakt, że przez miesiąc ale uzywany:) 3mam kciuki, żeby Wasz ostał sie do przyszłego lata:)))
Napwno dwie parasolkie nie są łatwe w prowadzeniu ale jest ich mniej objętościowo na wyjazd i zazwyczaj się nie jedzie na urlop samej... Pewnie, że po Wrocku nie bede tak śmigać, tylko z naszym kolcraftem. Ale np jak trzeba isc z jednym dzieckiem do lekarza czy gdzieś indziej, to mozna myknąć parasolka:) Albo jak jedziesz do kogoś na 1-2 dni:) sama juz nie wiem....
 
Do góry