reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Hej! Mam pytanie z innej kategorii. Co zrobić, żeby pozbyć się lekkiego odparzenia pupci? zauważyłam już pierwsze krostki. Używam już krem przeciw odparzeniom, ale jestem na siebie bardzo zła. Pampersy zmieniam dosyć często co 2,3 godz smaruje gęsto linomagiem a tu taki klops. Fatalnie:no: Zastanawiam się, czy to moja mama jej tak nie załatwiła. Siedziała pierwszy tydzień ze słonkiem. Jej.
 
reklama
Ja jak cos zauwazylam wlasnie smarowalam SUDOCREMEM i jak reka odjal...Nie wiem czy dobrze zrozumialam ze smarujesz codziennie linomagiem?...Bo jesli tak i niunia nie miala odpazen to niestety to byl blad...Bo skora sie przyzwyczaila i juz nie reaguje na odparzenia...
 
Nam sudokrem bardzo pomógł, ale przyczyna może być też inna np uczulenie na pampersy tak jak u nas zmieniliśmy na huggies i jest ok. Teraz już nie smarujemy pupci po kazdym przewinięciu, nie ma takiej potrzeby, smaruje tylko sporadycznie i wszystko jest ok.
 
U nas jak na poczatku kilka razy pojawilo sie zaczerwienienie to smarowalam Bepantenem (kremem) i przeszlo. Kupilam tez Sudokrem ale nie mialam okazji uzyc bo Bepanten sie sprawdzil. A poza tym kupilam ostatnio nieco przez przypadek(bo skonczyly nam sie w podrozy pampersy) pieluchy organiczne(chlorine free) i jak dla mnie super. Nie sa takie kolorowe jak pampersy i kolorem raczej przypominaja taki najtanszy bezowy paier do pakowania ale sie sprawdzaja a to najwazniejsze:-)
 
A ja mam pytanie z zupełnie innej beczki... Czy wiecie może, co zrobić, żeby pozbyć się przebarwień skórnych po żelazie? W ciąży miałam galopującą anemię i lekarz przepisał mi serię zastrzyków z żelaza (z resztą niepotrzebnie, bo okazało się, że poziom żelaza mam w normie, tylko potrzebowałam dużo większej dawki kwasu foliowego - nie 0,4 tylko 15,0!!). Zastrzyków wzięłam 10, z czego 2 robiła mi początkująca pielęgniarka i zbyt płytko wbiła igłę, przez co żelazo podcieko pod skórę. Teraz mam na obu pośladkach plamy, które wyglądają jak siniaki - jeden wielkości przekroju cytryny, drugi jak spory grejfrut, niestety. Minęło ponad pół roku, a one jak były, tak są... Lekarz twierdzi, że to już nie zejdzie, ale jakoś trudno mi się z tym pogodzić. Wiecie coś na ten temat? Może jakieś maści? Albo może laserem coś da się zrobić?? Strasznie mnie one denerwują... Wszystkie stringi, ku rozpaczy mojego męża, poszły w odstawkę. On twierdzi, że jemu one zupełnie nie przeszkadzają, ale mnie doprowadzają do szału... Może jednak da się coś zrobić??
 
Aniu mysle ze laser zalatwilby sprawe. Rozmawialam kiedys z dziewczyna ktora miala naczynka popekane i takie czerwone znamie na nosie, laser wybielil te miejsca wiec pewnie i w Twoim przypadku przebarwienia zostalyby usuniete. Koniecznie tez powinnas skonsultowac ten problem z kosmetyczka ale magistrem kosmetologii bo moze gleboki peeling bedzie wystarczajacy, uwazam jednak ze masci i kremy dzialaja powierzchniowo i na nic sie nie zdadza...zreszta moge sie mylic.
 
My sudocrem używamy za każdym razem- smarujemy pupcię, fałdki-przy każdej zmianie pieluszki.

Co do "siniaków" AniuS..moze jakieś masci...podpytać w aptece, badz lekarza?..

I ja teraz z innej beczki:)_ pochwalić się:)- zrobilismcie nam wielkiego "gula"..z tym basenem- jej a jeszcze wczoraj znajomi powiedzieli, ze jeżdża z Małym do Aqua parku..no i - jestem podekscytowana:)!!!! Za 2 h i my BęDZIEMY PLUSKAC :)!!!!!!!!!-
zdamy relacje po :) Trzymajcie za nas kciukaski:)!
 
reklama
my smarujemy Sudocremem pupcie przy kazdej zmianie pieluszki inic narazie sie nie oparzyło
ale my mamy tez pytanie kacper od piatku ma starsznie piskliwy głos i troszke kaszelku nie ma temperatury jest zadowolony usmiechnięty ale nie wiemjak sie pozbyc tej piszczałki daje juz mu herbatke na przeziąbienie samruje go plumex beby i zobacze jezeli do jutra nic sie nie zmieni to pujde do lekarza ale moze wy macie jakies swoje sposoby poradzcie mi cos
 
Do góry