reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza (badania, USG, zdjęcia naszych fasolek....)

u mnie to USG genetyczne jest w standardzie. W tej klinice nikt pacjentki nie pyta tylko jest robione w odpowiednim czasie. Płaci się normalnie jak za USG. Ja bym zrobiła. Myślę, że jak jest coś nie tak to można się trochę oswoić do porodu jak się nic nie da zrobić. Nie umiałabym żyć w niepewności wiedząc że jest możliwość sprawdzenia. Oczywiście życzę tylko zdrowych i pięknych maluszków.

Megmarion piękna fotka :-)
 
reklama
Gabinia: Nie martw się na zapas, dobrze będzie:)

Megmarion: Wszystkiego najlepszego dla męża:):)

A ja jutro umawiam się na usg.. Jeszcze nie wiem czy na genetyczne, zobaczymy.
Widziałam już dwa razy swojego maluszka.. Nie zapomniany widok, pierwszy raz w 7 tyg i drugi raz w poniedziałek. Wiercił się strasznie.. :) Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę go następnym razem.. Tym razem pójdziemy razem z moim N.:) Pozdrawiam!
 
Naprawdę niesamowite wrażenie robi Twój maluszek.. Gratulacje :) Hm.. ja cały czas się zastanawiam, chociaż na razie jestem raczej na nie. Nie wiem.. może po prostu wole nie wiedzieć. Choroby genetycznej i tak nie leczy się, a w zasadzie wady budowy to można wykryć już w późniejszym czasie na usg. :) Sama już nie wiem..

Ja bym robiła, niektóre wady genetyczne mozna leczyc od razu od porodu, jesli lekarze przy porodzie wiedza z czym maja doczynienia takiego dzieciaczka odrazu przyjmuje specjalistyczny zespol lekarzy. Wszelkie wady budowy sa wadami genetycznymi, zwiazanymi z mutacja w okreslonym genie.
A np wady cewy nerwowej wykryte w ciaży mozna leczyc operacyjne już w ciazy
 
Ostatnia edycja:
Megmarion-Twoj UFOK jest boski...(ja na swojego mowie Alien hihi) tez chce takie usg...z jednej strony fajnie zobaczyc maluszka,ale bardzo chciala bym sprawdzic dokladniej czy wszystko jest ok.
 
jestem juz po wizycie...

Wszystko dobrze ponoc, serduszko bije..
ale jestem taka mega wsciekla ze ryczec mi sie chce, tak mnie moj ginekolog wyprowadzil z rownowagi ze normalnie taka wkurw.... chyba nigdy nie bylam!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

najpierw nie chcial mi zrobic usg, bo pwiedzial ze nie mozna za czesto robic, ja mowie ale chce zobaczyc czy serduszko bije i czy wszystko jest ok wkoncu po poronieniu jestem, a on do mnie ze czy ja mysle ze on nie chce dla mnie dobrze itd, zaczal sie wymadrzac, nazwal mnie egoistka ze chce sobie popatrzec w monitor jak dziecko macha raczkami i nozkami a tak nie wolno itd:angry::angry::wściekła/y::wściekła/y:
a ja chcialam tylko zobaczyc czy serduszko bije...... :zawstydzona/y::zawstydzona/y:

jak juz mi zrobil to usg od niechcenia to jak zapytalam czy na sekunde wlaczy glos to on do mnie z teskstem - cytuje: " Pani chce zabic swojego dziecko???":no::no::no::wściekła/y::wściekła/y: nosz kur...... myslalam ze go tam nawyzywam......

zapytalam ile ma to on do mnie ze nie wie bo nie mierzyl teraz, mam przyjsc na kolejna wizyte za 3 tygodnie i wtedy wszystko pomierzy , a ja wtedy bede juz w 14 tc i juz bedzie za pozno na badanie genetyczne ! no kretyn!

dziewczyny trzymajcie mnie, bo ja zamiast sie cieszyc z wizyty ze wszystko jest ok to jestem mega wkurzona i roztrzesiona... i ide szukac innego gina.....:-:)-(

a i jeszcze mnie nie zwazyl nawet a sam sobie wage wpisal mi w ksiazeczke i to jeszcze se kilo dodal..... no rewelacja, a ja akurat schudlam przez chorobe ponad kilo, nie chodzi tu o dokladna wage ale o sam fakt ze mu sie nie chcialo bo kolejke mial w poczekalni.... :dry:


dupek z tego lekarza ,malo taktowny itp....ale tego jestem pewna ze usg nie mozna robic co wizyte jesli jest wszystko ok.jak jest wszystko ok to 3 usg wystarcza....ty po poronieniu wiadomo powinnas miec wiecej -nie wiem dokladnie jak sie w takich przypadkach-ale w normalnie przebiegajacej ciazy czeste usg sa zbedne i moga szkodzic dziecku...Ja jestem za granica i tu jest oficjalnie powiedziane nie jest udowodnione ze usg jest w 100 procentach bezpieczne ,wiec tu nikt nie robi tak czesto .
 
Marzenixx współczuję że musiałaś słuchać tak nieprzyjemnych słów. Dobrze dziewczyny Ci radzą zmień lekarza bo szkoda nerwów.
 
Dziewczynki -super wieści Gratuluje!!!!!! wszystkim udanych wizyt!!!!!!!:-)
Marzenixx-kochana tak jak piszą dziewczyny ty zmień tego pseudo lekarza "buraka"nie wiem czy ty chodzisz prywatnie czy na NFZ ,bo jeśli prywatnie to wogóle powinien ci robić usg kiedy tylko o to poprosisz,a gadanie ,że to szkodzi dzidzi to gadka z kosmosu,ja z moją Wiką miałam robione usg co 2 tyg. bo miałam ciąże zagrożoną i jakoś cała i zrowa dziewczyna mi się urodziła,która teraz ma 11 lat.Teraz chodze na NFZ ,zmieniłam prywatną Panią doktor ( bo strasznie mnie wkurzała i też wyjechała mi zpodobnym tekstem jak twój lekarz)na państwowego doktorka ,którego tylko poproszę o usg,a też miałam rok temu poronienie więc wie ,że jestem przewrażliwiona to poprostu mi robi to badanie.
 
reklama
Do góry