reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewidoczny pęcherzyk

Gratulacje :) Nie ma problemu, jetem dopoero drugi raz u tego lekarza. Dodam, że prywatnie. Miałam mieć dzisiaj usg do szpitala ewentualnie jutro. Chyba umówię się już na jutro. Może jedna doba później i będzie więcej widać? Zgodnie z Waszymi doradami zrobiłam dziś hcg. Wyniki będą po południu.
 
reklama
Gratulacje :) Nie ma problemu, jetem dopoero drugi raz u tego lekarza. Dodam, że prywatnie. Miałam mieć dzisiaj usg do szpitala ewentualnie jutro. Chyba umówię się już na jutro. Może jedna doba później i będzie więcej widać? Zgodnie z Waszymi doradami zrobiłam dziś hcg. Wyniki będą po południu.

i jak tam?:)
 
Pjechałam po wyniki a Pani w punkcie pobrań niemiło oznajmiła, że będą jutro... jestem niemal pewna, że rano pielęgniarka powiedziała, że będą po południu, chyba, że jestem aż tak zakręcona i usłyszałam to co chciałam- bez "jutro" eh... Jutro mam mieć usg, ale nie wiem czy będą już wtedy wyniki. Jak na razie nie mam żadnych plamień a z objawów ból piersi od ponad trzech tygodni (chyba od okoli owulacji) i temperatura. Ciągle sprawdzam czy nie plamię a to tylko śluz (-przepraszam :) Zastanawia mnie to, że kreski na testach były na prawdę mocne a na jednym pierwsza pojawiła się testowa, nie kontrolna a pęcherzyka nie widać. Mam nadzieję, że winne jest usg- lekarz powiedział, że nie jest dobre. mam nadzieję, że dowiem się czegoś jutro.
 
Hej. Jestem już po USG. Wykluczona ciąża pozamaciczna, pęcherzyk ciążowy zagnieżdżony prawidłowo w macicy. Połowa sukcesu jest. Pęcherzyk ciążowy ma wielkość 4,5 mm co wskazywałoby na 5 tydzień. Lekarz powiedział, że przy tej wielkości powinno już być echo serca, że pęcherzyk jest mały i jest to troszkę niepokojące aczkolwiek ze względu na moje nieregularne cykle (28-36, ale zazwyczaj 33-34 dni) może być wczesna ciąża i wszystko może się dobrze rozwinąć oraz, że na razie nie może się skłaniać ku żadnej z opcji. Kolejne USG za 10 dni. Znalazłam takie informacje "Echo zarodka można najczęściej uwidocznić po 6. tygodniu trwania ciąży, a około 7. tygodnia - czynność serca płodu". Chciałabym już wiedzieć co dalej. Jutro mam powtórzyć betaHCG żeby porównać z dzisiejszym wynikiem, na który czekam.
 
W 6 tc byłam ciążę potwierdzić i był tylko pęcherzyk. Nic więcej. Na następnej wizycie serducho biło jak dzwon. Mój lekarz mówił, że nie ma żadnego powodu do obaw. Więc nie panikuj :)
 
U mnie wg miesiączki to ostatni dzień 6 tc. Odebrałam wyniki beta-HCG 2026,00 Ostatnia miesiączka 28.11.wielkość pęcherzyka 4,5 mm Lekarz nic nie wspomniał o pęcherzyku żółtkowym i nie widzę go w opisie. Myślicie, że na razie mogę być spokojna?
 
Jakis idiota a nie lekarz... Moj pecherzyk mial 12mm i nie bylo widac zarodka. Ja bylam przerazona, a moj lekarz na mnie patrzyl z politowaniem. Za tydzien poszlam raz jeszcze i zobaczylam bejbola z bijacym serduszkiem. Ja do lekarza, ze odetchnelam bo nie bylo pecherzyka poprzednim razem - a on, ze poprzednim razem bylo to czego oczekiwal i ze teraz jest tak samo :) Takze proponuje zmienic lekarza bo tylko Cie niepotrzebnie stresuje... Dodam, ze ja serduszko zobaczylam dopiero przy 20000 bety.
 
Dziękuję za wiadomość. Chyba faktycznie powinnam pomyśleć o wyborze lekarza. Postanowiłam, że powiem mężowi jak tylko wróci z pracy :) po Waszych wiadomościach dochodzę do wniosku, że muszę zacząć myśleć pozytywnie a będzie co ma być :) Życzę wszystkim w ciąży jak najmniej stresu no i sobie też ;) Jutro idę na beta-hcg czyli po 48h od poprzedniego badania, a w poniedziałek odbiorę wyniki. Lekarz powiedział, że przyrost będzie tutaj wyznacznikiem.
 
reklama
spokojnie kochana tym bardziej ze mowisz ze mialas nieregularne wiec kochana maluszek moze sie jeszcze pojawic. U kazdej kobiety wszystko inaczje pokazuje u mnie np w 5t6d jak bylam u gina widzialam juz nawet bijace serduszko ale nie nastawialam sie na to. Tak wiec glowa do gory skoro nie plamisz nic zlego sie nie dzieje. Poczekaj te 10 dni i idz znowu na usg:) i nie stresuj sie bo stres szkodzi:)
 
Do góry