reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nieleczona cukrzyca ciążowa....

Kasiula89

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2017
Postów
46
Kochane dziewczyny! Kiedys juz tu pisałam post odnosnie cukrzycy, w 11 tygodniu dwukrotne przekroczenie w badaniu glukozy na czczo, mimo to lekarz cukrzycy nie stwierdzil.... Zrobiłam krzywą w 14 tygodniu i wyszla ok wiec diabetolog stwierdzil brak cukrzycy mimo tych przekroczen na czczo. Ale ja jak to ja sama z siebie zaczelam jesc zdrowiej i to co przy cc jest dozwolone ale zdarzalo się ze jadlam slodkie bo przeciez kazdy mowil ze cukrzycy nie ma... Obecnie 22 tydzien a ja jestem przerazona bo ta cukrzyca chyba jednak jest (mierze sie glukometrem i widze pomiary)... Powiedzcie czy pozno wykryta cc moze miec wplyw na rozwoj dziecka? Chce mi sie płakac bo niedawno sie dowiedzialam że moj 3latek prawdopodobnie rozwojowo jest opóźniony, mimo że pierwsza ciaza idealna, zero chorób, bez cukrzycy a jednak cos poszlo nie tak. Tutaj boje sie 100 razy bardziej jesli ta cukrzyca jednak byla wcześniej :(
 
reklama
Cześć, Nic się nie martw. Kobietom, u których nie na początku ciąży nie było wskazań (wiek, cukrzyca ciążowa w poprzedniej ciąży, wysoki wynik glukozy na czczo itp.) krzywą cukrową robi się pomiędzy 24 a 28 tc. No i jeśli ją mają, to wychodzi właśnie wtedy. Więc nie jest wcale późno, żeby podjąć jakieś działania, tym bardziej, że Ty je już właściwie podjęłaś!
Glukometry nie są bardzo dokładne, często jest rozbieżność pomiędzy ich wskazaniami a pomiarem glukozy w krwi z żyły.
Niedługo pewnie idziesz albo już byłaś na badaniu "połówkowym". Ono pokazuje czy dziecko nie rośnie za szybko, jak działa łożysko, jakie są przepływy itp. (to są problemy, które mogą wystąpić przy cukrzycy). Najlepiej opowiedz o swoich wątpliwościach położnej albo lekarzowi i oni zdecydują co dalej. Ale moim zdaniem, nawet gdyby ta cukrzyca jednak była, to masz jeszcze dużo czasu na skorygowanie diety i cukru.
A i najważniejsze, poziom glukozy może się zmieniać pod wpływem stresu, więc spokojnie, wszystko będzie dobrze!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Kochane dziewczyny! Kiedys juz tu pisałam post odnosnie cukrzycy, w 11 tygodniu dwukrotne przekroczenie w badaniu glukozy na czczo, mimo to lekarz cukrzycy nie stwierdzil.... Zrobiłam krzywą w 14 tygodniu i wyszla ok wiec diabetolog stwierdzil brak cukrzycy mimo tych przekroczen na czczo. Ale ja jak to ja sama z siebie zaczelam jesc zdrowiej i to co przy cc jest dozwolone ale zdarzalo się ze jadlam slodkie bo przeciez kazdy mowil ze cukrzycy nie ma... Obecnie 22 tydzien a ja jestem przerazona bo ta cukrzyca chyba jednak jest (mierze sie glukometrem i widze pomiary)... Powiedzcie czy pozno wykryta cc moze miec wplyw na rozwoj dziecka? Chce mi sie płakac bo niedawno sie dowiedzialam że moj 3latek prawdopodobnie rozwojowo jest opóźniony, mimo że pierwsza ciaza idealna, zero chorób, bez cukrzycy a jednak cos poszlo nie tak. Tutaj boje sie 100 razy bardziej jesli ta cukrzyca jednak byla wcześniej :(
A jakie wychodza Ci pomiary?
 
reklama
Do góry