reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewidoczny pęcherzyk

ogolnie beta hcg to jest 100% wyjesnienie czy jest ciaza czy jej nie ma. robi sie ja na potwierdzenie ciazy ale takze gdy sa jakies watpliwosci co do ciazy to sprawdza sie przyrost bety w ciagu 48h i jesli przyrost jest ok to bardzo dobrze gorzej troche jesli przysrosu nie ma badz jest za maly ale nawet i wtedy jest jeszcze nadzieja bo rozne rzeczy sie dzieja:)
 
reklama
Tez zrobie bete jutro i w poniedzialek bo labolatorium jutro tez pobiera probki.Pecherzyk jest w macicy i jest widoczny.Macica jest powiekszona i w ogole ten drugi gin mowi ze trzeba myslec pozytywnie bo on nic zlego nie widzi.Ale chodzi o to ze pecherzyk jest pusty nie ma zarodka i wielkosc na usg pokazuje 4 tc a to wedlug om 6 tc w sumie juz 7 zaczelam i powinno byc widac zarodek i na dniach echo serca.
 
Ostatnia edycja:
Wg OM też właśnie zaczełam dzisiaj 7 tc., ale kalkulatory ciazowe te gdzie wpisuje sie dlugosc cyklu pokazuja mi ze zaczelam dzisiaj 6 tc. Ginekolog powiedzial ze wg niego 4,5/5 tc z usg bez zarodka. Tez zaraz jade na betaHCG. Powiedzialam mezowi. Bardzo sie ucieszyl i mowi ze on w ogole nie mysli negatywnie a ze jesli nawet bedzie puste jajo, to mamy znak, ze mozemy miec dzieci i ze z tego bedzie trzeba sie cieszyc. Mysle, że nie powinnas sie denerwowac jezeli lekarz mowi, ze nie widzi nic zlego. Szukalam wczoraj informacji na ten temat i echo oraz zarodek nie sa widoczne wcale tak wczesnie. U jednych wczesniej u innych 6/7 tydzien z OM gdzie OM moga lepiej odpowiadac wiekowi ciazy niz u nas.
 
Zante, uważam że jesteś w ciąży i poczebujesz troszkę czasu pisałam na początku o sobie,że miałam ostatnią @ 21.10 i lekarze panikiwali że ciałko żółte powinno już widać itd.... chcieli mi usunąć zdrowe dziecko bo zarodek dopiero było widać ok 9-10 tyg a bijące serduszko ok 11 więc cierpliwie czekaj i się nie stresuj jesteś w wczesnej ciąży ;-)
 
Postanowiłam właśnie wyluzować :) jejku, dobrze, że czekałaś. Czytałam post gdzie dziewczyna pisała, że chyba w 8 tyg usuneli jej jajo bo niby byl bylo puste a jak czyta historie innych dzieczyn to teraz mysli ze bylo na to za wczesnie... :( Mysle nawet sobie ze pustego jaja nie mozna nawet porownac do wielu tragedii jakie przechodza niekore kobiety.... Trzeba przyjac to co bedzie a na razie nabralam optymizmu ;) Pojechalam na beta HCG a Pani mowi "ale wynik bedzie za tydzien..." pojade w pon gdzie indziej. Ikusia, Tobie udalo sie zrobic badanie?
 
tak pobrali krew ale wynik bedzie w poniedzialek,a ze bede druga bete robic w poniedzialek to bede odbierala oby dwa w poniedzialek razem bo oni rano do 10 pobieraja a po 16 juz wyniki sa w dni robocze tylko soboty nie ma wniku od razu
 
Postanowiłam właśnie wyluzować :) jejku, dobrze, że czekałaś. Czytałam post gdzie dziewczyna pisała, że chyba w 8 tyg usuneli jej jajo bo niby byl bylo puste a jak czyta historie innych dzieczyn to teraz mysli ze bylo na to za wczesnie... :( Mysle nawet sobie ze pustego jaja nie mozna nawet porownac do wielu tragedii jakie przechodza niekore kobiety.... Trzeba przyjac to co bedzie a na razie nabralam optymizmu ;) Pojechalam na beta HCG a Pani mowi "ale wynik bedzie za tydzien..." pojade w pon gdzie indziej. Ikusia, Tobie udalo sie zrobic badanie?

rety jak za tydzien?;/ w labolatoriach typu diagnostyka albo ALAB maja w ten sam dzien... to nie jest skomplikowane badanie aby na nie czekac tydzien.. bardziej skomplikowane badania wykonuja szybciej.. cos Cie w konia mysle ze chcieli zrobic:/
 
Pielegniarka powiedziala zebym lepiej pjechala do szpitala i bede miec wynik w ten sam dzien a oni wysylaja gdzies krew bo sami tego nadania nie przeprowadzaja :/ Jest u mnie w miescie punkt Diagnostyka, tam wlasnie robilam ostatnio badanie i wynik byl na nastepny dzien. Moze w wiekszych miastach jest inaczej. Pojade w pon do szpitala. Chcialabym juz miec wynik na wizyte poniedzialkowa. Gin poiedzial ze da mi cos na poddzymanie. Tylko po czym sie wnioskuje czy nalezy brac cos na podtrzymanie? Nie wiem czy mam szukac innego lekarza czy wstrzymac sie do kolejnego usg, ktore mi wyznaczyl.
 
Zante, wiekszosc lekarzy daje leki na podtrzymanie 'bo tak'. To jest chore... Jesli nie ma przeciwwskazan to jest to w ogole niepotrzebne, wrecz moze zaburzyc obraz ciazy... Ja jestem po zatrzymanej ciazy w 12 tyg i mnie lekarz nie dal nic na podtrzymanie, ciaza zatrzymala sie przez wady plodu wiec nie widzi wskazan do podtrzymania tej ciazy. Ma byc zdrowa i juz :-) Co innego gdybym poronila z niewiadomych przyczyn. A skoro to Twoja pierwsza ciaza to tym bardziej nie ma powodu do podawania lekow na podtrzymanie. Bierz tylko kwas foliowy (bardzo wazne) i poczytaj sobie i zakup witaminki dla ciezarnych.
 
reklama
Przykro mi ze stracilas poprzrdnia ciaze :( Rozumiem to co napisalas, ze ciaza
ma byc zdrowa. Tez przeszlo mi przez mysl, ze jesli moja ciaza jest zdrowa to bedzie dobrze, jesli nie to tak musi byc. Mam dobre wyniki morfoligi, kiedys badalam hormony płciowe oraz tarczycy i bylo ok. Sprawdzilam, nie przechodzilam nigdy toksoplazmozy. Nie powinno byc problemow z takich przyczyn chciaz wiem, że nigdy do konca nie wiadomo. Ale tak jak pisalam, na razie brak plamien. Zapytam czy te leki sa konieczne. HCG badalam 8-go a jutro już 12-sty. Jesli pierwszy byl 2026 to obliczylam, że teraz musi byc ok 8104 tak?
 
Do góry