reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze wizyty u lekarza i zdjęcia usg

Sroczka - niezła zima: +15 stopni, u mnie w zeszłym tyg. było -15...

marttini - :-Dsuper, że już znasz płeć, no i że to ta wyczekiwana :)

dziewczyny - gratuluje udanych wizyt!

U mnie niestety dzisiejsza wizyta była beznadziejna...wyszłam i się popłakałam w samochodzie...
Nie ma to jak badania w ramach NFZ...chodzę do dosyć dobrej ginekolog i co się z tym niestety wiąże, zawsze jest tłum pacjentek, czekanie i pośpiech.
No, ale czekając ponad 1,5 godziny należy mi się chyba chociaż 5 minut uwagi!!!
Dzisiaj czułam sie jak kurczak na taśmie w Chinach...normalnie masówka:-(
Wchodząc nie zdążyłam jeszcze dobrze zamknąć drzwi i powiesić torebki, a juz usłyszałam, że mam sie rozebrać...kiedy podałam wyniki, zostałam opieprzona, że powinnam je pokazać wcześniej rejestrując sie pielęgniarce (możliwe, ale nikt mi tego nie powiedział), cały czas niesamowity pośpiech, gdy powiedziałam, że pewnie dostanę teraz skierowanie na ciąg dalszy badań genetycznych (na wyniku poprzednich zalecenie powtórzenia badania miedzy 20 a 24tc i dwa nieprawidłowe parametry), usłyszałam, że po pierwsze to za wcześnie (bo bada się 24-28tc), a po drugie to JESTEM PRZEWRAŻLIWIONA, bo takie wyniki na tamtym etapie ciąży były NORMALNE!!! no czułam sie jak idiotka!!! wydusiłam jeszcze tylko z siebie, że muszę mieć wcześniej skierowanie, bo nie tak łatwo sie zapisać na te badania...
no i cała rozmowa w pośpiechu przy, za przeproszeniem, zdejmowaniu gaci:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
ostatecznie ginka powiedziała, że mam sie zapisać na te badania na ok 11.01...czyli 23/24tc
z "macanki" dowiedziałam sie, że szyjka twarda i wszystko o.k.

A gdy wróciłam do rejestracji z tymi wynikami, co by je pielęgniarka wpisała w kartę, to się okazało, ze teraz nie ma czasu:wściekła/y: i zrobi to przed następną wizytą...(28.12.)
Cała wizyta u doktórki trwała może 3 minuty - maraton

teraz mi się przypomniało, że miałam wziąć od niej zaświadczenie, że mogę brać udział w zajęciach szkoły rodzenia!!!ale jak tu nie zapomnieć o tym w takim pośpiechu i emocjach...

ech:-:)-:)-(
a Wy tu piszecie o jakimś mierzeniu dna macicy i w ogóle o tych częstych USG:-:)-:)-(
ja tez chcę zobaczyć wreszcie moje maleństwo!!!
Dlatego zdecydowaliśmy z M, że pojedziemy do Poznania na 3d/4d - w ramach prezentu gwiazdkowego:-D, tylko wtedy M będzie mógł zobaczyć naszego skarbeczka

Dziewczyny z Poznania - czy któraś miała już 4d?? jesli tak, to kogo polecacie i jaka cena???oczywiście z płytą
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wiec i ja po wizycie hihi Na chlopcow faktycznie chyba limit wyczerpany :) Bedzie dziewczynka;P Ale i tak sie ciesze bardzooo;P Mala wazy juz 315g. Szyjka macicy prawidlowo. Wg miesiaczki 4 maj wg usg 30 kwiecien wiec roznicy duzej nie ma;)
marttini Gratuluje coreczki;) My to sie moze na porodowce spotkamy hehe;P
 
Gratuluje udanych wizyt :)

karolq a wiesz ile Twoja corunia ma cm ? Bo moja na ostatniej wizycie wazyla 210g a cm nie wiem ile, bo byla za bardzo powyginana i nie mozna bylo zmierzyc..
 
lepidoptera strasznie współczuję naprawdę. Ja mam cudnego lekarza i na każdej wizycie usg a mimo to przed każdą wizytą mam stresa. Nie wyobrażam sobie co by było gdyby to miało wyglądać tak jak opisujesz. Widzisz ja mam lekarza Greka, ja kiepsko mówię po grecku i też nie wszystko rozumiem więc zawsze musi być ze mną przyjaciółka lub narzeczony (on gada dobrze ale te lekarskie teminy). ale on jest wyrozumiały, tłumaczy wszystko.. wprost go uwielbiam.. ale oczywiście nic za darmo.. każda wizyta 50e. Stosunkowo do tutejszego życia to nie majątek, ale jednak. Nie wyobrażam sobie chodzic do szpitala państwowego.. dużo by tłumaczyć.. masakra.. trzeba mieszkać w Atenach, żeby wiedzieć o co chodzi a ja nie chce się rozpisywać na ten temat. Rodzić niestety będę w szpitalu takowym bo mój lekarz pracuje w prywatnej klinice i poród z jego udziałem to koszt kilku tysiaków euro.. Samą ciążę zdecydowałam chodzić prywatnie i badania 3D i 4D i późniejsze ekg też robię prywatnie. Za każde płacę 150e ale jestem traktowana super.. Od samego początku ciąży wizyty+badania+witaminy do tego momentu ciąży, wszystko nas kosztowało nie całe 600 euro.. Nie przelewa nam się ale nie żałujemy tego. Bo to jak kobieta jest traktowana w ciąży ma duży wpływ na jej życie i do tego jak do samej ciąży podchodzi. Tu w Grecji jak wyżej pisałam opieka medyczna państwowa jest tragiczna, myślę, że jest gorzej niż w Polsce. Mimo, że musimy sobie odmawiać wielu rzeczy po to aby było na wizyte czy badania to nie zamieniłabym tego konfortu na nic innego
 
Dziewczyny marttini,karolq gratuluję udanych wizyt i oczywiście wieści o dziewuszkach, bo chyba teraz wysyp:-D
Lepi a tobie wspólczuję pośpiechu i braku czasu dla ciebie, ale nie denerwuj się, szkoda nerwów:-)
 
sroczka a co ci pisałam..
że będzie chłopak..
znów miałam rację

karolq gratuluje małej cipeczki:-D:tak:

lepi.. no tak jak mówiłam wszędzie trafi się na zaniedbanie pacjenta:wściekła/y:

masakra jakaś.... ale nie martw się będzie lepiej ... może miała okres:-p:-D

przsynajmniej będziesz miała 3d:-)


 
przybijcie piątkę mojej małej fruzi ;))) przybij piątkę.jpg
 
reklama
Do góry