reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

reklama
SANDRA głowa do góry musicie próbować pare razy dziennie i niepoddawać sie . Daj jej zabawki usiądz kołoniej mozesz dać się też jej napić . A potem jak juz sie uda to ja Kubusiowi bije brawo i razem idziemy wylewać siku do toalety .
 
SANDRA głowa do góry musicie próbować pare razy dziennie i niepoddawać sie . Daj jej zabawki usiądz kołoniej mozesz dać się też jej napić . A potem jak juz sie uda to ja Kubusiowi bije brawo i razem idziemy wylewać siku do toalety .
Hajduga, niestety nie jestem w stanie probowac kilka razy dziennie, bo pracuje, ale codziennie wieczorem sadzam ja na nocnik, a raczej mala sama sie sadza ;-):-) Nie pomaga ani siedzenie kolo niej, ani dopajanie, ani bajka, ani zabawka - posiedzi 15 sekund i zmyka :-p
Nie martwi mnie to jakos specjalnie, bo wiem, ze i tak predzej czy pozniej sie nauczy ;-):-)
 
U nas juz nocnik i nakladka sedesowa w pelni zaakceptowane i eksploatowane:tak: Ale tylko na siku, kupa dalej laduje w gaciach:baffled: - nawet jak powie, ze chce kupe, to i tak nie zrobi do nocnika czy sedesu, a wrecz wstryzmuje wtedy:no: Pszczola wytrzymuje juz nawet 3 godziny z suchymi gaciami:tak:, ale zdarza jej sie czesto za pozno zasygnalizowac potrzebe, szczegolnie przy absorbujacych zajeciach. Normalnie mowi "siku" i leci do lazienki, po drodze zdejmujac rajstopy i majtki, a jak ma bodziaka, to przybiega, zeby jej rozpiac:tak: Zuzywamy w ciagu dnia 2-3 pieluchy (na noc i na wyjscia z domu).
Jesli chodzi o akcesoria potrzebne przy nauce nocnikowania, to oprocz oczywiscie "tronow", sa to:
  • majtki w duzych ilosciach ( na poczatku, jak dziecko lata bez pieluchy, czyli bez izolacji termicznej, czesto posikuje po prostu z zimna, wiec automatycznie zuzywa hurtowe ilosci suchych majtek
  • skarpetki/rajstopki z abs-em (ciezko myc co chwile obsikane kapcie...)
  • chusteczki typu juniorki czy toddies
  • scierka do podlogi reczniki papierowe:-p
Acha, na pszczole zawsze dziala woda puszczona z kranu cienka struzka podczas siedzenia na nocniki/sedesie - sika jak zloto;-):-p:-D


Brawo dla Kubusia!!!
 
dominique.p - to Ty już prawie ekspertką w temacie jesteś ;-):tak:
I na kupę przyjdzie czas :tak:

sandra1982 - u nas ostatnio sprawdza się w utrzymaniu młodego na nocniku - oglądanie książeczek. Ale nie mogę ich czytać - muszę omawiać co jest na obrazkach ;-) najlepiej za każdym razem w inny sposób :sorry2:
 
No i zapomnialam dopisac, ze przyda sie tez duzo melisy ekspresowej dla mam;-):-p
:-D:-D:-D W to to sie chyba zaopatrze w hurtowych ilosciach :-p:-D:-p

Dominique, jeszcze raz ogromne gratulacje dla Pszczoly! :tak: No i dzieki za super wskazowki dotyczace nauki nocnikowania :-)
Ale ja jak juz pisalam zaczne tak porzadnie uczyc Sare sikania do nocnika jak sie cieplo zrobi, zeby mogla po domu biegac w samych majtkach i koszulce :tak:
 
A słyszałyście o majteczkach treningowych Huggies?
Zastanawiam się, czy wiosną/latem z nich nie skorzystać ... :confused:
 
reklama
To sa te takie pieluszki, ktore duzo szybciej przesiakaja, tak?

Tak, dziecko czuje dyskomfort, bo mu mokro, a jednocześnie nie brudzi ubrań, podłogi; a dodatkowo mają rysunki (bodajże autek u chłopców) które znikają gdy pieluszka jest mokra - co też ma zachęcić dziecko do jej niemoczenia ;-)
 
Do góry