reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niepokoje w ciąży

reklama
Dziekuje bardzo za porady. tak cale szczescie ze to juz koncowka i moze po porodzie przejdzie. dzis bylam tez u lekarza i kazal mi sobie znalesc pozycje w ktorej mniej boli i tak w niej pozostac, hehee.
dzieki dziewczyny :)
 
Cześć dziewczyny,
bardzo sie boje bo swędzi mnie skóra a jestem dopiero w 8tygodniu ciąży. Dużo naczytałam się o cholestazie i bardzo się boje że to może być właśnie to. Zaczeło się od tego że zaczal swedziec mnie dekold potem rece i nogi, czasami brzuch i plecy tak u gory. Zastanawiam sie czy ta cholestaza wystepuje tak wczesnie???? czy to jakas reakcja alergiczna chociaz nigdy nie bylam na nic uczulona. Zastanawiam sie jeszcze czy to nie po kwasie foliowym bo bralam na poczatku 2tabletki dziennie, teraz biore juz tylko jedna,dodatkowo przyjmuje jeszcze luteine dopochwowo..... Dodam jeszcze ze ten swiad nasila sie na wieczor i rano po przebudzeniu ale nie jest on tak silny ze sie nie da wytrzymac bo spokojnie przespie cala noc, teraz to i w dzien mnie swedzi ale to podejrzewam ze przez to ze ciagle o tym mysle... prosze pomozcie jak macie jakies informacje na ten temat.
 
Hej dziewczynki.
Bardzo długo mnie nie było na tym forum bo na początku ciąży miałam krwawienia i czytanie wszystkiego tylko mnie nakręcało. Tak dotarłam do 31 tygodnia. Teraz biorę nystatynę co 3 dni. czy Wy też? Czy macie jakieś objawy? Ja od 3 dni jak wstaje rano to mam taki śluz baaaardzo ciągnący sie 2-3 pasma w kolorze mocno brązowym. Nie ma żadnego zapachu ale nie jest za przyjemny. Pomiędzy pasma białe. Zadzowniłam do lekarza to mi powiedziała że mam stan zapalny i pewnie to schodzi. Ale ja przed braniem nystatyny tego nie mialam( biorę już 2 tydzień co 3 dni) . 3 dni temu miałam wziąc ostatnia tabletkę, ale on powiedział dziś żebym kontynuowała . Czuje ruchy, i ogólnie czuje się super. Nic poza tym. Dzis jednak ten śluz pojawił się również raz w ciagu dnia. Czy miałyście takie objawy po nystatynie? Czy może być tak że skaleczyłam się np wkąłdając ją? To nic miłego ją wkłądać- jest trójkątem z ostrymi brzegami. Trochę się martwię, bo to już tak wysoko ta ciąża. Pierwszego synka urodziłam w 34 tygodniu , nie chce znowu wcześniej żeby sie coś stało. Boję się ze to np odkleja się łożysko czy coś innego. Miałyscie takie problemy?
 
annaso ja brałam nystatynę nawet ostatnio w szpitalu przez 2 tyg 2 razy dziennie, ale nic takiego nie miałam...
Na Twoim miejscu podjechałabym na IP do szpitala i to sprawdziła- zrobia Ci usg i bedzie wiadomo, czy to łózysko, czy moze stopniowo odchodzi Ci np. czop sluzowy...kazde plamienie lepiej skonsultowac z lekarzem, a skoro Twój nie fatyguje sie, zeby Cie zbadac, tylko w ciemno stawia (dziwna) diagnoze, to moze warto sie upewnic, co?
 
Czesc dziewczyny jestem juz w 37 tygodniu ciazy, dopadla mnie rwa kulszowa. czy ktos moze poradzic co robic? dzieki bzrdzo

Mnie też dopadła rwa kulszowa, na samym początku i teraz pod koniec ciąży zaczęła znów się odzywać. Jedyne co można z nią zrobić to wyleżeć. Można też delikatnie masować miejsce, gdzie znajduje się nerw (w zależności gdzie boli) ale to tylko jeśli ciąża nie jest zagrożona. Jak chcesz to napisz mi prywatną wiadomość a ja Ci napiszę jak mąż może cie masować.
 
19ania90
szczerze watpie by byla to cholestaza. Przy cholestazie bardzo mnie swedzialy wnetrza dloni i podeszwy stop, ale to bylo dopiero w 34 tygodniu. Predzej to jest jakas reakcja alergiczna. Mozliwe, ze przyczyna jest kwas foliowy, bo mnie tez po kwasie wszystko swedzi. I to okropnie. Nie mysl o swedzeniu bo w ten sposob sie nakrecasz niepotrzebnie. A jak tak sie martwisz zawsze mozesz poprosic lekarza i sprawdzic kwasy zolciowe na czczo.

annaso, nie pomoge, nie mam zielonego pojecia, powinnas skonsultowac to z lekarzem jak nie ze swoim to z innym. Byc moze to faktycznie powoli czop sluzowy odchodzi, a moze szyjka sie skraca.
 
reklama
Do góry