reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nauka nocnikowania

super, gratulacje!!!

u nas postęp taki, że Piotrek sam woła kiedy chce siusiu. raz zawołał, że chce kupkę, ale nic nie zrobił.
na noc nadal pielucha, bo on sporo sika i często robi kupę :-( ale, że dośc szybko przekonał się do nakładki na ubikację i do samodzielnego wołania, to myślę, że jak się zrobi jeszcze cieplej to i z piluchy na noc zrezygnujemy.
 
reklama
a u nas rocznica bez pampka za tydzień wybije:-)
gratulujemy wszystkim nowym odpieluchowanym!!
 
No to ja sie , a raczej moje dziecię pochwalę :-D:-D:-D
My od marca zupełnie odpieluchowane :tak::tak::tak:Szybko poszło-szok:szok::-D:tak:
nie ma papmków ani w dzień ani tym bardziej w nocy bo w nocy to nie sikała juz od dawna , a potrafi nawet i godzine po wstaniu iść dopiero do wc :-D:-D:-D

JESTEM DUMNA Z MOJEJ DZIEWCZYNKI
 
a u nas rocznica bez pampka za tydzień wybije:-)
gratulujemy wszystkim nowym odpieluchowanym!!

u nas rocznica bez pampka wybije dopiero we wrześniu:-D, ale najważniejsze, że od 9 mcy mamy to za sobą. Moja Mila jak patrzy na zdjęcia na pampersa i pyta mnie"mamo czemu mi to zakładałaś?"

wszystkim dzieciaczkom gratuluje!!

zawsze to większa wygoda no i oszczędność.:happy2:
 
a u nas wpadka, fakt że wczoraj piła jak kobyła po wyścigu ale się nie spodziewałam takiej wpadki
wczoraj na spacerze poszło po gaciach wiec trza było ja rozebrac i przywlec do domu opatuloną w bluzę K.:-pale i tak chyba tyłek jej podwiało bo w nocy zalała materac:baffled: a ja juz od dawna nie daje podkładów wiec miałam nocna przeprawe z zapieraniem materaca a ona spała sobie smacznie z tatusiem:dry:
 
No to gratulacje dla wszystkich dziewczynek :tak::-)

Mada, niestety takie wpadeczki beda sie jeszcze do czasu dom czasu pewnie zdarzac :sorry:

U nas na zmiane - raz po nocy pampers suchy, raz troszke podlany (ale na szczescie juz bez powodzi :-p).
 
Wracając do tematu w jaki sposób nauczyć dziecko korzystać z nocnika to muszę napisać w jaki sposób oduczyłam załatwiania się w pieluszkę mojego syna (miał 2 lata i trzy miesiące jak już było po sprawie i korzystał z nocniczka).
Zaczęłam stosować nagradzanie dziecka po każdym korzystaniu z nocnika (oczywiście w nocniczku musiało coś być). Za każdym razem dostawał naklejkę którą naklejał na nocniczek i inne miejsca dozwolone, gdy już nie mieliśmy gdzie naklejać zaczęłam dawać lentynki (po jednym cukierku za każdy nocniczek, inne słodycze bardzo mocno ograniczyłam). Całe oduczanie trwało ok miesiące w trakcie mieliśmy trzy duże wpadki i kilka drobnych. Od tamtej pory (ma już 5 lat) we wrześniu mieliśmy jedną wpadkę w nocy (była wielka mokra plama:baffled:) ale to był czas kiedy pierwszy raz poszedł do przedszkola, więc spowodowane to było stresem - tak mi się wydaje;-)
Teraz zaczynam to samo powtarzać z córcią (2 lata), mam tylko ten problem że ona ma starszego brata korzystającego z sedesu i sama również tam załatwia swoje potrzeby:-) a nocnika nie uznaje i zawsze chce dokładnie w tym samym momencie korzystać co i brat;-)
 
reklama
Gratki wszystkim bezpampkowcom :tak: a Tym dalej uczacym powodzenia ;-). My tez juz bez pampka w dzien od dawna, w nocy od kilku tygodni.... i zycie stalo sie prostrze.....
 
Do góry