reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niewidoczny pęcherzyk

reklama
Zante, przyrost nie musi być taki aż dokładny bo im starsza ciąża tym przyrost hcg się zwalnia a co za tym idzie już nie przyrasta tak jak na początku ;-) Pozytywne nastawienie jest najważniejsze a co jeszcze Ci napiszę jeśli lekarz zadecyduje, że masz brać leki (duphaston, luteinę) to nie rozumiem dlaczego miałabyś jej nie brać!!! duphaston czy luteina to progesteron który nie działa negatywnie na rozwój ciąży :-(a jedynie dostarcza organizmowi progesteron!! Jak wystąpi jakieś plamienie teraz na początku to zapewne plamienie implantacyjne :tak:Ja do 20 tc byłam na duphaston ;-) Pozdrawiam
 
Tak jak pisze Madziula w pewnym momencie przyrost betaHCG zwalnia, więc chyba nie będzie aż 8 tys.
Trzymam mocno kciuki!
 
hcg zwalnia dopiero w 3miesiacu ciazy dziewczyny;) wiec na poczatku musi dobrze i duzo przyrastac

''Przy ocenie wczesnej ciąży od bezwzględnych wartości hCG ważniejsze są przyrosty jego stężenia w czasie. Od zagnieżdżenia się jaja płodowego w błonie śluzowej macicy poziom hCG regularnie wzrasta aż do 2-3 miesiąca ciąży, po czym zaczyna spadać, aż do momentu porodu. Co ważne, najwyższe możliwe stężenie ma miejsce pod koniec pierwszego trymestru (8-11 tydzień). Tymczasem w początkowych tygodniach ciąży wysokość stężenia hormonu w surowicy krwi powinna podwajać się każdego drugiego lub trzeciego dnia.''
 
Źle zinterpretowalas tekst. Po 3 miesiącu SPADA.



Wzrost zwalnia koło 6 000.

NORMAL HCG DOUBLING TIMES
HCG LevelDOUBLING TIME EXPECTED (w jakim czasie podwaja się beta HCG)
Under 1,200 mIU/ml Between 30 and 72 Hours
1200-6000 mIU/ml Between 72 and 96 Hours
Over 6,000 mIU/ml Over 96 Hours

Link do kalkulatora z wykresem wzrostu.
hCG Calculator and hCG Level Tool | BabyMed

Trzymam kciuki!! Daj znać!!
 
Ostatnia edycja:
no wiec do tego czasu hcg musi wzrastac aby pozniej spac.. wiec na pewno w5,6,7,8tygodniu ciazy hcg musi sie podwajac itd.. ja jestem terazw 4miesiacu i gdybym zbadala sobie teraz hormon hcg to zapewne bylby mniejszy juz sporo niz powinien ale w okresie 1i2 miesiaca powinien przyrastac.
 
Cześć Dziewczyny. Dziękuję za trzymanie kciuków. Mam wyniki i jestem po wizycie u lekarza. Beta-HCG po 4 dobach z ok. 2000 urosla do prawie 11000 miU. Przeraziłam się, czytałam fora co to może oznaczać i podłamałam się... a lekarz na wizycie powiedział, że przyrost jest spory, ale nie musi być książkowy i nie oznacza nic złego. Powiedział, że gdyby taki był po dwoch dobach to bylby problem a tak jest ok. Czy ktoras z Was tez tak miala?
 
Zante - u mnie raz był niski wzrost, potem nagle bardzo duży. Naczytalam się głupot w necie i panikowalam i chyba 5x badalam poziom. Poczekaj do USG. Nie martw się, wynik jest fajny :) Kiedy masz podglądanie fasolki?
 
USG bedę mieć za tydzień. Ginekolog mówił żebym nie czytała tego wszystkoego. Jeśli biorę pod uwagę to, że przyrost powinien być wolniejszy w moim przedzialę to się martwię, ale z drugiej strony gdyby wynik był zły to na pewno ginekolog nie ukrywałby tego przede mną, biorąc pod uwagę to co mówił o pęcherzyku. Czekam niecierpliwie do USG. Dzisiaj pierwszy raz od 3 tygodni nie czuję się jakbym miała gorączkę. To duża ulga, ale mam nadzieję, że nie świadczy o niczym złym. Mam nadzieję że u Ikusi wszystko w porządku.
 
reklama
Do góry